شنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۱ / Sat, 28 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

برای این امر که تبلیغات موفقی را داشته باشید، بسیار مهم است که اطلاعات خوبی را مورد استفاده قرار دهید. درواقع این موارد راهنمای عمل شما بوده و مرجع تصمیم گیری ها خواهد بود. با توجه به این امر که هدف هر اقدام تبلیغاتی، جلب توجه جامعه هدف است، لازم است تا بیشترین تمرکز شما به آمارهای به دست آمده در این زمینه باشد، با این حال آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده ‎اید که چه آمارهایی اهمیت کاملا ضروری را دارند؟ در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد. 

مهمترین آمارهای مشتریان در زمینه تبلیغات

1-نرخ تعامل 

نخستین و مهمترین آماری که باید به دنبال آن باشید، نرخ تعامل مخاطب با شما است. درواقع شما باید بدانید که در حال حاضر چه تعداد مخاطب فعال دارید که می‎توانید آنها را به مشتری تبدیل نمایید. درواقع این مسئله بسیار رایج است که برخی از برندها، نرخ تعامل بالایی را دارند با این حال میزان فروش آنها همچنان پایین است. یکی از این موارد ممکن است قیمت‎ گذاری محصول و یا عدم تنوع در شیوه‎ های پرداخت باشد. همچنین بررسی آمارهای اقدامات تبلیغاتی قبلی نیز بسیار مهم است، با این اقدام شما می ‎توانید از روند رو به رشد خود، اطمینان داشته باشید. برخی از برندها در این زمینه به مراتب بهتر عمل کرده و آمارهای رقبا را نیز بررسی می ‎کنند. این امر باعث خواهد شد تا نسبت به ضعف و نقاط قوت حریف آگاهی پیدا کرده و متوجه کمبودها شوند.

2-میزان رشد 

درواقع شما باید به صورت ماهانه، میزان رشد خود را بررسی نمایید. این اطلاعات به شما امکان مقایسه و بررسی اوضاع را خواهد داد که بدون شک در تصمیم گیری های آتی شما تاثیرگذار خواهد بود. در کنار این مسئله نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر رشدی مناسب نبوده و لازم است که از قبل معیارهای مشخصی را برای خود داشته باشید. برای مثال ممکن است شما مخاطبانی را جذب کرده باشید که ابدا با معیارهای شما همخوانی لازم را ندارند. تحت این شرایط پیشرفت شما، مثبت تلقی نخواهد شد. در نهایت لازم است تا دلایل پیشرفت‎ های خود در بخش ‎های مختلف را بررسی کنید. برای مثال کدام اقدامات منجر به کسب چنین نتایجی شده است؟ این امر کمک خواهد کرد تا در برنامه ریزی های خود برای ماه آینده، موارد بهتری را در نظر بگیرید. 

مطلب مرتبط: 18 شیوه تبلیغاتی موثر

3-فهرست محبوب ترین ها 

به صورت کلی شما باید بدانید که محبوب ترین ها در هر بخش کدامند. برای مثال کدام محصولات، بیشترین فروش و یا نرخ بازدید را دارد. با این اقدام شما می ‎توانید اولویت‎ ها را شناسایی کرده و در برنامه ریزی های خود، تغییرات لازم را اعمال نمایید. در نهایت فراموش نکنید که برای تکمیل اطلاعات خود می‎توانید از نظرسنجی نیز استفاده کنید. به همین خاطر می‎توان منابع کسب اطلاعات را متنوع کرد. 

4-اعداد مرتبط با زمان 

برخی از زمان‎ ها هستند که برای برنامه ریزی های تبلیغاتی شما بسیار مهم بوده و لازم است تا آنها را مورد توجه قرار دهید. برای مثال این امر که افراد در چه زمان‎ هایی بیشتر خرید می‎کنند، از جمله این آمارها محسوب می ‎شود. بدون شک این موارد کمک خواهد کرد تا شما زمان‎ های طلایی را برای تبلیغات، پیدا کنید. 

منبع : tweakyourbiz
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/2QQsbYL2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه