جمعه, ۱۷ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Fri, 8 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

امروزه یکی از مشکلات رایج افراد این است که از کمبود زمان گلایه دارند. در این  راستا با رعایت چند نکته ساده می توانید زمان بیشتری را در طول شبانه روز خود داشته باشید. درواقع این مسئله کمک می کند تا شرایط بهتری را به دست آورده و برنامه ریزی بهتری هم داشته باشید. آمارها در این زمینه حاکی از آن است که مسئله کمبود زمان، فشار روانی و استرس بالایی را به همراه دارد که این مسئله به معنای عدم رسیدن به کارها و از دست دادن سلامتی است که هردو برای نابودی زندگی هر فردی کافی خواهد بود. در ادامه 10 اقدام اصلی برای رفع این مشکل را بررسی خواهیم کرد. ساده بودن این موارد کمک کرده است تا امکان انجام آنها برای هر فردی، کاملا مهیا باشد. 

چگونه زمان بیشتری در طول روز داشته باشیم؟

1-فهرست کارهای روزانه داشته باشید 

نخستین اقدامی که لازم است تا انجام دهید، ایجاد فهرست کارهای روزانه است. این اقدام باعث خواهد شد تا از ابتدای بیدار شدن، دقیقا بدانید چه کارهایی را باید در چه زمانی شروع و در چه زمانی به اتمام برسانید. در این زمینه توصیه می شود که به دنبال زمان کمتر باشید. این امر باعث خواهد شد تا فرصتی برای پرداختن به کارهای غیرضروری در حین کار، وجود نداشته باشد. این نکته را فراموش نکنید که برنامه روزانه شما باید به نحوی باشد که از فشار بیش از حد جلوگیری شود، در غیر این صورت امکان رعایت آن برای طولانی مدت وجود نخواهد داشت. همچنین همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که برای ایجاد یک عادت جدید، شما به زمانی در حدود یک ماه نیاز خواهید داشت. به همین خاطر احتمالا در روزهای اول، احساس سختی خواهید کرد. با این حال این موضوع نباید باعث شود تا شما از این اقدام خودداری کنید. 

مطلب مرتبط: مدیریت زمان در عرصه کسب و کار با توصیه های کاربردی

2-زمان بندی کاری داشته باشید 

درواقع شما باید بدانید که چه اقداماتی بسیار ضروری بوده و لازم است تا در کوتاه ترین مدت انجام شوند و چه مواردی را می توان به تاخیر انداخت. در این راستا فعالیت های مهم نیز در یک رده بندی قرار ندارند. برای مثال چک کردن ایمیل ها از جمله اقدامات مهمی هستند که باید هر روز انجام شود. با این حال برای آنها محدودیت زمانی وجود ندارد و حتی می توان قبل از خواب نیز آنها را انجام داد. با این حال برخی از اقدامات هستند که لازم است تا در اولین فرصت انجام شوند. به صورت کلی این امر که بدانید چه اقداماتی را باید انجام دهید، بدون شک اقدامی بسیار مهم خواهد بود. در این زمینه استفاده از ابزارهایی نظیر اپلیکیشن، کمک خواهد کرد تا همواره به این موضوع مهم توجه داشته باشید. 

3-از تکنولوژی و ابزارها استفاده کنید

درواقع تکنولوژی انجام بسیاری از کارها را بسیار ساده کرده است. در این راستا ضروری است تا از جدیدترین و مفیدترین آنها استفاده کنید. با یک جست و جوی ساده می توانید بهترین ها در حوزه های مختلف را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید. این نکته را فراموش نکنید که در صورت هزینه بر بودن، می توانید اهمیت استفاده از آنها را برای مدیر شرکت شرح داده و با این اقدام، بدون پرداخت هزینه به صورت شخصی، ابزارهای موردنیاز را داشته باشید. 

4-بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید 

یک نکته بسیار منفی و در عین حال رایج این است که افراد برای موفقیت خود سرمایه گذاری نمی کنند. این امر در حالی است که شما باید مهارت های خود را گسترش داده و موارد قدیمی را به‎روز نمایید. امروزه این اقدام با توجه به تنوع بالای مدل های آموزشی، بسیار ساده و حتی کم هزینه شده است. درواقع شما حتی می توانید بدون نیاز به خارج شدن از خانه خود و تنها با شرکت در دوره های آنلاین، سطح بسیار خوبی را به دست آورید. در این زمینه توصیه می شود که 10 درصد از درآمد ماهانه خود را صرف سرمایه گذاری بر روی خودتان کنید. این امر باعث خواهد شد تا آینده بسیار درخشانی را داشته باشید. همچنین لازم است تا در طول روز خود، حداقل یک ساعت را صرف آموزش نمایید. این موضوع را می توان با مشورت مدیر شرکت، به ساعت کاری خود نیز تبدیل کرد. درواقع آرزوی هر مدیری در اختیار داشتن کارمندانی است که به سطح خود توجه داشته و در تلاش برای بهترشدن هستند. علت این امر نیز به این خاطر است که سطح بالاتر شما در نهایت به تقویت شرکت منجر خواهد شد. 

5-جوایزی را تعیین نمایید 

بدون شک انجام یک کار برای زمانی طولانی، اقدامی بسیار سخت محسوب می شود. در این راستا بهترین اقدام این است که جوایزی را برای خود تعیین نمایید. این موارد درست به مانند محرک هایی عمل خواهد کرد که باعث می شود تا تمایل شما برای انجام کارها، به مراتب بیشتر شود. در این زمینه جوایز بهتر است مواردی باشد که شما نسبت به آنها تمایل بسیار بالایی را دارید. 

6-استراحت کافی داشته باشید

از جمله مواردی که باید به آن توجه نمایید این است که باید استراحت کافی داشته باشید و عدم توجه به این موضوع شما را در معرض انواع بیماری ها قرار خواهد داد. در این زمینه استراحت تنها شامل خواب نبوده و می تواند مواردی نظیر گوش دادن به موسیقی، ماساژ، نگاه کردن به فیلم و هر چیز دیگری را شامل شود. 

مطلب مرتبط: مدیریت زمان به سبک حرفه ای ها

7-به کار تیمی توجه داشته باشید 

چگونه زمان بیشتری در طول روز داشته باشیم؟

درواقع شما هر اقدامی را که می توان در قالب تیمی انجام داد را باید مورد توجه جدی خود قرار دهید. این موضوع باعث خواهد شد تا بسیاری از اقدامات در مدت زمان کمتر و با صرف انرژی پایین تر انجام شود. در این زمینه کار تیمی تنها به شرکت محدود نبوده و با افراد خانواده و دوستان خود نیز می توانید این مورد را داشته باشید. با این حال فراموش نکنید که تمامی اقدامات را نمی توان به این شکل انجام داد و کار تیمی نباید به بهانه ای برای تنبلی و سوء استفاده از دیگران تبدیل شود. 

8-تغذیه سالم داشته باشید 

از جمله موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید این است که تغذیه سالمی را داشته باشید. این موضوع درست به مانند سوخت برای یک خودرو بوده که باعث می شود تا عاملان حرکت و عملکرد مناسب شکل گیرد. در این زمینه تغذیه سالم باعث خواهد شد تا بیشترین انرژی ممکن را در طول روز داشته و احساس بهتری را داشته باشید. این امر در حالی است که غذاهایی نظیر فست فود، حس بدی را در طول روز برای شما به همراه خواهد داشت و عادت کردن به آنها، سلامت شما را با مخاطره جدی مواجه می سازد. اهمیت این اقدام در استفاده بهتر از زمان طول روز این است که شما دیگر نیازی به خارج شدن از دفتر خود نخواهید داشت و در طول روز می توانید عملکرد بهتری را داشته باشید. درواقع هنگامی که غذا و میان وعده سالم شما از قبل تهیه شده باشد، دیگر نیازی به رفتن به رستوران و وقت تلف کردن وجود ندارد. در این زمینه فراموش نکنید که نیاز هر فرد به انواع مواد، مختلف بوده و بهتر است که از یک مشاور تغذیه، کمک بگیرید. 

9-موارد مخل تمرکز را شناسایی کنید 

برای این امر که شما بتوانید به خوبی اقدامات خود را انجام دهید، نیاز است که تمرکز بالایی را داشته باشید. در این زمینه لازم است تا مواردی را که باعث برهم خوردن تمرکز شما می شود، شناسایی کرده و به دنبال راه حل هایی برای هر یک از آنها باشید. برای مثال یکی از موارد رایج این است که افراد در محیط دفتر، به علت شلوغی و صداهای مزاحم، نمی توانند تمرکز بالایی را داشته باشند. در این راستا استفاده از هدفون های کاهش صدای محیط، اقدامی هوشمندانه خواهد بود. با این اقدام متوجه خواهید شد که تا چه حد در انجام کارها، سرعت بیشتری را پیدا کرده اید. در این زمینه برای هر یک از مشکلات خود که راهکاری را پیدا نمی کنید، می توانید از جست و جوی اینترنتی استفاده نمایید. درواقع با این اقدام از تجربه افرادی که مشکل مشابه شما را داشته اند، می توانید استفاده نمایید. 

مطلب مرتبط: مدیریت بهتر زمان با تکنیک های طلایی

10-نه گفتن را جدی بگیرید 

برای بسیاری از افراد نه گفتن درست به مانند یک اقدام غیرمودبانه است. این امر در حالی است که شما به عنوان یک فرد هدفمند، طبیعی است که برنامه ریزی روزانه مخصوص به خود را داشته باشید و تقاضاهای دیگران نباید آن را برهم بزند. در این راستا شما با تشریح دلایل پاسخ منفی خود، بدون شک می توانید افراد را قانع کنید. با این حال بهتر است که بیش از حد سختگیر هم نباشید و درواقع کمک های شما بدون شک با پاسخ های مشابه همراه خواهد بود و لازم است تا در برنامه روزانه خود، فضاهایی برای چنین موارد پیش بینی نشده قرار دهید. با این حال این موضوع نباید به عادت شما تبدیل شود. بدون شک این موضوع تنها شامل همکاران نبوده و دوستان، اعضای خانواده و حتی خودتان را شامل می شود. درواقع این امر که بتوانید به خواسته های خود که برنامه ریزی را نابود می کند هم پاسخ منفی بدهید، از جمله موارد مهمی است که بسیاری از افراد در این مورد با مشکلات زیادی همراه هستند. 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/2Ie9BWyv
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیما
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه