دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

الزامات شروع یک کسب و کار

4 سال پیش ( 1398/11/18 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : لری آلتون  

کارآفرینی یکی از شغل های بسیار محبوب و رویایی برای هر فرد محسوب می شود، با این حال شما تنها زمانی می توانید آن را به حقیقت تبدیل کنید که از اقدامات ضروری در این زمینه آگاه باشید. بدون شک نخستین اقدام این است که یک کسب وکار را راه اندازی کنید، با این حال تا چه اندازه نسبت به الزامات آن آگاهی دارید؟ بدون شک هنگامی که آگاهی کافی داشته باشید، انجام حتی سخت ترین کارها نیز با سهولت بیشتری همراه خواهد بود. در همین راستا به بررسی الزامات شروع یک کسب و کار خواهیم پرداخت که می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما باشد.

1-ایده ای بی نظیر داشته باشید

الزامات شروع یک کسب و کار

همه ما نسبت به اهمیت در اختیار داشتن ایده آگاه هستیم، با این حال نکته ای که فراموش می کنیم این است که تصور ما در رابطه با یک موضوع ممکن است با واقعیت موجود تفاوت های چشمگیری را داشته باشد. به همین خاطر نیز ضروری است تا در رابطه با ایده خود با افراد حرفه ای مشورت کرده و آزمایش های لازم را داشته باشید. این امر باعث می شد تا در نهایت به اطمینان لازم برای شروع کار خود دست پیدا کنید. اگرچه همواره اعلام می شود که نباید از شکست واهمه داشته باشید، با این حال فراموش نکنید که این امر به معنای عملکرد بدون فکر نبوده و ما با یک انتخاب اشتباه، عملا هزینه فرصت برای پرداختن به کاری به مراتب بهتر را از دست خواهید داد، با این حال هیچ گاه فراموش نکنید که شما حتی در بهترین حالت ممکن نیز نمی توانید به اطمینان 100درصد دست پیدا کنید. به همین خاطر نیز ضروری است تا با گذر از 70درصد اطمینان، سریعا شروع به اقدام کنید. همچنین نباید از ترس واهمه داشته باشید. بدون شک در هر اقدامی یکی از نتایج احتمالی، شکست خواهد بود، با این حال همه افراد موفق نیز شکست هایی را داشته اند و اگر تجربه ها و طی کردن این مراحل رخ ندهد، بدون شک پیشرفت نخواهید کرد.

مطلب مرتبط: چگونه یک کسب و کار را شروع کنیم

2-تجربه کافی داشته باشید

برای این امر که به یک کارآفرین تبدیل شوید، شما باید شایستگی لازم را داشته باشید. در غیر این صورت عملا با نتیجه خوبی همراه نخواهید بود. فراموش نکنید که تجربه اول معمولا بسیار پرخطا است. به همین خاطر توصیه می شود تا به عنوان دستیار یک مدیر، برای مدتی فعالیت کرده و اقدامات کوچکی را انجام دهید تا در نهایت به تجربه لازم برای شروع کار خود دست پیدا کنید.

3-وضعیت مالی خود را سر و سامان دهید

شروع هر کاری برای چند ماه بدون سوددهی خواهد بود. تحت این شرایط شما باید سرمایه کافی برای گذران زندگی خود را داشته باشید. این امر در حالی است که بسیاری از افراد هنگامی کار خود را شروع می کنند که بدهی های بسیاری را داشته و تصور می کنند که این اقدام می تواند ناجی آنها باشد، با این حال اگر با شکست مواجه شوید عملا نابود خواهید شد. به همین خاطر نیز همواره توصیه می شود تا قبل از شروع فعالیت خود، اوضاع مالی خود را سر و سامان دهید. این امر ریسک کار شما را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. همچنین این امر که تحت فشار مالی باشید، بدون شک تمرکز و امکان طی کردن یک مسیر درست را از شما خواهد گرفت. برای مثال ممکن است سریع تر از آنچه که باید اقدام به کسب سود بالا کنید که این امر مسیر طبیعی کار را نابود خواهد ساخت.

4-مدل مالی خود را تعیین کنید

کسب و کار شما از چه راه هایی قرار است کسب درآمد داشته باشد؟ این امر یکی از پرسش های کاملا حیاتی بوده و لازم است تا نسبت به آن به پاسخی درست دست پیدا کنید. درواقع اگر تنها دلخوش به فروش محصول به مشتری باشید، بدون شک شکستی سریع را تجربه خواهید کرد. درواقع شما باید راه های متنوعی را برای کسب درآمد داشته باشید تا در صورت بروز یک مشکل، با بحران مواجه نشوید. به همین خاطر نیز ضروری است تا در این رابطه یک برنامه تعیین کنید.

5-فرهنگ کاری شرکت را شکل دهید

این امر که بدانید شرکت شما با چه رویکردی فعالیت خواهد کرد، یکی از موارد بسیار مهمی است که باعث خواهد شد تا از همان روز اول بتوانید به بهترین نحو شرکت را مدیریت کنید. این امر در حالی است که بسیاری از افراد در طول مسیر برنامه های خود را شکل می دهند که باعث خواهد شد تا مدتی را با پایین ترین راندمان کاری ممکن طی کنند. فراموش نکنید که در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، حتی از دست دادن یک روز نیز می تواند نتایج بسیار بدی را به همراه داشته باشد.

6-قوانین را بشناسید

اگر قوانین را نشناسید هر اقدام شما ممکن است با دردسرهایی غیرقابل جبران همراه باشد. همچنین بعید است که به عنوان یک برند نوپا قادر باشید تا برای خود وکیلی را استخدام کنید. به همین خاطر ضروری است تا قوانین مرتبط با حوزه کاری خود را مورد مطالعه قرار داده و با رعایت آنها گام بردارید. فراموش نکنید که تلاش برای انجام کارهای غیرقانونی، حتی اگر منجر به رشد سریع شما شود، در نقطه ای دردسرساز خواهد شد که ممکن است شما رشد زیادی را کرده و در سطحی ایده آل قرار داشته باشید. تحت این شرایط بدون شک شکست خوردن، تلخ تر از حد تصورات خواهد بود.

7-نسبت به اقدامات لازم برای ثبت برند و مجوزها آگاهی پیدا کنید

این امر باعث خواهد شد تا روند انجام کارها با سهولت بالاتری همراه بوده و در این زمینه ها با مشکلاتی جدی مواجه نشوید. در این رابطه استفاده از تجربیات افرادی که موفق به طی کردن این مراحل شده اند، کاملا کارساز خواهد بود.

مطلب مرتبط: شروع کسب و کار موفق با 10 فرمان برتر

8-تمامی روش های تبلیغاتی را بشناسید

این امر باعث خواهد شد تا در نهایت برای تبلیغ برند خود، ضمن ایجاد تنوع، امکان انتخاب بهترین ها و قرار دادن بیشترین تمرکز بر روی موارد منتخب، وجود داشته باشد.

در نهایت توجه داشته باشید که اگر همه و یا یکی از این موارد معرفی شده را در خود مشاهده نمی کنید، نباید آن را به معنای پایان کار خود بدانید. درواقع همواره فرصتی برای پیشرفت وجود داشته و می توانید با یک تصمیم، شرایط را تغییر دهید. همچنین این موارد تنها الزامات اولیه برای شروع کار شما به عنوان کارآفرین محسوب می شود. به همین خاطر هیچ گاه نباید خود را به آنها محدود کنید.

منبع : allbusiness
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/PA738hjG
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه