چهارشنبه, ۳۰ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Wed, 19 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

چرا کارآفرینی بهترین شغل جهان است؟

11 ماه پیش ( 1402/4/4 )
نویسنده : سیمون هورتون   مترجم : امیر آل علی  

بدون شک در زمینه بهترین شغل جهان، ممکن است نظرات مختلفی وجود داشته باشد. با این حال بدون تردید پرتکرارترین مورد، کارآفرینی محسوب می شود. دلیل این امر به این خاطر است که با این اقدام شما در مسیر رویای خود قدم برخواهید داشت و امکان رشد بسیار بالایی وجود دارد. این امر در حالی است که در سایر شغل ها، ظرفیت رشد مشخص و محدود می ‏باشد. نکته ‏ای که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید این است که برای کارآفرین شدن سن طلایی وجود ندارد و بسیاری از افراد در سن بالا به این خواسته رسیده اند. درواقع هر فردی می تواند در این زمینه قدم بردارد ولی پیش شرط آن، داشتن جسارت کافی است. در این راستا دلایل انتخاب کارآفرینی به عنوان بهترین شغل جهان، بررسی خواهد شد. 

1-انگیزه بالاتری برای کار کردن خواهید داشت

اگر در حالت عادی تنها دلیل کار کردن افراد کسب درآمد محسوب می شود. در کارآفرینی این موضوع کاملا متفاوت بوده و فعالیت های مربوطه به هدف اصلی تبدیل می شود. این موضوع در عملکرد افراد تاثیر بسزایی را به همراه دارد و باعث خواهد شد تا شاهد عملکردهای خیره کننده باشیم. نکته ‏ای که در این بخش باید مورد توجه قرار دهید این است که در کارآفرینی شما مسئولیت های زیادی را برعهده خواهید داشت که برآمدن از تمامی آنها تنها زمانی امکان پذیر است که حوزه فعالیت، کاملا مورد علاقه و براساس توانایی های شما باشد. به همین خاطر نباید تصور کنید که تنها کارآفرین شدن مطرح بوده و نوع کسب و کار، بدون اهمیت است. در این زمینه فراموش نکنید که تعداد کارآفرینان ناموفق، به مراتب بیشتر از افرادی است که در این مسیر درخشان بوده اند. به همین خاطر لازم است تا با دقت انتخاب نمایید. 

مطلب مرتبط: کارآفرینی در خانه: راهنمایی برای تازه کارها!

2-ساعت کاری از بین می رود 

اگر از هر روز سر کار رفتن در ساعت های مشخص متنفر هستید، لازم است تا این نکته ذکر شود که در کارآفرینی، مفهوم ساعت کاری به صورت کامل از بین می رود. درواقع شما می توانید براساس خواسته خود، زمان شروع فعالیت و استراحت های بین کار را مشخص نمایید. همچنین سرعت انجام کارها نیز براساس سلیقه و نیاز موجود خواهد بود. این امر در حالی است که در شرکت ها افراد به واسطه نیاز به حضور چند ساعته، معمولا انجام یک فعالیت را با بالاترین سرعت ممکن انجام نمی دهند. این امر در حالی است که شما می توانید از زمان خود، بهترین استفاده ممکن را داشته باشید. 

3-زمینه برای تحقق رویاها ایجاد می شود 

از دیگر موارد قابل توجه این است که بسیاری از افراد عمر خود را به پایان می برند و حسرت رویاها در آنها باقی می ماند. این امر در حالی است که در کارآفرینی شما می توانید هرگونه رویایی را عملی ساخته و با این اقدام، زندگی دلخواه خود را به دست آورید. درواقع با کار کردن برای دیگران، شما هرگز قادر نخواهید بود تا بهترین ها را در زندگی خود داشته باشید. درواقع کارآفرینی نه تنها می تواند رویای کار مورد علاقه شما را برآورده نماید، بلکه در بسیاری از زمینه های دیگر نظیر خرید خانه رویایی و... تاثیرگذار خواهد بود. درواقع با این اقدام شما معمار زندگی خودتان خواهید بود. 

4-عمیق ترین نوع کسب تجربه را خواهید داشت 

یکی از نکات جالب در رابطه با کارآفرین ها این است که قادر هستند تا در حوزه های مختلفی، موفقیت داشته باشند. برای مثال نمونه های بسیاری را می توان مشاهده کرد که در ابتدا یک حوزه کوچک و مشخص را داشته اند. با این حال در حال حاضر صاحب چند برند مختلف می‎باشند. در این زمینه یک کارآفرین در صورتی که ورشکسته شود نیز قادر خواهد بود تا کسب و کاری دیگر را سریعا ایجاد کرده و به وضعیت سابق دست پیدا کند. دلیل اصلی این امر به خاطر تجربه بسیار بالایی است که این حوزه از کسب و کار در اختیار افراد قرار می دهد که ارزشی به مراتب بالاتر از حتی سال ها درس خواندن دارد. در این زمینه ایلان ماسک عنوان کرده است که یک تاجر قدیمی، به مراتب توانایی بالاتری در زمینه مدیریت یک کسب و کار در مقایسه با بهترین اساتید دانشگاهی، در اختیار دارد. 

5-ترس از دست دادن شغل را نخواهید داشت

در بازار حال حاضر که با نوسانات زیادی همراه است. بدون شک ترس از دست دادن شغل وجود دارد. در این زمینه فراموش نکنید که همواره این احتمال وجود دارد که شما با فردی دیگر جایگزین شوید و یا شرکت در شرایطی قرار بگیرد که نیاز به تعدیل نیرو وجود داشته باشد. این موضوع بسیار ناراحت کننده بوده و شما نمی توانید خود را در موفقیت های شرکت، سهیم بدانید. این امر در حالی است که در کارآفرینی، مفهوم از دست دادن شغل مطرح نبوده و این موضوع باعث خواهد شد تا استرس کمتری را تجربه کنید. همچنین در این حوزه شما می توانید از کمک افراد دیگری نیز استفاده نمایید تا عملکرد مناسب تری را داشته باشید. این امر در حالی است که در کارمندی، شما تنها بوده و ارتقای سطح، بسیار سخت است. 

6-برای انجام اقدامات جدید آزاد هستید 

هنگامی که برای فردی دیگر کار می کنید، شما محدود به دستورات خواهید بود. درواقع لازم است تا موارد موردنظر دیگران را انجام دهید و نظرات و خلاقیت های شما ابدا اهمیتی نخواهد داشت. تحت این شرایط قدرت ریسک کردن و انجام کار جدید، عملا از بین می رود این امر در حالی است که در کارآفرینی، شما قدرت عمل بدون محدودیتی را در اختیار خواهد داشت. درواقع می توانید با یک تصمیم جدید، نتایج به مراتب بهتری را به دست آورید. این موضوع بدون شک جذابیت بسیار بالایی را به همراه دارد و می تواند مسیر رسیدن به خواسته های شما در زندگی را به مراتب کوتاه تر نماید. درواقع یک کارآفرین در بازه زمانی پنج ساله می تواند دستاوردی به مراتب بیشتر از فردی داشته باشد که 40 سال برای دیگران کار کرده است. 

7-اعتماد به نفس و رضایت شخصی خواهید داشت 

واقعیت این است که کارآفرینی باعث خواهد شد تا اعتماد به نفس افراد بیشتر شود. دلیل این امر نیز به این خاطر است که در این حوزه، شما فرمانبردار نبوده و با تصمیمات خود، فعالیت می کنید. این موضوع کمک خواهد کرد تا افراد رضایت شخصی بالایی از کاری که انجام می دهند و از خودشان، داشته باشند. نکته مهم دیگر این است که براساس تحقیقات روان شناس ها، برای کارآفرین ها درگیر شدن با روزمرگی، به مراتب کمتر از سایر حوزه ها می ‏باشد. 

مطلب مرتبط: تصورات غلط در دنیای کارآفرینی

8-میراثی از خودتان خواهید داشت 

با بالاتر رفتن سن، بسیاری از افرد این دغدغه را دارند که تلاش های آنها در نهایت زمینه ای را مهیا کرده باشد که فرزندان آنها، در رفاه بالاتری قرار گیرند و دغدغه های کمتری در زندگی داشته باشند. تحت این شرایط شما نه تنها برای رفاه خودتان، بلکه برای رفاه افراد بعد از خود نیز برنامه ریزی کرده اید. با بالاتر رفتن سن خود، می توانید به آنچه ایجاد کرده اید، افتخار نمایید. این امر درحالی است که در کمتر شغل دیگری می توان چنین حسی را تجربه کرد. 

منبع : allbusiness
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/I3s4brUE
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه