یکشنبه, ۱۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Sun, 3 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز
درس های تبلیغات در گوگل

موفقیت تبلیغاتی بیشتر در گوگل با چند راهکار طلایی

3 سال پیش ( 1399/1/13 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : موفقیت   پدیدآورنده : نیک لافرتی  

من زمانی در یکی از شرکت های بزرگ به عنوان مسئول اصلی بخش بازاریابی و تبلیغات فعالیت داشتم. تمام بازاریاب ها آرزوی دسترسی به منابع مالی نامحدود برای پیشبرد اهداف شان را دارند. من به اندازه کافی برای بهره‎مندی از بودجه ای کلان به منظور فعالیت بازاریابی خوش‎شانس بوده ام. در آن زمان به من اختیار نامحدود برای فعالیت بازاریابی و صرف هزینه دلخواه داده شد. به این ترتیب من بودجه تبلیغات برند را از 3 میلیون دلار در سال به 6 میلیون دلار افزایش دادم. این اقدام برای هر بازاریابی همراه با مسئولیت های فراوان است.

آن زمان من به درستی و کاربرد ایده های تبلیغاتی ام باور داشتم، با این حال در نهایت اوضاع براساس برنامه‎ریزی من پیش نرفت. نتیجه کار شکست سنگین در حوزه بازاریابی و تبلیغات بود. بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری من بر روی تبلیغات در گوگل متمرکز بود. به این ترتیب شکست موردنظر درس های بسیار زیادی درباره شیوه های درست بازاریابی در گوگل به همراه داشت. استفاده از تجربه من برای کارآفرینان و بازاریاب های علاقه‎مند به کسب موفقیت گزینه مناسبی محسوب می شود. به همین خاطر در ادامه به بررسی چهار درس مهم برای تبلیغات موفق در گوگل خواهیم پرداخت.

موفقیت تبلیغاتی بیشتر در گوگل

1. خلاقیت یعنی همه چیز

اهمیت خلاقیت در تمام کانال های تبلیغاتی پولی واضح است. در این میان تفاوتی میان گوگل، فیس‎بوک یا دیگر شبکه های اجتماعی وجود ندارد. بدون تردید اغلب کارشناس های بازاریابی بر روی فرآیند اجرای ایده ها و برنامه‎ریزی برای کسب موفقیت تاکید دارند. من نظر متفاوتی در این بخش دارم. بر این اساس خلاقیت در زمینه ایده‎پردازی اهمیت اصلی را دارد. اگر ما در این زمینه با شکست مواجه شویم، امکان جبران به هیچ طریقی را نخواهیم داشت بنابراین تمرکز اصلی برندها باید بر روی ایده‎پردازی خلاقانه باشد. سایر مراحل بدون نیاز به صرف زمان یا هزینه فراوان نیز قابل پیگیری خواهد بود.

مطلب مرتبط: کاهش هزینه ها و افزایش بازدیدکننده با تبلیغات گوگل

امروزه الگوریتم تبلیغاتی در گوگل گام های مشخصی برای نمایش تبلیغات به مخاطب هدف طی می کند. نکته مهم در اینجا آگاهی از گام های موردنظر است. به این ترتیب ما فرصت کافی برای جلو افتادن از رقبا را خواهیم داشت. مهم ترین عامل در بهبود کیفیت تبلیغات مان آگاهی از زمان نمایش برای مخاطب هدف است. تبلیغات در گوگل به طور معمول دارای لینک جانبی برای هدایت کاربرانند. اگر ما نسبت به زمان بارگذاری محتوا آگاهی داشته باشیم، امکان شخصی‎سازی محتوا برای مخاطب هدف فراهم خواهد شد. به این ترتیب تاثیرگذاری بر روی آنها بسیار ساده تر می شود.

اگر شما در زمینه ایده‎پردازی خلاقانه دچار مشکلات بسیار زیادی هستید، باید از عملکرد دیگر برندها الهام بگیرید. متاسفانه برخی از برندها مقاومت بی دلیلی در برابر یادگیری نکات تازه از دیگر برندها دارند. ما باید چنین مقاومت هایی را کنار بگذاریم. موفقیت در حوزه بازاریابی نیازمند استفاده از کوچک ترین موقعیت های مناسب به منظور بهبود وضعیت برندمان است. در غیر این صورت هرگز توانایی جلب نظر مخاطب هدف را نخواهیم داشت.

مخاطب برندها همیشه علاقه‏مند به مشاهده محتوای تازه هستند بنابراین عدم خلاقیت در زمینه تولید کمپین های جدید در نهایت موجب شکست ما در حفظ مخاطب مان خواهد شد.

2. ناکارآمدی نرم‎افزارهای بازاریابی

بازاریابی و تبلیغات در گوگل همیشه همراه با گزینه های بسیار زیادی از پلتفرم های مدیریت بازاریابی است. این پلتفرم ها اغلب در قالب یک نرم‎افزار کاربردی در اختیار برندها قرار می گیرد. من تجربه استفاده از نرم‎افزارهای بسیار زیادی برای بازاریابی بهتر در گوگل را داشته ام. تنها نکته مشترک میان تمام نرم‎افزارهای موجود در بازار مهارت بالای تیم بازاریابی آنها برای فروش شان به برندهاست. تاثیر چنین نرم‎افزارهایی بر روی سرنوشت بازاریابی برندها بسیار اندک است. در حقیقت ما باید براساس شناخت و مهارت مان اقدام به تعامل با گوگل برای کسب موفقیت بازاریابی کنیم. هیچ ابزار کمکی در این میان بی توجهی ما را جبران نخواهد کرد.

گوگل در سال های اخیر دسترسی اپ های ثالت به اطلاعات کاربرانش را محدود کرده است. این امر به معنای کاهش سطح دسترسی نرم‎افزارهای مدعی کمک به برندها برای تبلیغات بهتر در گوگل است. من هزینه بسیار زیادی برای یادگیری این نکته پرداخت کرده ام بنابراین شما برای جلوگیری از صرف هزینه اضافی در حوزه بازاریابی از چنین اشتباهی خودداری کنید.

3. یوتیوب هنوز هم زنده است

تولید محتوای تبلیغاتی در یوتیوب دشوار است. این امر به دلیل ماهیت منحصر به فرد این پلتفرم است بنابراین بسیاری از برندها در عمل تمایلی به تولید محتوا در این پلتفرم ندارند. اگر شما نیز علاقه ای به تولید محتوای تبلیغاتی در یوتیوب ندارید، باید نسبت به نظرتان بازنگری کنید. امروزه هنوز هم یوتیوب اهمیت بسیار زیادی از نقطه نظر تبلیغاتی دارد. الگوریتم گوگل نیز توجه زیادی به تبلیغات در این شبکه اجتماعی دارد بنابراین اگر برند ما تجربه ناموفقی در زمینه تولید محتوا در یوتیوب داشته باشد، به احتمال زیاد سایر حوزه های بازاریابی اش نیز عملکرد مناسبی نخواهد داشت.

یکی از نکات جالب در زمینه بازاریابی در یوتیوب مربوط به هزینه اندک آن برای برندهاست. تجربه من بیانگر هزینه متوسط 20 دلار در ازای هر بازدید در شبکه های اجتماعی رایج است. این هزینه برای یوتیوب به رقم شگفت‎انگیز چهار دلار می رسد بنابراین بازاریابی در این فضا مزیت های بسیار بیشتری برای برندها خواهد داشت. اگر ما در زمینه بازاریابی در یوتیوب اندکی مهارت کسب کنیم، امکان جلوگیری از صرف هزینه فراوان در شبکه های اجتماعی دیگر در کنار دریافت نتیجه بهتر تبلیغاتی در گوگل را خواهیم داشت.

مطلب مرتبط:تغییر برند ادوردز / برنامه گوگل راه اندازی ابزار تبلیغاتی جدید برای کسب وکارهای کوچک

4. تبلیغات در جی میل

تبلیغات ایمیلی هنوز هم یکی از گزینه های جذاب برای جلب توجه مخاطب هدف است. براساس گزارش رسمی گوگل در دهه گذشته بین 10 تا 20درصد بر حجم کلی استفاده از ایمیل برای ایجاد ارتباط افزوده شده است. این امر در تضاد کامل با نظریه کارشناس های بازاریابی مبنی بر افول تاثیرگذاری سرویس های ایمیل بر روی ارتباطات در دهه گذشته قرار دارد.

استفاده از جی میل برای تبلیغات امکان دسترسی به دامنه وسیعی از مخاطب هدف را دارد. امروزه اغلب کاربران از جی میل به جای سایر سرویس های رقیب استفاده می کنند. این امر مزیت دسترسی به دامنه وسیعی از مخاطب ها را به ارمغان آورده است بنابراین ما چاره ای جز استفاده از جی میل برای طرح های تبلیغاتی مان نخواهیم داشت.

منبع : thenextweb
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/x2hEsIoF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه