یکشنبه, ۱۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Sun, 3 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی 6 راهکار بازاریابی ایمیلی به سبک نوین

بازاریابی ایمیل محور با چاشنی محتوای ویدئویی

4 سال پیش ( 1398/10/10 )
پدیدآورنده : بازاریابی ایمیلی   پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : کایلا کارمیچل  

هر روز صبح بسیاری از ما ابتدا به سراغ مشاهده فهرست ایمیل های دریافتی می رویم. این امر دیگر بدل به عادت همیشگی ما شده است. به ویژه اگر در یک شرکت بزرگ به عنوان کارمند فعالیت داشته باشید، ابتدا به سراغ ایمیل ها برای آگاهی از اخبار مهم یا اطلاعات ارسالی از سوی تیم مدیریتی خواهیم رفت. اگرچه مشاهده فهرست ایمیل های دریافتی یکی از فرآیندهای جذاب و امیدبخش برای شروع روز کاری نیست، اما ابزاری مهم برای پیشبرد اهداف کاری محسوب می شود. بسیاری از برندها و افراد مشهور برای بازاریابی اقدام به استفاده از ایمیل می کنند. به هر حال هیچ پلتفرمی برای افراد شاغل به اندازه سرویس های ایمیل اهمیت ندارد. بسیاری از افراد نسل جوان و مشغول تحصیل ابتدا به سراغ شبکه های اجتماعی می روند، با این حال افراد شاغل همیشه ایمیل های دریافتی را مورد توجه قرار می دهند. همین امر بسیاری از برندها را به ادامه فعالیت بازاریابی ایمیلی امیدوار کرده است.

اجازه دهید تصویر یک روز عادی را با هم مرور کنیم. ما برای حضور در دفتر کار ساعت شش صبح از خواب بیدار می شویم. در حین آماده سازی مقداری خوراکی برای صبحانه به سراغ گوشی همراه یا رایانه مان رفته و مشغول مشاهده فهرست ایمیل های دریافتی می شویم. این امر با مشاهده ایمیلی تبلیغاتی موجب تعجب ما خواهد شد. اطلاع از برگزاری کنسرت جدید گروه موسیقی مورد علاقه مان در ابتدای صبح هیجان بسیار زیادی خواهد داشت. شاید در نگاه نخست بازاریابی ایمیلی و مشاهده رویداد مورد علاقه مان امری طبیعی به نظر برسد. نکته مهم در این میان برنامه ریزی اغلب برندها برای موفقیت در زمینه جلب نظر مخاطب هدف است. آنچه ما در طول یک یا دو دقیقه مورد توجه قرار می دهیم، فرآیند طولانی تولید را پشت سر گذاشته است.

بازاریابی ایمیل محور با چاشنی محتوای ویدئویی

امروزه اغلب ایمیل های بازاریابی شامل یک ویدئوهای کوتاه نیز هستند. این امر به دلیل افزایش تمایل کاربران نسبت به مشاهده محتوای ویدئویی در طول دهه اخیر روی داده است. بی تردید افزودن ویدئو به ایمیل بازاریابی نیازمند برنامه ریزی و استفاده از تکنیک های کاربردی است. امروزه برخی از کمپین های بازاریابی ایمیلی حتی مورد توجه و مطالعه مخاطب نیز قرار نمی گیرد، بنابراین ما باید برنامه ای دقیق برای جلب توجه مخاطب و سپس ترغیبش به سوی مشاهده ویدئوی مان داشته باشیم.

مزیت اصلی استفاده از ایمیل به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی ایمیلی امکان جلب نظر مخاطب هدف به صورتی کاربردی است. بسیاری از افراد تعامل بسیار بیشتری با محتوای ویدئویی برقرار می کنند. هدف اصلی در این مقاله بررسی راهکارهای افزودن محتوای ویدئویی به کمپین بازاریابی ایمیلی است. اجازه دهید اندکی بیشتر در این باره تامل کنیم.

مطلب مرتبط: بازاریابی ایمیلی؛ خطرات و فرصت ها

بازاریابی ایمیلی همراه با محتوای ویدئویی چیست؟

بازاریابی ایمیلی اصطلاحی شناخته شده برای علاقه مندان به حوزه تبلیغات و بازاریابی آنلاین است. بسیاری از افراد در پی مشاهده چنین عنوانی به مثابه یک الگوی بازاریابی با شک و تردید بسیار زیادی مواجه می شوند. امروزه به دلیل شهرت روزافزون محتوای ویدئویی نزدیک به 83درصد از بازاریاب ها استفاده از آن را اجتناب ناپذیر عنوان می کنند. این امر تاثیر انکارناپذیری بر روی سرنوشت بسیاری از کمپین های بازاریابی دارد.

براساس مطالعه ما در موسسه HubSpot بیش از 80درصد موفقیت کمپین های بازاریابی به دلیل تاثیرگذاری فزاینده محتوای ویدئویی شان است. به این ترتیب بدون استفاده از محتوای ویدئویی امکان جلب نظر مخاطب هدف وجود نخواهد داشت. نکته جالب درباره حوزه بازاریابی ایمیلی عدم علاقه بسیاری از بازاریاب ها نسبت به استفاده از ویدئو است. انگار این نوع محتوا همراه با تردیدهای بسیار زیادی در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. وقتی بسیاری از برندها در زمینه استفاده از یک نوع الگوی بازاریابی تردید دارند، بهترین اقدام تلاش برای بهره مندی از آن به عنوان مزیت برندمان است. استفاده از محتوای ویدئویی در بازاریابی امر تازه ای محسوب می شود بنابراین مقاومت برندها در برابر استفاده از آن طبیعی خواهد بود. با توجه به آمارهایی که در بخش فوق مورد بررسی قرار گرفت، استفاده از ویدئو تاثیر مثبتی بر روی موفقیت کسب و کارها دارد بنابراین ما باید از بی توجهی عمده رقبا به این ترند نهایت استفاده را ببریم.

شیوه های استفاده از بازاریابی ایمیل محور همراه با ویدئو

ویدئو فرمت محتوایی مورد علاقه اغلب کاربران آنلاین است. به عنوان مثال، کسب و کارهای B2B در زمینه جلب نظر مخاطب هدف ابزارهای بسیار زیادی در اختیار دارند، اما هیچ کدام به اندازه تولید محتوای ویدئویی برای اقناع مخاطب تاثیرگذار نیست. این امر در رابطه با سایر الگوهای کسب و کار نیز صحت دارد بنابراین ترکیب الگوی بازاریابی ویدئویی با نمونه ایمیل محور موجب ارائه اطلاعات مهم در ابتدای روز کاری در قالبی جذاب به مخاطب هدف خواهد شد.

در ادامه به بررسی برخی از راهکارهای مهم در زمینه بازاریابی ایمیل محور خواهیم پرداخت. این راهکارها در اغلب کسب و کارها امکان اجرا دارد.

1. شخصی سازی ایمیل ها

آیا شما در زمینه تولید ویدئو و بارگذاری آن در سایت رسمی تان از الگوی خاصی پیروی می کنید؟ پاسخ اغلب برندها به این پرسش مثبت است بنابراین در زمینه بازاریابی ایمیلی نیز باید الگوی مشابهی را مورد توجه قرار دهیم. استفاده از حال و هوایی آشنا برای مخاطب هدف موجب افزایش تاثیرگذاری محتوای ویدئوی ما خواهد شد. اشتباه بسیاری از برندها تلاش برای ایجاد نوع تازه ای از محتوای ویدئویی در کمپین های ایمیلی است. به این ترتیب مخاطب توانایی برقراری ارتباط مناسب با محتوای ما را از دست خواهد داد.
نکته مهم بعد در رابطه با تولید محتوای ویدئویی شخصی سازی آن برای مخاطب است. امروزه در تمام الگوهای بازاریابی استفاده از ترند شخصی سازی اهمیت دارد. این امر شامل استفاده از اطلاعات کاربردی درباره گروه های مختلف مخاطب هدف و اعمال تغییرات بر روی نسخه خام محتوای بازاریابی مان است. به این ترتیب تاثیرگذاری محتوای ما به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. مطالعه موسسه هاروارد بیزینس بیانگر افزایش 114درصدی محتوای بازاریابی شخصی سازی شده در مقایسه با سایر الگوهای بازاریابی است. به این ترتیب ما باید از این ترند به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

شخصی سازی محتوا از نقطه نظر کسب و کار به معنای امکان برقراری رابطه بهتر با مخاطب هدف است. هرچه برند ما سلیقه مخاطب را بهتر بشناسد، تمایل مخاطب برای تعامل نزدیک با ما بیشتر خواهد شد.

مطلب مرتبط: چگونه در بازاریابی ایمیلی عملکرد موفقی داشته باشیم؟

2. بازاریابی مناسبتی

اگر برند شما از رویدادها و مراسم های مشخصی میزبانی می کند، ضبط ویدئو از بخش های مختلف و استفاده از آن در فرآیند بازاریابی ایمیل محور کاربردی خواهد بود. امروزه بسیاری از برندها به منظور جلب نظر مخاطب هدف نسبت به حضور در مراسم های مختلف اقدام به ضبط تمام رویداد می کنند. به این ترتیب افراد علاقه مند به برندمان که فرصت حضور در مراسم را نداشتند نیز امکان مشاهده محتوای مربوط به مراسم را خواهند داشت.

اغلب برندها در مراسم های مختلفی حضور پیدا می کنند. این امر موجب افزایش شهرت آنها می شود بنابراین از نظر انتخاب یک مراسم مناسب برای استفاده در کمپین بازاریابی مشکلی پیش روی ما قرار نخواهد داشت. امروزه برخی از برندها به جای برگزاری مراسم به صورت انحصاری اقدام به همکاری با برخی شرکت های دیگر می کنند. به این ترتیب هزینه های برگزاری مراسم برای هر برند کاهش چشمگیری خواهد یافت. همچنین تمرکز چند تیم بازاریابی مختلف بر روی مراسم موجب افزایش توجه مخاطب هدف می شود. بی تردید فعالیت چند تیم بازاریابی در کنار هم نتیجه به مراتب بهتری در مقایسه با فعالیت انفرادی یک تیم با محدودیت های مختلف خواهد داشت.

نکته مهم در زمینه استفاده از ویدئوهای مربوط به مراسم های برندمان توجه به محدودیت زمان است. اگر ما ویدئوهای بسیار طولانی برای مخاطب ارسال کنیم، هرگز مورد مشاهده قرار نخواهد گرفت بنابراین ما با محدودیت قابل ملاحظه ای مواجه هستیم. بهترین ایده در این میان انتخاب بخش های مهم مراسم و کنار هم قرار دادن آنهاست. به این ترتیب ما توانایی تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطب هدف خواهیم داشت.

3. انتخاب تیتر و موضوع جذاب

استفاده از موضوع و توضیحات جانبی جذاب نقش مهمی در تمایل مخاطب نسبت به مشاهده محتوای ایمیل دارد. بسیاری از برندها در زمینه انتخاب موضوع ایمیل مشکلات بسیار زیادی دارند. این امر ناشی از ناتوانی برندها در زمینه انتخاب موضوعی جذاب برای مخاطب هدف است. بی تردید انتخاب نام مناسب برای هر برندی دشوار خواهد بود. به همین خاطر ما علاوه بر تجربه تیم بازاریابی مان به برگزاری آزمایش های متعدد نیز نیاز داریم. انتخاب نام های مختلف به منظور آگاهی از سلیقه مخاطب رایج ترین الگو برای افزایش بازدید ایمیل محسوب می شود. نکته مهم در اینجا ضرورت ساماندهی سریع فرآیند آزمایش است. یک برند امکان برگزاری آزمایش های طولانی را ندارد. به همین خاطر ما باید در سریع ترین زمان ممکن با سلیقه مخاطب آشنا شویم.

فرآیند فوق درباره انتخاب تیتر و موضوع اصلی ایمیل درباره محتوای ویدئویی نیز صادق است. ویدئوی ما باید توان تاثیرگذاری بر روی مخاطب به منظور مشاهده را داشته باشد. در غیر این صورت ما فقط هزینه و بودجه برندمان را هدر داده ایم. بسیاری از برندها در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام به استفاده از برخی ایموجی ها در کنار تیتر اصلی ویدئو می کنند. این اقدام از نقطه نظر تاثیر روانشناختی بسیار مطلوب است. امروزه مردم واکنش بسیار بهتری به محتوای بصری در مقایسه با محتوای متنی نشان می دهند بنابراین ما باید از این مزیت نهایت استفاده را ببریم.

4. بازاریابی برای محصولات

رونمایی از محصولات علاوه بر مراسم های باشکوه از طریق محتوای ایمیلی نیز صورت می گیرد. این شیوه بازاریابی شامل استفاده از انواع نظرات کارشناس های معتبر و بیان ویژگی های منحصر به فرد محصول مان است. به این ترتیب انگیزه مخاطب برای خرید محصول ما افزایش خواهد یافت. بدون شک مطالعه ویژگی های منحصر به فرد یک محصول به اندازه مشاهده آن تاثیر ذار نیست. به همین خاطر اغلب بازاریاب ها در تلاش برای استفاده از محتوای ویدئویی مرتبط با محصولات برندها در فرآیند کمپین هستند. این امر نمای نزدیکی از محصول را در اختیار مخاطب هدف قرار می دهد بنابراین امکان مشاهده عینی ویژگی های بیان شده برای مخاطب هدف فراهم خواهد شد.

مطلب مرتبط: ایمیل مارکتینگ موفق با 5 اقدام ساده

یکی از اشتباهات رایج برندها در زمینه استفاده از ویدئوی مرتبط با محصولات تمرکز بر روی وجه صرفا تبلیغاتی است. به این ترتیب در طول ویدئو هیچ صحبتی از ویژگی های فنی محصول به طور حرفه ای نمی شود. توصیه من در این بخش فراموشی تکنیک های تبلیغاتی است. ما در اینجا باید توجه مخاطب هدف نسبت به ویژگی های محصول مان را تقویت کنیم بنابراین باید از کارشناس های حرفه ای به منظور بیان نکات دقیق و معتبر درباره محصول مان کمک بگیریم. فقط در این صورت ما امکان موفقیت در حوزه بازاریابی ایمیل محور را خواهیم داشت.

بی شک در اینجا نیز رعایت اختصار اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردم، ویدئوهای طولانی هیچ گاه مورد توجه مخاطب هدف قرار نمی گیرد.

5. راه اندازی خبرنامه ویدئویی

راه اندازی خبرنامه یکی از راهکارهای مناسب برای گردآوری اطلاعات معتبر پیرامون مخاطب هدف برندمان است. به علاوه با استفاده از خبرنامه میزان مشاهده ایمیل مان از سوی کاربران نیز بیشتر می شود. وقتی کاربران در یک خبرنامه عضویت دارند، انگیزه بیشتری برای مشاهده محتوای ایمیل ها خواهند داشت. در این میان استفاده از فرمت ویدئو برای بیان اخبار و نکات مهم تاثیر مهمی بر روی مخاطب خواهد داشت.

امروزه بسیاری از کاربران حوصله مطالعه محتوای متنی را ندارند. این امر با نگاهی ساده به سلیقه عمومی جامعه امر عجیبی نخواهد بود. اگرچه بسیاری از کارشناس ها در تلاش برای تغییر سلیقه مخاطب هدف هستند، اما وظیفه ما در این بخش تغییر سلیقه مخاطب نیست. ما باید بهترین استفاده از وضعیت موجود را ببریم بنابراین راه اندازی خبرنامه ایمیلی با استفاده از محتوای ویدئویی باید در دستور کار ما قرار گیرد.

امروزه اغلب برندهای بزرگ از ویدئوهای جذاب به عنوان بخش اصلی خبرنامه شان استفاده می کنند. همچنین استفاده از پادکست برای تعامل بهینه با مخاطب نیز در دستور کار قرار دارد. ویدئو و محتوای صوتی دشواری مطالعه متن را ندارند. به همین خاطر بسیار بیشتر مورد توجه مخاطب قرار می گیرد. ما امکان استفاده از هر دو گزینه برای توسعه کسب و کارمان را داریم، با این حال توصیه من در این بخش استفاده از محتوای ویدئویی است. این امر به دلیل محبوبیت بسیار بیشتر فرمت ویدئو در مقایسه با سایر نمونه هاست. اگرچه محتوای صوتی در طول سال های اخیر دامنه وسیعی از توجه ها را به خود جلب کرده است، اما هنور مسیر درازی برای رقابت با محتوای ویدئویی در پیش دارد.

6. تعامل نزدیک با انجمن مشتریان

برخی از برندها به منظور تعامل هرچه نزدیک تر با مشتریان برندشان اقدام به راه اندازی انجمن یا کلوپ ویژه مشتریان می کنند. هدف از این کار حفظ مشتریان وفادار برند است. امروزه بخش قابل توجهی از درآمد برندها ناشی از مشتریان وفادارشان است بنابراین هیج برندی تمایل به از دست دادن مشتریان وفادارش ندارد. حفظ مشتریان وفادار برند در عرصه پر از رقابت کسب و کار به هیچ وجه ساده نیست، بنابراین ما باید تکنیک های مختلفی برای جلب نظر مخاطب هدف مدنظر داشته باشیم. در غیر این صورت فرآیند فعالیت برند ما با موفقیت پیش نخواهد رفت.

یکی از نکات مهم در زمینه تعامل با مشتریان وفادار برندمان تاکید بر روی الگوهای آشنا برای آنهاست. اگر آنها به دنبال تغییر و تحول مداوم بودند، هیچ گاه یک برند را به طور مداوم مورد توجه قرار نمی دادند، بنابراین ما باید همیشه برخی از الگوهای آشنا برای آنها را در فرآیند بازاریابی و تولید ویدئو مدنظر قرار دهیم. این امر شامل حضور مداوم مدیرعامل شرکت در ویدئوها یا استفاده از ساختار گرافیکی مشابه است. شاید در نگاه نخست این توصیه ها بسیار ساده به نظر برسد، اما تاثیر انکارناپذیری بر روی موفقیت برندها بر جای دارد.

مطلب مرتبط:  ایمیل مارکتینگ را چگونه شروع کنیم؟

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی توبولار، بازاریابی با هدف جلب نظر مشتریان وفادار امکان افزایش 64درصدی فروش برندها را در پی دارد. به این ترتیب علاوه بر حفظ مشتریان وفادار بخش قابل توجهی از فروش ما نیز بدون نیاز به تلاش برای یافتن مشتری تازه تضمین خواهد شد. امروزه تمام برندها در تلاش برای حفظ مشتریان وفادارشان هستند. در این میان اگر ما توانایی ترغیب هرچه بیشتر آنها به خرید را نیز در برنامه مان مدنظر قرار دهیم، چندین گام از سایر رقبا جلوتر خواهیم بود.

بدون تردید بازاریابی ایمیل محور دشواری های خاص خود را دارد. در این الگو ما باید به فکر بخش های بسیار زیادی باشیم. افزایش شهرت شبکه های اجتماعی و تغییر سلیقه مخاطب هدف در زمینه مشاهده محتوای تبلیغاتی و بازاریابی کار هر برندی را دشوار کرده است. در این میان ما باید به منظور ادامه تاثیرگذاری کمپین های بازاریابی ایمیل محور دست به نوآوری های متعددی بزنیم. یکی از این نوآوری ها استفاده از محتوای ویدئویی در ایمیل هاست. بدون شک این امر در ابتدا بسیار عجیب به نظر می رسد، اما تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی فعالیت برندها بر جای می گذارد. استفاده از توصیه های مورد بحث در این مقاله نقطه شروع مناسبی برای ما در این میان خواهد بود.

منبع : hubspot
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/S4ze7OVh
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه