شنبه, ۵ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Sat, 25 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز
آیا امکان کسب درآمد از گیم وجود دارد؟

ایده های کارآفرینی برای گیمرها

3 سال پیش ( 1399/10/6 )

کسب درآمد از بازی های رایانه ای برای بسیاری از مردم جای سوال دارد. اغلب مردم بازی های رایانه ای را ابزاری برای سرگرمی قلمداد می کنند. بدون تردید این امر شانس هرگونه کسب درآمدی را نادیده می‎ گیرد. فعالیت شمار بالایی از گیمرها در سراسر دنیا خلاف باور عمومی در زمینه امکان کسب درآمد از این حوزه را ثابت می کند. امروزه برخی از گیمرهای بزرگ برای همکاری با برندهای بازی سازی و همچنین انتشار محتوای مربوط به گیم درآمدهای چند میلیون دلاری کسب می کنند. 

بازی های رایانه ای ماهیت بسیار اعتیادآوری دارند. بسیاری از مردم به طور مداوم در انتظار برای معرفی عنوان‎های تازه بازی هستند. استودیوهای بازی سازی نیز همیشه با استفاده از فناوری ‎های تازه در تلاش برای غافلگیر ساختن مشتریان‎ شان هستند. کسب درآمد از طریق بازی کردن برای ساعت‎ های طولانی در روز بیشتر شبیه به نوعی رویاست. در ادامه در تلاش برای بررسی امکان تبدیل رویای موردنظر به واقعیت خواهیم بود بنابراین به برخی از ایده های کارآفرینی برای گیمرها اشاره خواهیم کرد. 

ایده های کارآفرینی برای گیمرها

مرکز آموزش و تمرین گیم

برخی از افراد نسبت به انجام بازی های رایانه ای انگیزه بسیار زیادی دارند. همانطور که بازی هایی مانند فوتبال یا والیبال در دنیای واقعی نیاز به تمرین دارد، گیم‎ های مختلف نیز بدون تمرین و افزایش مهارت نتیجه ‎ای جز شکست برای گیمرها به همراه نخواهد داشت. اگر شما به عنوان یک گیمر حرفه‎ ای دارای مهارت های بالایی هستید، استفاده از مهارت تان برای آموزش دیگران ایده مناسبی خواهد بود. 

مطلب مرتبط: تحول صنعت گیمینگ با فناوری های نوین

بدون تردید صحبت از مرکز آموزش و تمرین گیم برای بسیاری از افراد عجیب خواهد بود. چنین مراکزی به رغم تمام انگاره‎ های متفاوت مردم درباره عرصه گیم رونق بسیار زیادی دارد بنابراین یکی از ایده های مناسب برای ساماندهی کسب و کار شامل همین حوزه خواهد بود. 

آموزش آنلاین گیم

اغلب افراد تجربه گیر کردن در برخی از مراحل بازی ها را دارند. این امر ناشی از طراحی بیش از اندازه دشوار برخی از مراحل و همچنین سطح مهارت های بازی پایین گیمرهاست. برخی از گیمرهای حرفه ‎ای در تلاش برای راه اندازی کسب و کار در عمل امکان استفاده از مهارت های ‎شان را دارند. این امر شامل راه اندازی یک کانال یوتیوب ساده برای راهنمایی دیگر گیمرها و افراد علاقه ‎مند به بازی های رایانه ای به منظور طی مراحل به صورت ساده ‎تر و همچنین افزایش مهارت های بازی شان است. 

کمک به استودیوها برای توسعه بازی ها

توسعه بازی های رایانه ای نیازمند اطلاعات بسیار گسترده‎ ای است. امروزه اغلب عنوان‎ های مشهور بازی به صورت دنباله‎ دار طراحی می‎ شود. یکی از دغدغه‎ های استودیوهای بازی سازی اطمینان از رفع نقاط ضعف عنوان‎ های قبلی است. گیمرها امکان کمک به استودیوهای بازی سازی به منظور یافتن نقاط ضعف بازی های شان و همچنین بررسی اولیه عنوان ‎های تازه را دارند. 

گاهی اوقات برخی از عنوان ‎های بازی به دلیل انتشار بدون ارزیابی اولیه با شکست ‎های بسیار زیادی مواجه می ‎شوند. سرمایه گذاری هنگفت بر روی طراحی عنوان‎های بازی از سوی استودیوهای بزرگ موجب تلاش برای کاهش ریسک‎ های احتمالی در این حوزه می‎ شود. این سرمایه گذاری اغلب در قالب همکاری با گیمرهای برجسته صورت می ‎گیرد. 

گیمرهای بزرگ و حرفه ‎ای در زمینه انتشار محتوای ویدئویی پیرامون عنوان‎های جدید بازی مهارت بالایی دارند. استودیوهای بازی سازی نیز از همین ویدئوها برای یافتن گزینه‎ های مناسب جهت همکاری سود می ‎برند بنابراین در عمل همکاری با استودیوهای بازی سازی بزرگ بستگی به سطح توانایی هر گیمر برای ارزیابی دقیق گیم‎ های مختلف دارد. 

تاک شو پیرامون گیم

برنامه‎ های تاک شو در میان سرگرمی ‎های محبوب مردم دنیا قرار دارد. بسیاری از مهمان‎ های چنین برنامه ‎هایی شامل سلبریتی ‎ها و افراد مشهور است. اگر شما در عرصه گیم به دنبال ایده ای برای کارآفرینی هستید، طراحی یک تاک شوی ویژه گیم جذابیت بالایی خواهد داشت. امروزه بسیاری از گیمرها نیاز به عضویت در انجمن ‎های مشخص گیم را احساس می کنند. راه اندازی یک برنامه اختصاصی برای گیم توانایی جلب نظر دامنه وسیعی از مخاطب هدف را به همراه دارد. 

یکی از مزیت ‎های راه اندازی تاک شو برای عرصه گیم سطح رقابت پایین در این حوزه است بنابراین امکان توسعه برنامه در مدت زمانی اندک فراهم خواهد شد. امروزه بسیاری از عرصه های برنامه ‎سازی دارای رقابت بسیار فشرده ‎ای است. این امر کار بازاریاب ‎ها را به شدت دشوار می کند. اگر شما به عنوان یک گیمر در تلاش برای ورود به عرصه ساخت تاک شو هستید، باید پیش از شروع به کار اندکی از اصول بازاریابی را یاد بگیرید. این امر کمک قابل ملاحظه ‎ای به شما برای توسعه سریع و بهینه برنامه‎ تان خواهد کرد. 

وقتی از برنامه تاک شو صحبت می‎ کنیم، نیازی به تمرکز صرف بر روی فرمت ویدئو نیست. امروزه بسیاری از برنامه‎ های تاک شو در قالب پادکست عرضه می ‎شوند بنابراین در عمل نیازی به طراحی دکور برای شروع به کار نیز نخواهد بود. مهمترین مسئله دعوت از گیمرهای مشهور و دارای مهارت بالاست. این امر محبوبیت پادکست‎ تان را در مدت زمانی اندک به طور قابل ملاحظه ‎ای افزایش خواهد داد. 

خدمات عرضه و کرایه گیم

شروع کسب و کار در صنعت گیم الزاما با گزینه ‎های پرهزینه صورت نمی ‎گیرد. امروزه بسیاری از مردم توان خرید گیم‎ های گران را ندارند بنابراین عرضه چنین بازی هایی به صورت کرایه ‎ای ایده جذابی خواهد بود. این امر به معنای کرایه یک بازی برای مدت زمانی مشخص از سوی کاربران است. چنین امری شاید در نگاه نخست عجیب به نظر برسد، اما برای کسب و کارها سودآوری قابل ملاحظه ‎ای به همراه دارد. 

مطلب مرتبط: سرمایه ‌گذاری در صنعت گیم را جدی بگیریم

فعالیت در زمینه کرایه گیم نیازمند انتخاب عنوان ‎های محبوب بازی است. در غیر این صورت مشتریان از خدمات شما استقبال نخواهند کرد. همچنین امکان فروش مستقیم بازی های مختلف نیز وجود دارد. اگرچه برخی از گیمرها عنوان‎های بازی را به صورت آنلاین خریداری و دانلود می کنند، اما هنوز هم خرید حضوری جذابیت های خاص خود را دارد بنابراین با آزمایش شانس ‎تان در این حوزه امکان درآمدزایی مناسبی خواهید داشت. 

انتخاب برای شروع کسب و کار در صنعت گیم کار سختی نیست. مهمترین مسئله در این میان تلاش گیمرها برای یافتن نقاط قوت ‎شان و سرمایه گذاری بر روی آنهاست. متاسفانه بسیاری از گیمرها از همان ابتدا قصد کسب سودهای چند میلیون دلاری را دارند. کارآفرینان باید ابتدا با سودهای اندک کارشان را شروع نمایند. همچنین شاید در ماه‎ های اولیه کار وضعیت مالی چندان جالبی پیش روی ما نباشد. حضور مداوم در این حوزه و تلاش برای توسعه ایده های تازه مهمترین مسئله در این میان خواهد بود. 

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/DveSmQFx
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه