دوشنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 27 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز
راهکاری نوین برای جلب رضایت مخاطب در دنیای دیجیتال

اصول و مزایای مدیریت بازخوردهای مخاطب

1 ماه پیش ( 1403/2/4 )

هر کسب و کاری در بازار به طور مداوم کلی بازخورد از سوی مخاطبش دریافت می کند. فرقی ندارد شما مشغول چه فعالیتی در بازار باشید، در هر صورت کاربران در شبکه های اجتماعی یا فضای عمومی اینترنت نظرات خاصی درباره شما خواهند داشت. از آنجایی که ساختار دنیای اینترنت به طور تعاملی است، کاربران فرصت بیان نظرشان به ساده ترین شکل ممکن را دارند. همین امر وظیفه برندها در رابطه با نظرات یا بازخوردهای مخاطب را دوچندان می کند.

اگر برای یک دقیقه هم که شده خودتان را جای مشتریان یا کاربران عادی اینترنت قرار دهید، خیلی زود متوجه رفتار غیرحرفه ای برندهایی که بازخورد مخاطب را نادیده می گیرند، خواهید شد. خب کاربران که وقت شان را از سر راه نیاورده اند تا همینطور مفت و مجانی پای نظر دادن درباره یک برند هدر دهند. همین امر موجب تولید مفهومی تحت عنوان «مدیریت بازخوردهای مخاطب» شده است. این استراتژی در واقع بر روی اقدام سریع و قاطع برندها برای بررسی جوانب کار درباره بازخوردهای دریافتی تاکید دارد. 

شاید در اولین نگاه مدیریت بازخورد مخاطب کمی سخت به نظر برسد. خب وقتی با کلی بازخورد گوناگون رو به رو هستیم، چطور باید به هر کدام از آنها جواب درست داد؟ این سوالی است که بسیاری از کارآفرینان به طور مداوم از خودشان می پرسند. شاید فکر کنید این هم یکی دیگر از آن معماهایی است که هیچ وقت قرار نیست در دنیای کسب و کار جوابی برای آن پیدا شود. با این حال ما در روزنامه فرصت امروز نظر کاملا متفاوتی داریم. اگر دوست دارید جوابی برای معمای بالا پیدا کرده و اصول مدیریت بازخوردهای مخاطب را یاد بگیرید، این مقاله تکه گمشده پازل تان است. پس با ما همراه باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم. 

مدیریت بازخوردهای مخاطب چیست؟

مدیریت بازخوردهای مخاطب چیست؟

اول از همه اجازه دهید کمی درباره مفهوم مدیریت بازخوردهای مخاطب حرف بزنیم. خب ما در اینجا دقیقا با چه چیزی رو به رو هستیم؟ این سوالی است که اگر جواب درستی برای آن پیدا نکنیم، تمام فرآیند فعالیت برندمان با ناکامی همراه خواهد شد. درست به همین دلیل ما در روزنامه فرصت امروز قصد داریم کارمان را با تعریف دقیق این استراتژی شروع کنیم. بر این اساس مدیریت بازخورد مخاطب فرآیند ارزیابی، تحلیل و واکنش در قبال بازخوردهای دریافتی از سوی مخاطب هدف است. این بازخوردها ممکن است در شبکه های اجتماعی یا موتورهای جست وجو بیان شود. در هر صورت شما باید مهارت خوبی در زمینه گردآوری و سپس واکنش در قبال آنها داشته باشید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا همیشه یک برند حرف ه‎ای و دوست داشتنی باقی بمانید. 

مطلب مرتبط: بررسی بازخورد مشتریان: مثال هایی از برندهای بزرگ

بی شک اجرای استراتژی مدیریت بازخورد مخاطب چندان کار ساده ای نیست. درست به همین خاطر تا نوبت به اجرای آن می رسد، خیلی از کارآفرینان میدان را خالی می کنند. از آنجایی که ما در روزنامه فرصت امروز اصلا میانه خوبی با چنین واکنش هایی نداریم، سراغ یک راهنمای جامع رفته ایم. البته قبل از اینکه با عجله سراغ راهنمای مان برویم، باید برخی از مزایای مدیریت بازخوردهای مخاطب را به اتفاق یکدیگر زیر ذره بین ببریم. خب انتظار ندارید که مدیریت بازخورد مخاطب هیچ مزیت خاصی نداشته باشد و همچنان به بررسی اش ادامه دهیم؟

مزایای مدیریت بازخوردهای مخاطب

مزایای مدیریت بازخوردهای مخاطب

کارآفرینان باهوش همیشه به دنبال مزایای یک استراتژی در دنیای کسب و کار هستند. این امر به آنها کمک می کند تا با اطمینان بیشتری یک استراتژی را انتخاب کرده و از آن استفاده کنند. در این رابطه شما باید کارتان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و حواس تان باشد به جای مزایای واقعی یک استراتژی آنچه خودتان دوست دارید، جا نزنید. خب خیلی وقت ها کارآفرینان از یک استراتژی کاملا معمولی آنچه خودشان دوست دارند، برداشت می کنند. این همان نکته ای است که می تواند خیلی راحت اعتبار برندتان را بر باد دهد. 

اندازه گیری ثبات کسب و کار

اندازه گیری ثبات کسب و کار

خیلی از کسب و کارها یک شبه با شکست های بزرگ رو به رو شده و از دنیای کسب و کار کنار می روند. این دقیقا مثل همان اتفاقی است که برای تیم بارسلونا در سال 2019 افتاد؛ درست زمانی که همه این تیم را مدعی قهرمانی در لیگ قهرمان اروپا می دانستند، اما به طور ناگهانی با هشت گل به بایرن مونیخ باختند. شاید فکر کنید این باخت کاملا غیرمنتظره بود، اما طرفداران دو آتیشه فوتبال خیلی خوب می دانند بارسلونا از مدت ها قبل درگیر مشکلات مختلف تاکتیکی بود. با این حال کسی هنوز از آنها خبردار نشده بود و همین امر به آنها فرصت داد تا وجهه برندشان را حفظ کنند. با این حال خیلی زود سر و کله یک چالش بزرگ پیدا شد و همه مشکلات بارسلونا به طور ناگهانی پدیدار گشت. این درست همان اتفاقی است که برای بسیاری از برندها نیز می افتد.

شما با استفاده از استراتژی مدیریت بازخوردهای مخاطب به سادگی هرچه تمام تر فرصت تعامل با مخاطب تان را دارید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا وضعیت قرمز برندتان را قبل از اینکه واقعا مشکل ساز شود، شناسایی کرده و درباره اش تصمیم های درست بگیرید. نکته جالب اینکه معمولا مخاطب هدف ایده هایی درباره حل مشکلات برندها دارد، بنابراین شما با یک جفت گوش شنوا به خوبی امکان غلبه بر مشکلات را خواهید داشت. البته همین گوش شنوا را خیلی از کارآفرینان ندارند. بنابراین باید به خودتان افتخار کرده و انگیزه تان را به طور مداوم تقویت کنید، وگرنه دیر یا زود از بازار کنار گذاشته خواهید شد. 

جذب مشتری وفادار

جذب مشتری وفادار

مشتریان وفادار برای هر برندی جذابیت زیادی دارند. انگار که همه کارآفرینان دنبال این دسته از مشتریان هستند، آن هم بدون اینکه دست به سیاه و سفید بزنند. خب در دنیای کسب و کار که کسی برای شما فرش قرمز پهن نکرده. بنابراین باید خودتان دست به کار شده و اوضاع را به سود خود تغییر دهید. این نکته ای است که به شما برای تعامل بهتر با مخاطب کمک می کند. 

مطلب مرتبط: بازاریابی با دریافت بازخورد مشتریان: نکات طلایی که باید بدانید!

ارزیابی بازخوردهای دریافتی از سوی مخاطب هدف گام مهمی برای جذب وفاداری آنها محسوب می شود. یادتان باشد، شما در این رابطه باید همیشه خودتان را به مثابه یک آدم حرفه ای ببینید. منظور ما از این عبارت توجه به مفهوم مخاطب هدف است. خیلی از کارآفرینان فورا سراغ مشتریان شان رفته و فقط به بازخوردهای دریافتی از آنها توجه نشان می دهند. این در حالی است که شما باید درک وسیع تری از ماجرا داشته باشید. خب مخاطبی که الان در شبکه های اجتماعی فقط با شما تعامل دارد، مشتری بالقوه محسوب می شود. بنابراین اصلا دلیلی ندارد آنها را مورد بی توجهی قرار دهید. در عوض باید به چشم یک سرمایه گذاری بلندمدت به این ماجرا نگاه کنید. 

مدیریت بازخوردها هیچ محدودیتی از نظر مخاطب هدف یا مشتری ندارد. درست به همین خاطر شما باید هر دو آنها را به طور مشابه مورد توجه قرار دهید. وگرنه اوضاع تان در عمل خیلی به هم خواهد ریخت. این مسئله ای است که برای بسیاری از بازاریاب ها هنوز حل نشده است. پس بهتر است تا عادت های اشتباه پیدا نکرده اید، این مسئله را پیش خودتان حل کنید. 

ارزیابی ساده تر رقبا

ارزیابی ساده تر رقبا

اینکه رقبای آدم در بازار چه کاری می کنند، سوالی است که ذهن هر کارآفرینی را درگیر می کند. حتی اگر شما به طور مستقیم وضعیت رقبا را زیر ذره بین نبرید، باز هم وسوسه اینکه آنها مشغول چه کاری هستند، از سرتان عبور خواهد کرد. این درست همان موقعی است که تمرکز کاری از دست می رود. درست به همین خاطر باید خودتان را برای ارزیابی رقبا به شیوه ای متفاوت آماده سازید. 

یکی از ساده ترین روش ها برای ارزیابی رقبا توجه به بازخوردهای دریافتی از سوی مخاطب هدف است. امروزه وقتی یک برند عملکرد بی نهایت خوبی در بازار از خودش نشان می دهد، مشتریان خیلی زود درباره اش حسابی صحبت خواهند کرد. اگر شما حواس تان به مخاطب تان باشد، خیلی زود متوجه عملکرد رقیب تان می شوید. این درست همان جایی است که باید دست به کار شده و گلیم تان را از آب بیرون بکشید. این یعنی باید به شیوه ای متمایز سراغ مخاطب تان رفته و وضعیت رقبا را از سوی آنها جویا شوید. 

یادتان باشد، بدون توجه به وضعیت رقبا هیچ برندی توانایی ادامه فعالیت در بازار را ندارد. درست به همین دلیل ما در روزنامه فرصت امروز همیشه به دنبال استفاده از روش های تازه برای ارزیابی رقبا هستیم. اگر بخواهیم ساده تر بحث کنیم، باید گفت رقبای خوب آدم را به سوی جلو هل می دهند. درست به همین خاطر شما فرصت خوبی برای کارآفرینی پیدا خواهید کرد. پس نباید از رقبا ترس داشته باشید. در عوض با مدیریت بازخوردهای مخاطب به سادگی امکان استفاده از مزیت رقابتی را خواهید داشت. چه بسا مشتریان انتظاراتی داشته باشند که رقبا هنوز به آنها فکر نکرده باشند. در این صورت شما می توانید به ساده ترین شکل ممکن از این انتظارات استفاده کرده و محصولی تازه روانه بازار کنید. ماجرا جالب شد، نه؟

ورود به بازاریابی شخصی سازی شده

ورود به بازاریابی شخصی سازی شده

اطلاع از بازخوردهای مخاطب و ارزیابی دقیق آنها گامی مهم به سوی شخصی سازی کمپین های بازاریابی محسوب می شود. امروزه بسیاری از هزینه های بازاریابی و تبلیغاتی برندها در سال جدید به هدر می رود. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال اثرگذاری بهینه بر روی مخاطب تان هستید، باید شخصی سازی را جدی بگیرید. 

خیلی از بازاریاب ها فکر می کنند شخصی سازی فقط در کلام امکان پذیر است. درست به خاطر همین هیچ اقدام عملی برای تحقق این استراتژی انجام نمی دهند. نتیجه این امر عقب ماندن مداوم از رقبا در زمینه اثرگذاری بر روی مخاطب هدف می شود، بنابراین شما باید کمی ماجرا را جدی تر دنبال کنید. این همان مسئله ای است که به شما برای موفقیت در بازار کمک شایانی خواهد کرد. 

ارزیابی بازخوردهای دریافتی از سوی مخاطب شاید در وهله نخست خیلی سخت باشد، اما به شما این کمک را می کند تا با مشکلات کمتری سراغ مخاطب تان رفته و با آنها در ارتباط باشید. به علاوه، همیشه فرصت خوبی برای شخصی سازی محتوای بازاریابی تان نیز خواهید داشت؛ چراکه به خوبی از انتظارات مخاطب تان خبردار شده اید. 

اگر شما اطلاعات کافی برای شخصی سازی کمپین های بازاریابی را دارید، بد نیست کمی کارتان را جلوتر برده و درباره تجربه کلی مخاطب از برندتان نیز فکر کنید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا فعالیت بسیار بهتری در بازار داشته باشید. یادتان نرود، امروزه مشتریان برای کسب تجربه ای مطلوب از برندها حاضر به پرداخت هزینه های بسیار سنگین هستند. درست به همین خاطر اگر دوست دارید تجربه ای متمایز از برندتان در بازار کسب و کار داشته باشید، باید از همین امروز عملکردتان را به طور متفاوتی در بازار رقم بزنید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا در دنیای کسب و کار شخصی سازی را به مرحله ای تازه برسانید. آن وقت مشتریان دیگر هرگز نام برندتان را فراموش نخواهند کرد. 

مطلب مرتبط: نظرات مشتریان به چه دردی می خورد؟ همراه با راهنمای گردآوری بازخورد خریداران

نوآوری در زمینه تولید محصولات

نوآوری در زمینه تولید محصولات

تولید محصولات تازه برای هر برندی کار سختی محسوب می شود. بسیاری از برندها برای اثرگذاری بر روی مشتریان سرمایه گذاری هنگفتی بر روی بخش توسعه و تحقیقات انجام می دهند. این کاری است که برخی از برندها وسواس بی نهایت شدیدی روی آن دارند. با این حال توسعه و تحقیقات لازم نیست همیشه خرج زیادی روی دست شما بگذارد. در عوض می توانید بدون هیچ هزینه قابل ملاحظه ای کارتان را جلو ببرید. حتما می پرسید، چطور؟ خب اجازه دهید کمی بیشتر راهنمایی تان کنیم. 

نوآوری در زمینه تولید محصول امری است که با سلیقه و نیاز مشتریان پیوند نزدیکی دارد. این نکته به شما کمک خواهد کرد تا اثرگذاری بهتری بر روی مخاطب تان داشته باشید. البته به شرط اینکه پای شناخت نیازشان وسط باشد. برخی از کارآفرینان تا نوبت به طراحی محصول می رسد، فورا سراغ تجربه شخصی شان می روند. خب شما قرار نیست براساس تجربه شخصی یا حتی سلیقه تان دست به تصمیم گیری بزنید. این نکته ای است که باید همیشه مد نظرتان قرار گیرد. وگرنه خیلی راحت امکان از دست دادن موقعیت شغلی تان را خواهید داشت. 

ایده اصلی ما در این بخش استفاده از بازخوردهای مخاطب برای نوآوری در زمینه تولید محصول است. اینطوری شما می توانید بدون هیچ مشکل خاصی سراغ مخاطب تان رفته و نگران هیچ چیزی هم نباشید. پس منتظر چه هستید؟ کمی استراتژی مدیریت بازخوردهای مخاطب را جدی تر بگیرید تا کارتان در این حوزه ساده تر از هر زمان دیگری جلو برود. 

مدیریت بازخوردهای مخاطب در عمل

مدیریت بازخوردهای مخاطب در عمل

حالا که مزایای این استراتژی را با هم بررسی کردیم، نوبتی هم باشد، باید برویم سراغ اصل مطلب. خب اصلا این استراتژی چه کمکی به شما می کند و چطور باید از آن استفاده کرد؟ ما در ادامه سعی می کنیم جوابی قانع کننده برای این سوال پیدا کنیم. پس با ما همراه باشید تا بخش پایانی مقاله مان را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم. 

دسته بندی بازخوردها: تفاوت میان نسلی مهم است!

دسته بندی بازخوردها: تفاوت میان نسلی مهم است!

بازخوردهای دریافتی از سوی شما باید از همان اول به خوبی دسته بندی شود. این مسئله ای است که به شما برای اثرگذاری بهتر بر روی مخاطب کمک خواهد کرد. اشتباهی که بسیاری از کارآفرینان در این هنگام مرتکب می شوند، بررسی همه نظرات به طور یکجاست. شاید هم در این میان سراغ هوش مصنوعی بروند تا کارشان ساده تر شود. یادتان باشد، تفاوت نسلی میان مخاطب های شما امر ساده ای نیست. درست به همین دلیل باید همیشه حواس تان به آن باشد، وگرنه خیلی راحت فرصت تعامل با مخاطب و بهبود وضعیت تان را از دست می دهید. 

مطلب مرتبط: چطور از مخاطب هدف درخواست ارائه بازخورد کنیم؟

یکی از نکاتی که در این میان امر بی نهایت مهمی محسوب می شود، توجه به مخاطب جوان به عنوان یک منبع درآمدی مهم است. بی شک نسل جوان سلیقه متفاوتی در مقایسه با سایر نسل ها دارد. به همین خاطر اگر حواس تان نباشد، خیلی زود آنها را از دست می دهید. این دقیقا همان مسئله ای است که ما را به سوی توجه بی حد و حصر به نسل جوان کشانده است. اگر می توانید، بد نیست نظرات آنها را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهید. این نکته به شما کمک خواهد کرد تا کارتان را به طور متفاوتی مدیریت کرده و نسل بدقلق جوان را همیشه کنار خودتان داشته باشید. ماجرا جالب شد، نه؟

شما برای دسته بندی بازخوردهای دریافتی باید اول از همه به معیار تفاوت های نسلی توجه داشته باشید. سپس سراغ گزینه هایی مثل موقعیت اجتماعی- اقتصادی و همچنین جنسیت بروید. اینطوری دسته بندی شما هرچه دقیق تر شده و فرصت تعامل بهتر با مخاطب تان را خواهید داشت. پس منتظر چه هستید؟ از همین امروز دسته بندی بازخوردها را شروع کرده و کارتان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. 

ارزیابی بازخوردها: به وقت عمل

ارزیابی بازخوردها: به وقت عمل

وقتی شما بازخوردهای دریافتی را گردآوری و دسته بندی کردید، باید به فکر تحلیل آنها نیز باشید. امروزه موج استفاده از هوش مصنوعی در بسیاری از حوزه ها شدت گرفته است. با این حال درباره نظرات یا بازخوردهای مخاطب لازم نیست فورا سراغ این استراتژی بروید. در عوض می توانید بدون هیچ دردسری کارتان را خیلی ساده دنبال کنید. نکته هم در این میان تلاش برای شناسایی مضامین مشترک در بازخوردهای مخاطب است. اینطوری با ساده ترین شکل ممکن نکات کلیدی را پیدا می کنید. 

معیار اصلی برای یافتن نکات کلیدی میزان تکرار آنها در طول زمان است. خب هرچه مخاطب شما روی یک نکته تاکید بیشتری داشته و در طول زمان تکرارش کند، اهمیتش بهتر مشخص می شود بنابراین باید همیشه حواس تان به آن باشد. این نکته ای است که به شما برای بازسازی وجهه برندتان در میان مشتریان کمک خواهد کرد. 

امروزه مشتریان در بازار به برندهایی که به حرف شان گوش می دهند، واکنش بهتری نشان می دهند. یادتان باشد، مشتریان فرصت زیادی به شما نخواهند داد. بنابراین اگر از فرصت های خود در این میان به خوبی استفاده نکنید، پرونده تان برای همیشه در میان آنها بسته خواهد شد. 

این اتفاقی است که خیلی وقت ها برای برندها روی داده و اوضاع شما را حسابی به هم می ریزد. فراموش نکنید، در دنیای امروز بسیاری از برندها برای اثرگذاری بر روی مشتریان لحظه شماری می کنند. با این حساب اگر فرصت تان را از دست بدهید، دیگر زمانی برای جبران نخواهید داشت. 

ارزیابی بازخوردها بخش مهمی از فرآیند کار محسوب می شود، بنابراین بد نیست اگر یک بار آن را به طور ناقص جلو بردید، دوباره برگردید و آن را تحلیل کنید. این امر به شما کمک خوبی برای تعامل با مخاطب تان خواهد کرد. اینطوری می توانید کارتان را با دقت بیشتری جلو برده و از تک تک فرصت های تان در بازار نهایت استفاده را ببرید. 

استفاده از نتایج کار: گامی کلیدی

استفاده از نتایج کار: گامی کلیدی

حالا که همه کارهای سخت را انجام دادیم، نوبتی هم باشد، باید تغییری در روند فعالیت برند روی دهد. خب بازخوردهایی که با دقت فراوان تحلیل شده اند، نباید همینطور بی دفاع به امان خدا سپرده شوند. این مسئله ای است که به شما برای تعامل با مخاطب کمک شایانی خواهد کرد. 

یادتان باشد، شما نمی توانید ادعای استفاده از بازخورهای مخاطب را داشته باشید، اما در طول زمان روند فعالیت تان هیچ تغییری نکند. این مسئله ای است که خیلی زود برای شما دردسرساز می شود. 

توصیه ما در این بخش تلاش برای استفاده از نظرات یا دیدگاه های مخاطب به طور جدی است. این یعنی باید خودتان را نسبت به تغییر روند فعالیت تان بر اساس تقاضای مخاطب آماده سازید. بی شک تغییر برای هر کارآفرینی سخت خواهد بود. با این حال اگر شما نتوانید خودتان را با روند تغییرات همراه سازید، خیلی زود مشکلات تان دو برابر خواهد شد. 

یادتان نرود، امروزه بسیاری از کسب و کارها برای اثرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف نیاز به کارهای عجیب ندارند. همین که شما به آنها نشان دهید براساس بازخوردهای شان روندهای کاری تان را اصلاح می کنید، کافی خواهد بود. اینطوری همیشه یک قدم از رقبا جلو بوده و دیگر نیاز نیست دست به ولخرجی های عجیب بزنید. 

یادتان باشد، هدف اصلی شما از فعالیت در بازار کسب سود است. در این میان برای تحقق هدف مورد نظر باید رضایت مشتریان را جلب کنید. این امر به نوبه خودش زنجیره بزرگی را شکل می دهد. به طوری که شما برای جلب رضایت مشتریان باید به طور مداوم بازخوردهای شان را ارزیابی و سپس از آنها برای بهبود فعالیت تان سود ببرید. این مسئله ای است که در طول سال های اخیر اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است؛ چراکه انتظارات مشتریان از برندها به طور فزاینده ای بیشتر شده و همین امر کسب و کارها را در شرایط سختی قرار داده است. 

اگر شما تمام مراحل قبلی را با دقت فراوانی دنبال کرده اید، حالا باید یک قدم دیگر نیز بردارید. اشتباه نکنید، این قدم اصلا سخت نیست. کافی است مثل یک منتقد خوب سراغ وضعیت برندتان رفته و فرآیند مدیریت بازخوردهای دریافتی را نقد کنید. شاید این کار کمی سخت باشد، اما به شما برای ارزیابی بهتر اوضاع کمک شایانی خواهد کرد. به علاوه، شما همیشه فرصت خوبی برای تعامل با مخاطب تان در دنیای کسب و کار پیدا خواهید کرد. یادتان نرود، در دنیای امروز بسیاری از برندها برای تعامل با مخاطب شیوه های گوناگونی دارند. نکته کلیدی در این میان تلاش برای عیب یابی این شیوه ها به طور مداوم است. این دقیقا همان کاری است که ارزیابی انتقادی انجام می دهد، بنابراین بد نیست در ترکیب طلایی تان برای موفقیت در بازار جایگاهی برای این نکته قرار دهید. 

سخن پایانی

مدیریت بازخوردهای دریافتی

بازخوردهای دریافتی از سوی مخاطب برای بسیاری از برندها هیچ ارزشی ندارد. درست به همین خاطر خیلی زود آن را دور ریخته و دیگر فکرش را هم نمی کنند. این همان مسئله ای است که ایده اصلی این مقاله را شکل داده است. ما در این مقاله دنبال راهکارهایی برای استفاده بهینه از بازخوردهای دریافتی برندها رفتیم. در این مسیر اول از همه کارمان را با بررسی تعریفی دقیق در این رابطه شروع کردیم. این نکته به شما کمک کرد تا دیدگاه اولیه خوبی نسبت به این استراتژی پیدا کنید. در وهله بعد سراغ مزایای آن رفتیم. خب هیچ استراتژی بدون مزایای اساسی قابل درک نیست. بعد هم که سرمان خلوت شد، شیوه اجرای این استراتژی را به اتفاق شما زیر ذره بین بردیم. 

مطلب مرتبط: بهترین ابزارهای بررسی بازخورد مشتری

شما الان آمادگی لازم برای شروع به کار در زمینه مدیریت بازخوردهای دریافتی را دارید. پس از همین امروز کارتان را شروع کنید و بهانه هم نیاورید. من و همکارانم در روزنامه فرصت امروز امیدواریم نکات مورد بحث در این مقاله به شما کمکی هرچند کوچک برای آشنایی با استراتژی مدیریت بازخوردهای مخاطب کرده باشد. مثل همیشه اگر سوالی درباره نکات مورد بحث در این مقاله داشتید، کارشناس های ما در روزنامه فرصت امروز همیشه آماده کمک به شما هستند. 

منابع:

https://sproutsocial.com

https://www.sprinklr.com

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GHboma61
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه