دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

تولید محتوای موفق با 6 کلید طلایی

4 سال پیش ( 1399/3/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : درسی چالر  

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چه دلیلی باعث می شود تا برخی از محتواها کاملا موفق باشند؟ آیا این موضوع شانسی بوده و یا رازهایی وجود دارد؟ اگرچه هیچ گاه نمی توان منکر شانس شد، با این حال منظور از موفقیت این است که امکان تکرار آن وجود داشته باشد. برای مثال اگر اکثر محتواهای یک فرد و یا برند با استقبال همراه می شود، دیگر نمی‎توان در این رابطه شانس را دخیل دانست. مسئله اصلی این است که این رازهایی را که از آن به عنوان کلید موفقیت نام برده می شود، پیدا کنیم. اگرچه همواره راهکارها و نکته های مختلفی وجود دارد، با این حال برخی از نکات کاملا الزامی بوده و رعایت آنها مهم تر از سایرین خواهد بود. درواقع اگر این موارد در کار شما به چشم نخورد، سایر روش ها نمی توانند سطح محتوای شما را با بهبودی چشمگیر مواجه سازند. در این راستا به بررسی این شش کلید برای تولید محتوای موفق خواهیم پرداخت.

1-هدف و دلیلی برای کار خود داشته باشید

کلید طلایی تولید محتوای موفق

در این رابطه هرچه دلایل و اهداف شما بیشتر و ارزشمندتر باشد، بدون شک شانس موفقیت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. درواقع شما پیش از هر چیزی باید دلیلی را برای مشاهده خود داشته باشید. از این موضوع حتی می توان برای تبلیغ محتوای خود نیز استفاده کرد. برای مثال اگر در رابطه با آینده کسب و کار خود در دوران پساکرونا صحبت کرده اید، می‎توانید این جمله را که اگر می خواهید که از همین امروز برای کسب بهترین نتایج پس از طی کردن این دوران سخت آماده باشید، این ویدئو را مشاهده نمایید. این موضوع باعث خواهد شد تا مخاطب تنها با خواندن یک خط، اشتیاق لازم را پیدا نماید.

مطلب مرتبط: تولید محتوای خوب چگونه اتفاق می افتد؟

همچنین هنگامی که هدف شما مشخص باشد، امکان هماهنگ سازی و در یک راستا قرار دادن محتواها، امکان‎پذیر خواهد بود. تحت این شرایط شما می توانید نسبت به کسب نتیجه دلخواه خود تا حد زیادی اطمینان داشته باشید. به همین خاطر انتخاب استراتژی شما نیز با توجه به همین اهداف و دلایل خواهد بود.

2-مخاطب خود را به خوبی بشناسید

با توجه به این امر که محتوا توسط جامعه هدف شما مشاهده خواهد شد، ضروری است تا به آنها توجه ویژه ای داشته باشید. درواقع اشتباه رایج بسیاری از برندها انتخاب سبک و موضوعاتی است که ابدا سلیقه مخاطب نبوده و این امر باعث می شود که حتی در صورت عملکرد درخشان و تولید محتوایی ارزشمند، موفق به جلب نگاه مخاطب هدف خود نباشند. در این رابطه لازم است تا از جامعه‎شناس ها کمک گرفته و عملکرد افراد را در صفحات گوناگون مورد بررسی قرار دهید. در این رابطه تحلیل صفحات رقبای خود نیز اقدامی کاملا سودمند محسوب شده و کمک می-کند تا به شناخت درستی از جامعه هدف خود دست پیدا کنید. در این رابطه مشورت گرفتن مستقیم از خود افراد نیز می تواند راهکار بسیار خوبی باشد. به عنوان نکته پایانی توصیه می شود که داده ها را به بهترین شکل مکتوب کرده و یک پایگاه اطلاعاتی ایجاد نمایید. این امر نیاز به تحقیق مجدد را از بین برده و باعث می شود تا نظم بهتری بر روند تحقیقات شما حاکم شود. برای مثال می توانید سلیقه مخاطب خود را با استفاده از داده های خود طی دوران مختلف مقایسه نمایید. درواقع رفتار افراد حتی در فصول مختلف نیز تفاوت هایی را داشته و همواره ثابت باقی نمی ماند. در این رابطه انواع ابزارهای آنالیز می توانند به شما کمک نمایند.

3-نسبت به نوع محتوا و روش کار خود تصمیم‎گیری نمایید

تا به این مرحله شما هدف خود را مشخص کرده و مخاطب را نیز شناخته اید، حال باید نسبت به روش کار خود تصمیم‏گیری نمایید. درواقع تعداد محتواها بسیار زیاد بوده و روش ها نیز متفاوت می باشد. در این رابطه اگرچه بهتر است که حداکثر محتواها را مورد استفاده قرار دهید، با این حال نمی-توان همه آنها را به یک اندازه مهم تلقی نمود. همچنین در این مرحله باید نسبت به بستر و یا بسترهای اشتراک گذاری محتوای خود نیز تصمیم‎گیری نمایید. برای کسب نتایج بهتر، تحلیل انتخاب های سایر برندها در منطقه خودتان نیز می تواند راهکاری مناسب باشد.

4-راهکارهای افزایش جذابیت را پیدا نمایید

در این مرحله شما باید تمامی راهکارهایی را که به بهتر دیده شدن هر یک از محتواها و افزایش جذابیت آنها منجر می‎شود، شناسایی کرده و برای استفاده از آنها برنامه‏ریزی نمایید. برای مثال ممکن است استفاده از تصویر حتی برای مقالات، یکی از راهکارهای مهم در جذب مخاطب باشد. تحت این شرایط شما باید به دنبال پیداکردن عکاسی با مهارت برای همکاری باشید. با این حال تنها به یک روش خود را محدود نکرده و در این زمینه تحقیقات کاملی را داشته باشید. استفاده از مشاورهای تولید محتوا در این مرحله، یک انتخاب کاملا هوشمندانه خواهد بود. در نهایت فراموش نکنید که هر اقدام جدی را در معرض آزمایش قرار دهید تا نسبت به نتیجه بخش بودن آن اطمینان داشته باشید.

5-زمان‎بندی را فراموش نکنید

حال باید نسبت به بهترین زمان اشتراک‏گذاری هر یک از محتواها تصمیم‏گیری نمایید. در این رابطه فراموش نکنید که برخی از موضوعات، در زمانی دیگر با استقبال بالاتری همراه خواهد بود. برای مثال مطالب مرتبط با سفر، معمولا در تابستان با بالاترین بازخورد همراه خواهد بود. به همین خاطر لازم است تا یک نظم کاری برای خود ایجاد کرده و زمان درست کار بر روی هر موضوع را بیابید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید ترندها هستند. درواقع این موارد یک محدوده زمانی داشته و شما فرصت چندانی را برای استفاده از آنها در اختیار ندارید. به همین خاطر ضروری است تا در زمینه زمان‏بندی، به شکلی کاملا حرفه ای و با دیدی همه جانبه رفتار نمایید. در این رابطه بر خی از افراد به تقلید از زمان‎بندی برندهای مطرح در زمینه ارسال محتوا، می پردازند که برای شروع می تواند انتخاب کم ‏ریسک تری باشد.

مطلب مرتبط: محتوا و نحوه تولید آن / همه چیز درباره خلق یک محتوای جذاب

6-فضاهای کار خود را انتخاب نمایید

در نهایت شما باید نسبت به فضاهای کار خود تصمیم گیری نموده و پس از این مرحله، شما آماده شروع فعالیت خود خواهید بود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما تنها به فضای اینترنت محدود نبوده و ممکن است تصمیم شما این باشد که در زمینه مطبوعات چاپی فعالیت نمایید. با این حال همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که امکان همکاری با سایرین نیز وجود دارد. برای مثال استراتژی پست مهمان، یکی از موارد رایج محسوب می شود. این موضوع را نیز فراموش نکنید که زمانی نیاز است تا شما به جایگاه خود در جامعه دست پیدا کنید. به همین خاطر در رابطه با نتایج بیش از حد عجول نباشید.

منبع : business2community
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/A59grXfT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه