جمعه, ۲۹ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Fri, 19 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

اخیراً با بسیاری سرمایه گذاران نشست و برخاست داشته ام. بیشتر این ملاقات ها جهت آشنایی دو شخص با اهداف و علائق مشترک بود که به دنبال بررسی احتمال همکاری بلندمدت هستند. احتمالاً شما به عنوان مؤسس تجارتی نوپا، کسب سرمایه ای عظیم از طریق سرمایه گذاران را اقبال و شانسی بزرگ قلمداد می کنید، اما حقیقتاً این رابطه باید دوطرفه و با اشتیاق و درک متقابل شکل بگیرد.

همچنین در نظر داشته باشید که سرمایه گذاران باید ملاقات با شما را نوعی خوش شانسی قلمداد کنند. شما می توانید We Work (35 میلیارد دلار ارزش) و یا Air B-N-B (31 میلیارد دلار ارزش) و یا مایکل کورس (10 میلیارد دلار ارزش) بعدی باشید. سرمایه گذاران با ملاقات مؤسسین حاذق، درکی مناسب و به روز از بازار پیدا می کنند و می توانند به ایده ها و استراتژی های جدیدی دست یابند.

سرمایه گذاران کارآفرینان

اگر این شرایط را دارا هستید (که برای من سال ها زمان برد و نیازمند پشتکار زیادی بود)، سرمایه گذاران مشتاق دیدار با شما خواهند بود.

شما دارای هوش و روابط کافی برای معرفی توسط شخصی از درون شبکه آنها هستید

همان طور که اشاره شد، سرمایه گذاران با پیشنهادات متعددی برای سرمایه گذاری روبه رو می شوند. بدین ترتیب، حتی اگر وب سایت آنها شما را به تماس ترغیب می کند، از انجام این کار خودداری کنید. دنیای تجارت پیچیده است و به منظور موفقیت تجاری، شبکه سازی ابتدایی و معارفه از طریق افراد مختلف امری بسیار مهم محسوب می شود. در نتیجه اگر فردی شما را به یک سرمایه گذار معرفی کند، نشان دهنده این است که دارای مهارت های به خصوصی هستید. در این روش، سرمایه گذاران از طریق افرادی با کارآفرینان ملاقات می کنند که آنها را می شناسند و به ایشان اعتماد دارند.

مطلب مرتبط: سرمایه‌گذاران به دنبال چه کارآفرینانی هستند؟

مسئله ای را شناسایی کرده اید که تنها خود قادر به حل آن هستید

سرمایه گذاران به کارآفرینانی که تنها به منظور داشتن تجارتی شخصی، به طراحی شرکت استارتاپ پرداخته اند، علاقه ای ندارند. آنها به دنبال افرادی هستند که در زمینه خود دارای دانش و تجربه کافی باشند و در طول دوران فعالیت شان، موفق به شناسایی یک مشکل و برای حل آن دست به کار شده اند.

استارتاپ شما در یک بازار نسبتاً بزرگ فعالیت می کند

سرمایه گذاران به دنبال سود هستند، بنابراین بازار هدف شما باید حداقل ظرفیتی یک میلیارد دلاری داشته و یا بازاری کوچک و با پتانسیل بسیار بالا باشد که بتوانید صنف آن را رهبری کنید.

تمام دارایی خود را خرج کرده و حتی از دوستان و آشنایان نیز کمک گرفته اید

سرمایه گذاران به دیدن شکست ناپذیری و تلاش همه جانبه به منظور قوی ساختن شرکت در مراحل اولیه، علاقه مند هستند. این امر نشان دهنده آن است که شما ماجراجو هستید و از صرف زمان و پول خود برای توسعه ایده ای عملی، هراسی ندارید. کمک گرفتن از دوستان و آشنایان در مسائل مالی، نشان دهنده آن است که شبکه اطراف شما نیز به این ایده ایمان دارد. کار ساده ای نیست، اما کسب سرمایه در مراحل اولیه، راه را برای رسیدن به مراحل بعدی هموار خواهد کرد.

با معیارهای قابل توجه، جاذبه اولیه را ایجاد کرده اید

آیا در زمینه جذب تعداد زیادی از کاربران موفق بوده اید؟ آیا ترافیک بالایی برای وب سایت خود ایجاد کرده اید؟ آیا مردم شروع به خرید محصول و اثبات ایده شما کرده اند؟ آیا خبرهای پیرامون شما زیاد است؟ آیا تعداد فعل و انفعالات صورت گرفته در فضای مجازی شما بالاست؟ تمامی اینها نشانه های تطابق محصول با بازار هدف هستند و اگر موفق به ایجاد جاذبه در هر یک از این زمینه ها شوید، سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بر روی ایده شما مشتاق خواهند بود.

مشاور و یا انجمن سرمایه گذاران بسیار مجربی در اختیار دارید

سرمایه گذاران تنها به دنبال ایده های خوب نیستند، بلکه در پی تیمی مجرب در کنار ایده مناسب هستند. احتمال سرمایه گذاری این افراد بر روی تیمی عالی با یک ایده ضعیف، بیشتر از احتمال سرمایه گذاری ایشان بر روی ایده ای خوب با یک تیم ضعیف است. اگر افرادی باتجربه و سابقه درخشان در نوآوری و سودآوری در کنار خود داشته باشید، پول به سمت شما سرازیر خواهد شد. اگر هر کدام از افراد شما به موفقیت قبلی رسیده باشند، نکته ای بسیار مثبت محسوب می شود. علاوه بر این باید در نظر بگیرید که آیا گروه مشاورین خوبی در اختیار دارید و سرمایه گذاران مشهور دیگری از شما حمایت می کنند؟ اگر توانایی نمایش حمایت رهبران صنف به وسیله رابطه، پول، زمان و پشتیبانی را داشته باشید، دیگر سرمایه گذاران به سمت شما خواهند آمد.

تمامی مدارک و کاغذبازی های مالی و حقوقی شما مرتب و منظم است

آیا فرم های مالیات سال گذشته را تکمیل کرده اید؟ آیا برگه وضعیت بالانس مالی اخیر شما آماده ارسال است؟ آیا برابری تیمی، وظایف و مسئولیت ها و مدارک NDA آماده هستند؟ آیا کاغذ عملکرد فصل شما تنظیم شده است؟ تمامی اینها نکاتی هستند که سرمایه گذاران برای تحقیق در مورد شرکتی که از آن اطلاعات چندانی ندارند، بدان ها مراجعه می کنند. نظم و در اختیار داشتن این مدارک در سهولت فرآیند به شما کمک خواهد کرد. حضور یک حسابدار و وکیل نیز تمامی این مراحل را ساده تر می سازد.

مطلب مرتبط: آیا کارآفرینی برای شما مناسب است؟ (ویدئو)

کارآفرینی به هیچ عنوان امر ساده ای نیست. شاید در ظاهر بسیار مورد احترام و باشکوه باشد، اما در عمل به ندرت این دو ویژگی احساس می شود. اگر برای مذاکره سرمایه گذاری، تمامی نکات مذکور را در اختیار داشته باشید، گزینه ای ایده آل برای بررسی خواهید بود.

بله، برای بررسی؛ شاید با در اختیار داشتن تمامی شرایط بالا نیز برای سرمایه گذاری انتخاب نشوید. Air B-N-B پس از شروع به کار، بارها و بارها از جانب سرمایه گذاران رد شد. برای Stich Fix (که با یک IPO به درآمد سالانه یک میلیارد دلار نزدیک می شود) نیز جمع آوری پول بسیار مشکل بود. بنابراین به خود، تیم، محصول و دیدتان اطمینان داشته باشید و به فعالیت ادامه دهید.

منبع : forbes
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/MzTP1WUo
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتین
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه