شنبه, ۹ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sat, 1 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

تولید محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی همیشه کار تازه ای نیست. برندها به طور معمول همیشه انتظار داشتن محتوای درجه یک و تازه در اکانت شان را دارند. با این حال در این مسیر مشکلات بسیار زیادی پیش روی بازاریاب ها قرار دارد. حجم بالای رقابت در اینستاگرام در کنار ضرورت استفاده از ایده های تازه برای هر بازاریابی دردسرساز می شود. درست به همین خاطر امروزه پیدا کردن محتوای بازاریابی جذاب و تاثیرگذار امر ساده ای نیست. چنین امری می تواند برای شما مشکلات بسیار زیادی به همراه داشته و توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت کاهش دهد. 

بازاریابی و درآمدزایی در اینستاگرام

امروزه کسب و کارها نه زمان کافی برای هدر دادن در اینستاگرام، به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا، را دارند نه می توانند قید تاثیرگذاری بالای این پلتفرم برای بازاریابی را بزنند. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید از شیوه های درست بازاریابی در این پلتفرم سود ببرید. این شیوه ها به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شرایط تان در این میان را به طور قابل ملاحظه ای تغییر خواهد داد. نکته مهم اینکه شما در نهایت باید توانایی لازم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا کرده و شرایط تان در این میان را به طور کامل تغییر دهید. 

هدف اصلی در این مقاله کمک به بازاریاب ها برای فعالیت مناسب در اینستاگرام و سودآوری از این طریق است. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در این فضا هستید، باید هرچه زودتر اقدام به استفاده از شیوه های بازاریابی و بهینه سازی موقعیت بازاریابی تان نمایید. در ادامه برخی از مهمترین نکات و توصیه ها در این میان را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: درآمدزایی از اینستاگرام برای اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا

تولید محتوای اسپانسری و مخصوص برند

بازاریابی و درآمدزایی در اینستاگرام

امروزه اکانت های تجاری در اینستاگرام امکان تولید محتوای اسپانسری را دارند. این امر به طور معمول در همکاری با سلبریتی ها برای برندها معنا پیدا می کند. بی تردید شمار بسیار زیادی از چهره های سرشناس مایل به همکاری با برندها در ابعاد مختلف هستند. شاید این امر در نگاه نخست هزینه بالایی برای شما به همراه داشته باشد، اما در صورت سرمایه گذاری مناسب امکان بازگشت سرمایه در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن را خواهید داشت. 

یکی از گزینه های جالب دیگر اینستاگرام در این میان امکان ایجاد فهرستی از برندهای مورد علاقه تان به منظور تولید محتوای مشترک است. احتمالا شما هم بارها و بارها تیتر محتوای مشارکتی در اینستاگرام را دیده اید. اگر شما مایل به استفاده از این فرصت برای تاثیرگذاری بر روی کاربران و کسب سود هستید، باید قبل از هر نکته دیگری به سراغ تبدیل اکانت تان به حساب کاربری تجاری بروید. سپس می توانید به ساده ترین شکل ممکن لیست دلخواه تان را تهیه کرده و اقدام به تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نمایید. این امر شما را برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف راهنمایی کرده و شرایط تان را نیز به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد بخشید.

یادتان باشد وقتی اسم برند شما در کنار سایر کسب و کارها برده می شود، شما می توانید همیشه حساب ویژه ای بر روی برندتان نمایید. این امر در بلندمدت شما را بدل به برندی دوست داشتنی و صدالبته معتبر در میان کاربران خواهد کرد. بی تردید وقتی یک برند در طول سال های متمادی هیچ همکاری با برندهای بزرگ دیگر ندارد، به تدریج شرایط افت پیدا کرده و دیگر توانایی لازم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را نخواهد داشت. این نکته می تواند شرایط شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را تغییر داده و وضعیت تان را نیز به هم بریزد. 

توصیه ما در این بخش تلاش برای شروع همکاری با برندهایی مشابه خودتان است. این امر می تواند شما را به مرور زمان بدل به گزینه ای مناسب برای همکاری با برندهای بزرگ و کسب اعتبار بیشتر کند. با این حساب هرگز نباید در مسیرتان عجله زیادی به خرج داده و شرایط را برای خودتان دشوار سازید. 

اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از شیوه های جذاب دیگر برای درآمدزایی در اینستاگرام شامل همکاری با اینفلوئنسرهاست. این امر برای برندها جذابیت بسیار زیادی داشته و امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن را فراهم می سازد. امروزه بسیاری از برندها برای معرفی محصولات و حتی ماهیت کسب و کارشان نیاز به کمک افرادی حرفه ای دارند. این امر فراتر از همکاری صرف با چهره های مشهور سینمایی یا دنیای ورزش خواهد بود. درست به همین خاطر اینفلوئنسرها بهترین گزینه در این میان خواهند بود. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان در این میان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد. 

پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب در شبکه های اجتماعی هرگز کار ساده ای نیست. امروزه بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به دنبال استفاده از شرایط ویژه و متفاوتی هستند. این امر وضعیت برندها از نقطه نظر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای تغییر داده و فرصت های پیش روی برندها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

برخی از برندها از همان ابتدای کار به دنبال همکاری با اینفلوئنسرهای بسیار مشهور در دنیای کسب و کار هستند. شاید این امر جذابیت های زیادی برای شما و کسب و کارتان به همراه داشته باشد، اما در اغلب موارد هزینه های پیگیری چنین طرح هایی بی نهایت بالا خواهد بود. درست به همین خاطر شما باید قبل از هر اقدامی به دنبال بررسی ابعاد مالی کارتان نیز باشید، در غیر این صورت شاید خیلی زود توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از بین رفته و شانس تان در این میان به شدت کاهش پیدا کند. 

امروزه شمار بالایی از برندها در پی همکاری با اینفلوئنسرهای بزرگ خیلی زود سرمایه اولیه شان از بین می رود. این امر شامل از دست دادن تمام بودجه برند و ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در این میان خواهد بود. اگر شما مایل به مواجهه با چنین مشکلی در عرصه کسب و کار نیستید، باید از همان ابتدای امر به سراغ شیوه ای متفاوت برای فعالیت برندتان بروید، در غیر این صورت خیلی زود از عرصه رقابت کنار گذاشته خواهید شد. 

مطلب مرتبط: مزایا و تکنیک های بازاریابی در اینستاگرام

اینفلوئنسرهای مناسب برای برندهای تازه تاسیس یا کوچک همیشه باید در همان مقیاس محلی مشهور و محبوب باشند. این امر به شما فرصت تاثیرگذاری بر روی بازارهای خُرد و پرهیز از هزینه های بالا را می دهد. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستید، می توانید از شیوه های مناسب برای جلب نظر مشتریان هدف تان سود ببرید. 

استفاده از سفیران برند

بازاریابی و درآمدزایی در اینستاگرام

الگوی بازاریابی با استفاده از همکاری اینفلوئنسرها جذابیت بسیار زیادی دارد، اما به تنهایی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کافی نیست. این امر برای بسیاری از برندها به مثابه ضرورت استفاده از شیوه های دیگر در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. در این میان برنامه های موسوم به سفیران برند کمک شایسته ای برای برندها محسوب می شود. این امر شما را در مسیر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در شرایط بسیار خوبی قرار داده و وضعیت تان را نیز به خوبی ارتقا می دهد. 

یادتان باشد سفیران برند می تواند شامل هر کسی باشد. نکته مهم در این میان شهرت مناسب فرد موردنظر در میان کاربران اینستاگرام و امکان همکاری وی با شما در قالب تولید محتوا خواهد بود. این معیارها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف امری مهم بوده و شرایط شما را نیز به شدت تقویت می کند. 

امروزه بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان نسل جوان به جای همکاری با اینفلوئنسرها یا تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان با همکاری سلبریتی ها به سوی تعیین سفیر برای برندشان روی آورده اند. این امر می تواند وضعیت برندها را در یک چشم به هم زدن تغییر داده و آنها را از برندهای کسل کننده بدل به گزینه ای جذاب برای مشتریان سازد. 

برخی از کسب و کارها برای تقویت جایگاه شان در بازار به طور مداوم دنبال استفاده از شیوه های تازه هستند. در این میان اگر شما انجمن مشتریان خوبی داشته باشید، می توانید از مشتریان وفادارتان برای تبدیل شدن به سفیران برندتان دعوت نمایید. این امر به طور معمول تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی مخاطب هدف داشته و به دلیل مهارت آنها در جلب نظر مخاطب هدف وضعیت شما را به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد بخشید. 

بهره گیری از بخش فروش

بازاریابی و درآمدزایی در اینستاگرام

اینستاگرام از چند سال اخیر امکان خرید مستقیم از برندها را راه اندازی کرده است. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و فروش محصولات تان کمک می کند. با این حساب شما هیچ محدودیتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی تان نخواهد بود. 

تا پیش از فروش مستقیم در اینستاگرام اغلب برندها از آدرس سایت رسمی یا حتی دعوت از کاربران برای ثبت سفارش در دایرکت استفاده می کردند. این امر در طول سال های اخیر دیگر کاربرد لازم را نداشته است. درست به همین دلیل اینستاگرام به کمک برندها آمده و فروشگاه رسمی برای آنها ایجاد کرده است. شما با چنین کاری به سادگی امکان قرار دادن محصولات تان در فهرست فروش را داشته و مشتریان نیز تنها با چند کلیک ساده محصولات دلخواه شان را تهیه خواهند کرد. 

یادتان باشد امروزه بسیاری از برندها علاوه بر فروش از طریق پست های عادی، امکان فروش در بخش استوری و لایو را نیز دارند. این امر جذابیت های تولید محتوا را به شدت افزایش داده و به شما فرصت های بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف می دهد. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستید، می توانید خیلی زود شرایط را تغییر داده و وضعیت تان را بهینه سازی نمایید. 

یکی از نکات مهم برای فروش در اینستاگرام توجه به عملکرد برندهای بزرگ است. شما هر چقدر عملکرد این برندها را دقیق تر زیر نظر داشته باشید، فرصت بسیار بهتری برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیدا خواهید کرد. این امر می تواند برای شما موقعیت بسیار خوبی به همراه داشته و بدون نیاز به تجربه شکست های رایج شما را به سوی موفقیت هدایت نماید. 

مطلب مرتبط: اینفلوئنسر مارکتینگ و درآمدزایی از شبکه های اجتماعی

بازاریابی آشناسازی

بازاریابی و درآمدزایی در اینستاگرام

بازاریابی آشناسازی به سرمایه گذاری بر روی مشتریان یک برند برای معرفی کسب و کار به دیگران افراد است. بر این اساس شما با جلب نظر مشتریان تازه تان در عمل آنها را به سوی معرفی کسب و کارتان به دوستان و اعضای خانواده شان ترغیب خواهید کرد. این امر می تواند شرایط بازاریابی را برای شما بی نهایت ساده ساخته و هزینه های گزاف این مسیر را نیز به شدت کاهش دهد. امروزه بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان بالقوه شان در اینستاگرام از چنین شیوه ای سود می برند. 

یادتان باشد شما باید طرحی جذاب برای مشتریان در آستین داشته باشید، در غیر این صورت بسیاری از آنها هیچ تمایلی برای همکاری با شما در دنیای بازاریابی نشان نخواهند داد. توصیه ما در این بخش تلاش برای مطالعه رفتار مشتریان در اینستاگرام و سپس تصمیم گیری براساس آن است. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شرایط تان را نیز به طور قابل ملاحظه ای توسعه دهد. این نکته برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف امر مهمی محسوب شده و توانایی تان در این میان را نیز به طور محسوسی افزایش می دهد. تنها مسئله مهم در این میان تلاش برای رفتار حرفه ای با مشتریان براساس سلیقه شان است. درست به همین دلیل شما باید در طول فرآیند تاثیرگذاری بر روی مشتریان از تمام اطلاعات معتبر برای شناخت بهترشان سود ببرید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصت لازم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی تان قرار نگیرد. 

استفاده از بخش ریلز

بازاریابی و درآمدزایی در اینستاگرام

بخش ریلز یکی از گزینه های تازه و خلاقانه برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. این بخش به طور ویژه برای رقابت اینستاگرام با تیک تاک طراحی شده است. با این حساب اگر شما کاربری حرفه ای در تیک تاک باشید، مشکل زیادی برای کار با بخش ریلز پیش روی تان قرار نمی گیرد. این امر می تواند به شما روحیه ای بسیار بهتر برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بدهد. در این صورت شما دیگر مشکلی برای بهینه سازی فرصت های پیش روی تان در این میان نخواهید داشت.

یکی از بحث های مهم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نکات مربوط به طراحی ریلزها به طور حرفه ای است. شما نمی توانید محتوای ریلز را مثل استوری یا حتی پست های عادی تهیه کنید. در این بخش شما باید تا جای ممکن خلاصه گویی را رعایت کرده و در تلاش برای پرهیز از ایده های کلیشه ای باشید. این امر در بلندمدت شما را بدل به یک برند جذاب برای مشتریان کرده و آنها را به سوی خرید محصولات تان هدایت می کند. 

بسیاری از برندها برای بازاریابی در اینستاگرام همیشه عجله دارند. این امر در بسیاری از مواقع موجب ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف می شود. پس شما باید در زمینه استفاده از سرویس ریلز دست کم خونسردی تان را حفظ کنید. یادتان باشد بازاریابی در اینستاگرام یک بازی بلندمدت است. بنابراین هرگونه عجله ای می تواند کار دست شما دهد. 

مطلب مرتبط: ترندهای بازاریابی در اینستاگرام برای سال 2022

تبلیغات اینستاگرام

بازاریابی و درآمدزایی در اینستاگرام

اینستاگرام برای برندهای علاقه مند به توسعه محتوا و تاثیرگذاری سریع بر روی کاربران گزینه های تبلیغاتی نیز طراحی کرده است. این بخش منبع اصلی درآمد اینستاگرام محسوب شده و اهمیت ویژه ای هم برای این پلتفرم دارد. شما مثل همه شبکه های اجتماعی دیگر، با پرداخت مقدار مشخصی پول امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در اینستاگرام را دارید. البته در این میان خبری از نمایش محتوای بازاریابی شما برای مخاطب غیرعلاقه مند نخواهد بود. دلیل آن نیز امکان شخصی سازی نمایش محتوای تبلیغاتی تان برای گونه ای خاص از کاربران اینستاگرام است. با این حساب دیگر مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی تان قرار نمی گیرد. 

یادتان باشد شما نباید خیلی در استفاده از گزینه تبلیغاتی در اینستاگرام زیاده روی کنید. این امر شما را به طور مداوم به صرف هزینه های کلان برای تبلیغات وابسته کرده و دیگر هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان در این میان پیدا نخواهید کرد. توصیه ما در این میان تلاش برای بهینه سازی وضعیت تان در اینستاگرام به طور حرفه ای و پیگیری روند بازاریابی تبلیغاتی همراه با بازاریابی ارگانیگ است. این امر در بلندمدت به شما امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را داده و اوضاع تان در بازار را نیز به شدت بهبود می بخشد. 

بدون تردید اینستاگرام یکی از سرویس های پرکاربر در سطح دنیا محسوب می شود. درست به همین دلیل شما باید به دنبال استفاده بهینه از سرمایه گذاری تان در این میان باشید. این امر می تواند شما را برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با چالش رو به رو کند، چراکه هر نوع هزینه ای در اینستاگرام الزاما به سود بیشتر برای شما منجر نخواهد شد. هرچه باشد سالانه کلی از برندها بودجه های شان را بدون هیچ بازگشت سرمایه ای در اینستاگرام هدر می دهند. بنابراین شما باید برنامه ریزی درستی برای صرف هزینه های بازاریابی در این فضا داشته باشید، در غیر این صورت شاید هرگز توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا نکنید. 

مطلب مرتبط: چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

اینستاگرام همیشه فضایی مناسب برای بازاریابی و تولید محتوا محسوب می شود. اگر شما تکنیک های مورد بحث در این مقاله را مد نظر داشته باشید، می توانید به سادگی هرچه تمام تر شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را ارتقا دهید. البته در این میان باید همیشه به فکر بازگشت سرمایه تان به طور حرفه ای نیز باشید، در غیر این صورت شاید به طور ناگهانی با شکست رو به رو شوید. 

منبع : sproutsocial
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/XkHS9189
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه