سه شنبه, ۲ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Tue, 23 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای بازاریابی موفق برای کسب و کارهای کوچک

4 سال پیش ( 1398/12/7 )
پدیدآورنده : آنی پیلون   پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : کسب و کارهای کوچک  

کسب و کارهای کوچک گرچه به عقیده بسیاری از افراد با ظرفیت رشد بسیار محدودی مواجه هستند، با این حال این کوچک بودن صرفا ویژگی ای منفی محسوب نشده و این امر باعث می شود تا چالاکی بالاتری را نیز داشته باشند. به مانند هر کسب و کار دیگری، شما باید از سطح مطلوبی برخوردار باشید. در غیر این صورت نتیجه ای مناسب را به دست نخواهید آورد. در این رابطه آگاهی بسیار مهم بوده و باعث می شود تا درگیر اقدامات اشتباه و کم‎تاثیر نشوید. یکی از مهم ترین بخش های تجاری، بازاریابی بوده و از آن به عنوان عامل حیات یک کسب وکار نام برده می شود. به همین خاطر ضروری است تا بیشترین توجه را به آن داشته باشید. در همین راستا به بررسی 9 راز بازاریابی موفق برای کسب وکارهای کوچک خواهم پرداخت.

1-برندی را برای خود داشته باشید

رازهای بازاریابی موفق

اشتباه بزرگ بسیاری از مدیران کسب وکارهای کوچک این است که تصور می کنند آنها به برندی نیاز نداشته و می توانند بدون این موضوع نیز به کار خود ادامه دهند، با این حال برند به معنای امضای شما خواهد بود. بدون آن هیچ فردی نمی‏تواند تعلق محصول به شما را تشخیص دهد. به همین خاطر تفاوتی ندارد که در چه زمینه ای و در چه سطحی مشغول فعالیت هستید، نخستین اقدام شما باید ایجاد برند باشد. در این رابطه فراموش نکنید که طراحی برند از بخش هایی نظیر روانشناسی رنگ، طراحی لوگو و شعار تشکیل شده است. برای عملکردی حرفه ای در این زمینه توصیه می شود تا در وبلاگ Kissmetrics مقاله نیل پاتل در رابطه با اصول ساخت برند را مطالعه کنید.

مطلب مرتبط: راهکارهای موفقیت در بازاریابی کسب و کارهای کوچک

2-استفاده از ایمیل را جدی بگیرید

اگرچه بسیاری از افراد تصور می کنند که این اقدام منسوخ‎شده محسوب می شود، با این حال واقعیت این است که تاثیر این بخش نه‎تنها کم نشده است، بلکه افزایش نیز پیدا کرده و علت اصلی تصورات غلط در این رابطه به این خاطر است که روش های استفاده از آن حرفه ای محسوب نمی شود. به همین خاطر توصیه می شود تا در سایت DIY مقاله ایوانا تیلور در رابطه با آموزش بازاریابی از طریق ایمیل را مشاهده کنید.

3-محتواهای جذاب را ایجاد کنید

کپی‎برداری از اقدامات دیگران، بدترین اتفاقی است که می تواند توسط شما انجام شود. به همین خاطر نیز ضروری است تا محتواهایی منحصر به فرد تولید کرده و در این رابطه به خواست مخاطبان خود نیز توجه داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا سایت شما از حالت صرفا تجاری خارج شده و دلیل برای مراجعه افراد به مراتب بیشتر شکل گیرد. همچنین فراموش نکنید که به هر میزان که سطح اطلاعات مخاطبان افزایش پیدا کند، احتمال انجام خرید از سوی آنها نیز بیشتر خواهد شد. برای درک بهتر از اقداماتی که باید انجام شود، مجموعه مقالات کریستوفر ژان بنیتز در سایت BizSugar گزینه ای کاملا مناسب خواهد بود.

4-همکاری داشته باشید

به عنوان یک برند کوچک، شما تنها زمانی قادر به رشد بیشتر خواهید بود که با سایرین تعامل و همکاری لازم را داشته باشید. به همین خاطر توصیه می شود که همواره به دنبال شرکایی برای خود باشید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که صرفا الزامی برای دشمنی با برندهای رقیب وجود نداشته و شما می توانید با همکاری مناسب، هر دو پیشرفتی قابل ملاحظه را داشته باشید. در این رابطه همواره این جمله را به خاطر داشته باشید که نباید موفقیت را صرفا برای خود بخواهید. این امر باعث خواهد شد تا به برندی منزوی و ضعیف تبدیل شوید. در نهایت این امر که بخشی از اقدامات خود را به افرادی دیگر محول سازید، باعث می شود تا سرعت انجام کارها افزایش پیدا کند. برای مثال بسیاری از برندها، مسائل مربوط به حمل و نقل را به برندی دیگر محول می کنند که این امر نه‎تنها در هزینه-های آنها صرفه‎جویی را به همراه دارد، بلکه سرعت و کیفیت کار را نیز افزایش می دهد. به همین خاطر نباید تصور کنید که همه چیز را تنها خودتان باید انجام دهید. در این رابطه ایوان ویدجایا در سایت Biz Penguin به خوبی در رابطه با این موضوع صحبت کرده است.

5-از تکنولوژی بازاریابی غافل نشوید

پیشرفت سریع تکنولوژی تمامی بخش های کسب وکار را دچار تحول کرده است ک در این رابطه بازاریابی نیز از آن محروم نمانده است. تکنولوژی بازاریابی در توضیحی جامع مجموعه فناوری هایی محسوب می شود که انجام اقدامات را ساده تر کرده است. این امر خصوصا در زمینه بازاریابی دیجیتال بسیار مفید بوده و باعث بهتر شدن اقدامات می شود. فراموش نکنید که بدون توجه به این بخش، شما متحمل هزینه های بالا و نیاز به تلاش زیاد خواهید بود. این امر در حالی است که یک فناوری در کوتاه ترین زمان، کارهایی را انجام خواهد داد که در حالت معمول به ساعت ها زمان نیاز دارد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که عدم توجه به تکنولوژی باعث خواهد شد تا سایر برندها رشد به مراتب بالاتری را تجربه کنند که بدون شک این امر به ضرر شما خواهد بود. همچنین در دنیای مدرن حال حاضر، استفاده از این روش ها به توقع مشتری نیز تبدیل شده است. در این رابطه اسکات برینکر در سایت Land marketing توضیحات جامعی را انجام داده است.

6- ضرورت تولید فیلم را جدی بگیرید

فیلم ها در صدر موارد مورد علاقه مخاطبان قرار دارند. به همین خاطر بسیار مهم است که در زمینه تولید آنها فعال باشید، با این حال نکته-ای که ذکر آن کاملا ضروری است این است که ایجاد تنوع در این زمینه بسیار مهم خواهد بود. برای مثال فعالیت شما باید شامل معرفی، نقد و بررسی محصول، مطالب آموزشی، مصاحبه و ... باشد. در غیر این صورت نتیجه خوبی را به دست نخواهید آورد. در این رابطه رامون ری در سایت Smallbiztechnology تمامی توضیحات لازم را انجام داده است.

7-از چت‎بات استفاده کنید

جست وجوی صوتی و چت‎بات ها از دیگر مواردی است که به خواست مشتری تبدیل شده است. به همین خاطر باید خود را به خوبی برای استفاده موثر از آن آماده کنید. فراموش نکنید که در حال حاضر افراد بیشتر ارتباط خود به اینترنت را از طریق گوشی های هوشمند خود انجام می دهند که میزبان خوبی برای این دو مورد خواهد بود. کریس فراسکلا در سایت BizSugar و راشل استرالا در صفحه توییتر خود در این رابطه توضیحات بسیار خوبی را انجام داده اند.

8-از شبکه های اجتماعی غافل نشوید

تاکنون حتی یک مورد برند موفق پس از ظهور شبکه-های اجتماعی وجود نداشته است که از این بخش استفاده مفیدی را نداشته باشد. به همین خاطر حضور حرفه ای شما کاملا الزامی خواهد بود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر شبکه، از اصول و ویژگی های خاص خود برخوردار است. به همین خاطر توصیه می شود تا مطالب ماریا دایکستر را در رابطه راز موفقیت در هر یک از شبکه های اجتماعی، مورد مطالعه قرار دهید.

مطلب مرتبط:5 روش برای بهینه سازی بازاریابی کسب و کارهای کوچک

9-اصول سئو را جدی بگیرید

به عنوان توصیه آخر بهتر است تا آگاهی خود را در رابطه با اصول سئو افزایش داده و با انجام آنها، شاهد بهتر دیده‎شدن مطالب و صفحه خود در موتورهای جست وجوگر باشید. این نکته را فراموش نکنید که حتی بهترین مطالب در صورتی که به خوبی دیده نشوند، نتیجه ای را به همراه نخواهد داشت. برای این بخش مطالب پاتریک راینهارت مرجع آموزشی بسیار خوبی خواهد بود.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/AISiKu8j
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوک
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه