چهارشنبه, ۶ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Wed, 28 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

فیس بوک به تازگی از برنامه ای برای طراحی و ساخت ساعت های هوشمند رونمایی کرده است. این ساعت هوشمند با سیستم عامل اندروید تا سال آینده در بازارهای جهانی در دسترس قرار خواهد گرفت. مهمترین نکته در مورد ساعت هوشمند فیس بوک بهره مندی اش از سیستم عامل اندروید مستقل است بنابراین نیازی به همگام سازی با گوشی های هوشمند ندارد. نگرانی ها نسبت به تولید ساعت هوشمند از سوی فیس بوک بیشتر در میان سهامداران این برند به وجود آمده است. فیس بوک پس از پروژه ناموفق تولید تلفن اکنون با خوش بینی بسیار زیادی به سراغ تولید ساعت هوشمند رفته است. شاید این امر در نگاه نخست همراه با مشکل چندان مهم نباشد، اما بسیاری از سهامداران فیس بوک نگران تکرار حادثه ای مشابه هستند. 

تجربه های قبلی فیس بوک در زمینه تولید تجهیزات هوشمند سابقه چندان درخشانی را نشان نمی دهد. پیش از این نیز در زمان عرضه اولیه هدست های واقعیت مجازی رقابت میان فیس بوک و HTC به شدت زیاد بود و هدست های فیس بوک در مدت زمان کوتاه عرضه شان شکست بسیار سختی در بازار متحمل شدند بنابراین برنده نهایی رقابت در زمینه هدست های واقعیت مجازی برند HTC بود. اکنون با رونمایی از طرح ساعت هوشمند بار دیگر تردیدها نسبت به موفقیت فیس بوک مطرح شده است. 

استفاده از ساعت های هوشمند یک ترند در حال فراموشی است. بسیاری از کاربران دیگر از ساعت های هوشمند دارای اندروید یا iOS (اپل) استفاده نمی کنند. با این حساب ورود فیس بوک به این حوزه شاید بیش از اندازه دیر باشد. با این حال فیس بوک امیدواری بسیار زیادی به موفقیت این طرح دارد. اگر فیس بوک طرح بسیار نوآورانه ای برای ساعت های هوشمندش نداشته باشد، به احتمال زیاد شکستی دیگر در میان تجربه های قبلی اش جای خواهد گرفت.

براساس اطلاعات منتشرشده از ساعت هوشمند فیس بوک هنوز هیچ ویژگی منحصر به فردی در محصول تازه این برند قابل مشاهده نیست. همین امر بسیاری از کارشناس ها را نسبت به آینده محصول موردنظر نگران کرده است. برندهایی نظیر LG، سامسونگ، هوآوی و HTC از مدت ها قبل نسبت به توقف تولید ساعت هوشمند اقدام کرده اند. با این حساب شاید ایده اصلی فیس بوک در دست گرفتن یک بازار بدون رقبای سنتی اش است. بی تردید این ایده در صورت شکست خوردن همراه با بار مالی و شهرت منفی زیادی خواهد بود. 

منبع : arstechnica
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Exnv01TX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه