دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

3 تغییر احتمالی فیس بوک در سال 2021

1 ماه پیش ( 1400/1/30 )
نویسنده : جان لینکلن   مترجم : امیر آل علی  

سال گذشته فیس بوک با انواع اتهامات در زمینه استفاده از اطلاعات کاربران مواجه بود، با این حال برای سایر برندهای زیرمجموعه (اینستاگرام و واتس اپ) همراه با موفقیت های بسیار خوبی بوده است. در این راستا پیش بینی می شود که محبوب ترین شبکه اجتماعی حال حاضر جهان برای بازگشت به روزهای طلایی خود، چند تغییر مهم را داشته باشد که در ادامه سه مورد از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. 

3 تغییر احتمالی فیس بوک در سال 2021

1-همکاری با shopify

شاپیفای در حال حاضر محبوب ترین فروشگاه آنلاین جهان محسوب می شود که با کمتر از 30 دلار می توانید غرفه ای را برای خود ایجاد نمایید. این موضوع می تواند استفاده تجاری از فیس بوک و اینستاگرام را ساده تر نماید. همچنین بسیاری عقیده دارند که این امر باعث خواهد شد تا برای واتس اپ نیز طرح های کسب درآمدی تعیین شود. درواقع مهمترین راهکار برای تشویق افراد به سمت تولید محتوا، ایجاد امکانات لازم برای کسب درآمد است که به نظر می رسد فیس بوک امسال قصد دارد تا در این زمینه اقدامات مهمی را انجام دهد. 

2-پرداخت پول به تولیدکنندکان محتوا

همانطور که در بخش گذشته نیز عنوان شد، بزرگترین ایراد فیس بوک و زیرمجموعه های آن، عدم امکان درآمدزایی مستقیم است. این امر در حالی است که یوتیوب در این زمینه به خوبی عمل کرده و افراد را در سود تبلیغات سهیم می کند. در این راستا با توجه به تجربه موفق تیک تاک، باید شاهد تمرکز بیشتر مدیران این شبکه بر کلیپ های کوتاه کمتر از یک دقیقه باشیم. با این حال ممکن است برای کسب درآمد شرط هایی نیز وجود داشته باشد. برای مثال محدودیت سنی و در اختیار داشتن حداقل 10 هزار دنبال کننده، از جمله موارد احتمالی در این زمینه خواهد بود. 

مطلب مرتبط: ساعت فیس بوک در راه بازارهای جهانی

3-ایجاد خبرنامه 

اگرچه تلاش فیس بوک در زمینه ایجاد خبرنامه ای جهانی موضوعی جدید محسوب نمی شود، با این حال به نظر می رسد که امسال شاهد رونمایی از آن باشیم. در این راستا هدف اصلی جذب روزنامه نگاران مستقل از سراسر جهان با امکان جذب درآمد بالا است، با این حال پیش بینی می شود که این خبرنامه برای کاربران، رایگان خواهد بود. در این راستا کمپبل براون (از مدیران فیس بوک) در آخرین مصاحبه خود نسبت به این طرح عنوان کرده که هدف اصلی، حمایت از روزنامه نگاران مستقل است که به خاطر سبک کاری خود، معمولا مورد بی مهری و انواع فشارها قرار می‎گیرند. این موضوع کمک خواهد کرد تا محتواهای آنها بدون سانسور، منتشر شود. 

در نهایت اگرچه این سه تغییر بسیار مهم محسوب می شوند، با این حال اگر فیس بوک برای اعتمادسازی دوباره نسبت به امنیت اطلاعات کاربران خود اقدامی جدی را انجام ندهد، ممکن است تمامی تلاش ها با نتیجه لازم همراه نباشد. در این راستا ذکر این نکته ضروری است که در مقطعی در سال گذشته، این احتمال وجود داشت که دو برند زیرمجموعه (اینستاگرام و واتس اپ) برای درگیر نشدن با مشکلات موجود، از شرکت مادر خود جدا شوند. 

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/6VDQwXZG
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه