شنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۱ / Sat, 28 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

از زمان ارسال اولین پیامک در دنیا نزدیک به 30 سال می گذرد، اما هنوز هم این شیوه ارتباطی میان مردم محبوبیت بسیار زیادی دارد. اگرچه توسعه شبکه های اجتماعی میزان استفاده از پیامک به عنوان یک راهکار ارتباطی را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده است، با این حال بازاریابی پیامکی هنوز هم یکی از ایده های پرسود و تاثیرگذار محسوب می شود. 

اگر شما هم در طول سال های اخیر بازاریابی پیامکی نظرتان را جلب کرده است، همین حالا باید برای استفاده از آن دست به کار شوید. بازاریابی و تعامل با مشتریان از طریق سرویس های پیامکی هم از نظر هزینه نهایی و هم از نظر تاثیرگذاری جذابیت بالایی برای برندها دارد. درست به همین خاطر هدف اصلی در مقاله کنونی بررسی راهکارهای تعامل بهینه با مشتریان از طریق بازاریابی پیامکی است. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این رابطه را مورد بررسی قرار می‎دهیم. 

تعامل پیامکی با مشتریان

اطلاع رسانی های دقیق

اغلب کسب و کارها برای اطلاع رسانی درباره نکات مختلف از سرویس های ایمیل و حتی پست های طولانی در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. اگر شما در این راستا به دنبال ایده ای متفاوت هستید، استفاده از اطلاع رسانی پیامکی مخصوص شماست. انتشار اطلاعیه ‎های مختلف به طور خلاصه و قرار دادن یک لینک جانبی برای مشاهده جزییات بهترین راهکار برای تعامل با مشتریان محسوب می شود. شما با چنین کاری در اولین فرصت توجه مشتریان را به اطلاعیه موردنظر جلب خواهید کرد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی پیامکی چیست و چرا مهم است؟

پیگیری وضعیت سفارشات

تعامل پیامکی با مشتریان

مشتریان در هر مرحله از آماده سازی سفارشات شان علاقه مند به آگاهی از وضعیت آنها هستند. کسب و کار شما در صورت تمایل برای ارائه خدمات منحصر به فرد در این حوزه امکان ارسال پیامک های کاربردی در رابطه با وضعیت سفارشات شان را خواهید داشت. این امر اطمینان خاطر قابل ملاحظه ای در میان مشتریان ایجاد خواهد کرد. همچنین به شما امکان تعامل بسیار نزدیک با مشتریان و بهبود اعتبارتان نزد آنها را می دهد. 

بسیاری از برندها برای ارسال پیامک های مربوط به وضعیت سفارشات از اتوماسیون استفاده می کنند. این امر به معنای امکان ارسال پیامک ها بدون نیاز به اختصاص زمان قابل ملاحظه از سوی شما خواهد بود. با این حساب شما به بهترین شکل ممکن امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را خواهید داشت. 

پاسخگویی به سوالات متداول

هر برندی بخش مخصوصی برای سوالات متداول مشتریانش دارد. این بخش به طور معمول در سایت رسمی برند بارگذاری می شود. اگر مشتریان به هر دلیلی دوباره چنین سوالاتی را از شما پرسیدند، ارسال پاسخ ها به صورت پیامکی یا درج لینک مربوط به پاسخ تفصیلی در پیامک موردنظر ایده بسیار جذابی خواهد بود. این امر به شما امکان تاثیرگذاری قابل ملاحظه بر روی مشتریان را می دهد. 

شما حتی در صورت امکان باید توانایی پاسخگویی به پرسش های تازه مشتریان را هم داشته باشید. این امر در قالب پیامک یکی از سریع ترین راهکارها به منظور تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. 

یادآوری های مختلف

تعامل پیامکی با مشتریان

هر برندی در طول زمان نیاز به یادآوری نکات مختلف به مشتریانش دارد. این امر یکی از مهمترین نکات در زمینه تعامل میان برندها و مشتریان محسوب می شود. اگر یادآوری های شما هرچه سریع تر در دسترس مشتریان قرار نگیرد، احتمال تعامل مناسب با آنها از دست می رود. بنابراین شما باید همیشه در تلاش برای ارسال یادآوری ها در کوتاه ترین زمان ممکن باشید، در غیر این صورت شاید زمان طلایی برای اطلاع رسانی و یادآوری به مشتریان را از دست بدهید. 

ارسال یادآوری های مختلف برای مشتریان با پیامک ایده بسیار جذاب و کاربردی محسوب می شود. شما با چنین کاری امکان تاثیرگذاری بر روی مشتریان به ساده ترین شکل ممکن و جلب توجه شان در سریع ترین زمان را خواهید یافت. 

مطلب مرتبط: بازاریابی پیامکی موفق با 14 ایده طلایی

نظرخواهی از مشتریان

امروزه نظرخواهی های مختلف به طور معمول در قالب یک لینک در اختیار مشتریان قرار می گیرد. با این حساب ارسال پیامکی حاوی لینک نظرخواهی برند برای مشتریان ایده چندان بدی نخواهد بود. شما با چنین کاری امکان تاثیرگذاری مناسب بر روی مشتریان را پیدا می کنید. با این حساب نظرخواهی از مشتریان با سرویس های پیامکی باید در انتخاب اول شما باشد. 

منبع : customerthink
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mSZAW90l
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه