دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

چالش شروع کسب و کار جدید در دوران کرونا

3 سال پیش ( 1399/4/23 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : لیزا کروکو  

شروع کسب و کار تازه در دوران کرونا و نابسامانی‎های اقتصادی در بسیاری از کشورهای دنیا ایده چندان جذابی به نظر نمی‎رسد. بسیاری از برندهای بزرگ در طول دوران کرونا از هرگونه اقدامی برای توسعه کسب و کارشان خودداری می‎کنند با این حساب تلاش برای شروع یک کسب و کار تازه باید عجیب به نظر برسد.

بدون تردید اغلب کارشناس‎ها و کارآفرینان با تلاش‎های جدی برای توسعه کسب و کار در شرایط کنونی مخالف هستند. در این میان به گزارش خبرگزاری CNBC، جن همر به عنوان یکی از کارآفرینان موفق در زمینه فناوری‎های نوپا نظر متفاوتی دارد. جن همر در مورد موقعیت‎های دشوار اقتصادی مانند بحران مالی ایالات متحده از 2008 تا 2010 نظر متفاوتی نسبت به دیگر کارشناس‎ها دارد. بر این اساس بحران‎های مالی بهترین زمان برای راه اندازی کسب و کارهای تازه براساس ایده‎های نوآورانه محسوب می‎شود. استفاده از موقعیت‎های اقتصادی نامناسب برای توسعه کسب و کار در نگاه نخست بیش از اندازه عجیب به نظر می‎رسد. این نکته از نگاه بسیاری از بازاریاب ‎ها و کارآفرینان به مثابه نوعی چالش بزرگ ارزیابی می‎شود. هدف اصلی ما در مقاله کنونی بررسی دلایل شروع کسب و کار تازه در شرایط نامناسب کرونایی است بنابراین شاید زمان کنونی بهترین موقعیت برای شروع کسب و کار برندمان باشد.

چالش شروع کسب و کار جدید دوران کرونا

چرا باید همین حالا کسب و کارمان را شروع کنیم؟

ما در ادامه این بخش به بررسی برخی از دلایل اصلی برای شروع کسب و کار در زمان شیوع ویروس کرونا می‎پردازیم. بدون تردید ویروس کرونا در بسیاری از کشورها به خوبی مدیریت شده است، اما هنوز هم تاثیر این بحران جهانی بر روی حوزه اقتصادی قابل مشاهده است بنابراین دلایل مورد بحث ما باید انگیزه کافی برای کارآفرینان به منظور سرمایه‎گذاری بر روی کسب و کار تازه را داشته باشد.

مطلب مرتبط: چگونه یک کسب و کار را شروع کنیم

1. فرصت طلایی برای ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد

براساس گزارش موسسه فوربس، در پی شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا نزدیک به 43 میلیون نفر بیکار شده اند. این رقم برای اقتصاد جهانی بسیار گزاف است بنابراین نیروی کار موردنیاز برندها برای شروع کسب و کار به وفور موجود است.

بدون تردید ضررهای ناشی از شیوع کرونا بیش از همه متوجه کسب و کارهای بزرگ است. چنین کسب و کارهایی با قوانین سفت و سخت در زمینه واردات محصولات به کشورهای مختلف مواجه شده‎اند. مزیت اصلی کسب و کارهای کوچک امکان دریافت کمک‎های مالی دولتی و همچنین ادامه فعالیت در شرایط اجرای قوانین سفت و سخت واردات است. بر این اساس چنین کسب و کارهایی امکان توسعه و حتی استخدام نیروی کار برندهای بزرگ و بین‎المللی را نیز دارند.

کمک به اقتصاد فعلی کشورها ایده مناسبی برای دریافت کمک‎های دولتی محسوب می‎شود بنابراین شما به عنوان کارآفرین در مسیر راه‎اندازی کسب و کار تازه‎تان از کمک‎های دولتی نیز بهره‎مند خواهید شد. این نکته اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت در حوزه بازاریابی و برندسازی دارد. مشتریان در شرایط کنونی نسبت به فعالیت کسب و کارهای تازه تاسیس با دیده مثبت می‎نگرند. این امر مزیت بازاریابی و تعامل با مشتریان برای ما را به ارمغان خواهد آورد.

2. جست‎ و جوی فرصت‎ های تازه

ایده‎های کسب و کاری بسیار زیادی در پی وقوع حادثه کرونا در سراسر دنیا شکل گرفته است. مهم‎ترین حوزه‎های مورد بحث شامل بهداشت و سلامت است بنابراین اگر شما ایده‎های جذابی برای حوزه بهداشت و سلامت افراد مختلف دارید، همین الان باید دست به کار شوید. ایده‎های جذاب به طور واحد به ذهن چندین نفر می‎رسد. نکته مهم در این میان سرعت عمل افراد برای اجرای ایده‎شان است بنابراین اگر شما دیر به فکر اجرای ایده‎تان بیفتید، به احتمال زیاد شانس چندانی برای موفقیت در حوزه بازاریابی و جلب نظر مشتریان نخواهید داشت.

برخی از کارآفرینان نسبت به شروع کسب و کار در شرایط کرونایی تردیدهای زیادی دارند. این امر به دلیل عدم اطمینان نسبت به کیفیت ایده‎های جاری آنها صورت می‎گیرد. توصیه ما در این بخش استفاده از نظرات چندین کارشناس کسب و کار یا حتی دوستان نزدیک برای ارزیابی بهینه استارت‎آپ‎تان است. بدون تردید مواجهه با شکست در حوزه کسب و کار همیشه دشوار است، با این حال شکست یک استارت‎آپ در شرایط کنونی دشوارتر از هر زمان دیگری خواهد بود.

3. سهولت در تامین مالی استارت‎آپ

تامین مالی استارت‎آپ یکی از دشوارترین بخش‎های راه‎اندازی کسب و کار تازه است. سازمان‎های دولتی و مردم‎نهاد در کشورهای مختلف اقدام به ارائه کمک‎های مالی و تسهیلات سرمایه‎گذاری برای راه‎اندازی کسب و کارهای تازه در دوران سخت کنونی کرده‎اند بنابراین شما امکان استفاده از وام‎های متعددی در مسیر شروع کسب و کارتان را خواهید داشت.

ایالات متحده در دوران سخت کرونا بسیاری از مشکلات اقتصادی را تجربه کرده است. برخی از شرکت‎ها در طول دوران قرنطینه به کلی ورشکسته شده‎اند، با این حال براساس گزارش رسمی انجمن کسب و کارهای کوچک کمکی به مبلغ 376 میلیارد دلار برای کسب و کارهای کوچک این کشور اختصاص داده شده است. بی‎تردید این رقم برای نجات کسب و کارهای کوچک کافی نیست، اما کمک قابل توجهی به آنها خواهد کرد.

4. رهایی از بار مالیاتی

پرداخت مالیات برای کسب و کارهای تازه تاسیس در سال‎های ابتدایی بسیار دشوار خواهد بود. چنین کسب و کارهایی اغلب توان پرداخت مالیات در سال‎های نخست را ندارند. شیوع ویروس کرونا کار پرداخت مالیات برای برندهای بزرگ را نیز با مشکل مواجه کرده است، با این حساب وضعیت کسب و کارهای کوچک به طور کلی حاد ارزیابی می‎شود. نکته مهم در این میان تلاش گروه‎های مختلف مردمی برای کاهش بار مالیاتی کسب و کارهاست. بر این اساس بسیاری از نهادهای قانونگذاری در کشورهای مختلف اقدام به لغو مالیات‎های مختلف برای کمک به کسب و کارهای تازه تاسیس کرده اند. این امر موقعیت مناسبی در اختیار کارآفرینان برای شروع فعالیت کارآفرینانه خواهد داد.

بهترین گزینه ‎ها برای شروع کسب و کار در دوران کرونا

بی‎تردید شروع کسب و کار تازه همراه با تردیدهای بسیار زیادی است. ما در این بخش به جمع‎آوری فهرستی از کسب و کارهای مناسب برای شروع فعالیت کارآفرینان پرداخته‎ایم. مزیت اصلی فهرست کنونی سادگی شروع کار است. این امر شامل پرهیز از چالش‎های بهداشتی در زمینه انتشار ویروس کرونا و هماهنگی با بودجه‎های اندک کارآفرینان است. به گزینه‎های ذیل توجه کنید:

• مشاوره کسب و کار

• مربی ورزشی آنلاین

• خدمات نظافتی آنلاین

• تحویل محصولات یا سفارشات

• طراحی استراتژی بازاریابی در شبکه‎های اجتماعی

• مشاوره بازاریابی و تبلیغات

• طراحی سایت

• ساخت پادکست

• ارائه توصیه‎ های کاری و برنامه‎ ریزی شغلی

مطلب مرتبط: کسب و کار خودتون را چطوری به سادگی راه اندازی و سودده کنید

بدون تردید گزینه‎ های مورد بحث در فهرست فوق نیاز به بودجه اولیه بسیار زیادی ندارد. بنابراین شما در هر شرایطی امکان شروع کسب و کار موردنظر را دارید. نکته مهم در این میان ارزیابی مهارت‎تان در هر کدام از حوزه‎های مورد بحث است. شاید شما مهارتی خارج از گزینه‎های مطرح در این بخش داشته باشید. در این صورت باید به دنبال ایجاد گزینه‎های مناسب برای خودتان باشید.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/1N34DvcM
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه