دوشنبه, ۲۷ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Mon, 15 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

همه ما فکر می کنیم راه اندازی یک کسب و کار نیازمند سرمایه اولیه نامحدودی است تا امکان رقابت با بقیه را فراهم کند. در این میان کارآفرینان طوری به خودشان سخت می گیرند که بعد از اندکی جست وجو برای تامین سرمایه کلا بی خیال ماجرا می شوند. خب اگر راه اندازی کسب و کار تا این اندازه سخت است، اصلا بقیه چطور این کار را انجام داده اند؟

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم تاسیس و توسعه کسب و کار آنقدرها هم که بعضی ها می گویند، سخت یا وابسته به سرمایه نامحدود نیست. به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم سراغ برخی از راهکارهای کلیدی برای کارآفرینی با سرمایه اندک یا حتی بدون سرمایه برویم. پس با ما همراه باشید تا برخی از مهمترین نکات در این رابطه را به اتفاق شما مرور کنیم. 

راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه اولیه

شما در این مقاله با حوزه های کاری آشنا می شوید که نیاز به سرمایه اولیه ندارند. اگر از نظر مالی اوضاع تان تعریف چندانی ندارد، بد نیست در ادامه با ما همراه باشید. اینطوری ایده های خوبی برای شروع کسب و کار خودتان پیدا خواهید کرد. 

مطلب مرتبط: ایده های راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه

تولیدکننده محتوا

تولیدکننده محتوا

تولیدکننده محتوا عنوان شغلی است که این روزها در تمام شرکت ها مورد نیاز است. کسی که آشنایی خوبی با انواع محتوا داشته و توانایی اثرگذاری بر روی مخاطب را هم داشته باشد، به این سادگی ها پیدا نمی شود. بنابراین شما عملا نیاز به مهارت های متنوعی خواهید داشت. 

شاید فکر کنید یادگیری این همه مهارت کاری نیست که به این سادگی ها انجام شود. خب در این صورت باید کاملا ناامیدتان کنیم؛ چراکه بسیاری از دوره های آموزشی به طور رایگان در دسترس من و شما قرار دارد. بنابراین شما فقط به مقداری زمان برای بهبود کارتان نیاز دارید. در نقطه مقابل، بد نیست سری به افراد حرفه ای این حوزه زده و قلق کارشان را کشف کنید. 

یک تولیدکننده محتوا نه تنها امکان فعالیت مستقل را دارد، بلکه فرصت طلایی برای همکاری با انواع کسب و کارها نیز پیدا می کند. به همین خاطر شما می توانید همیشه روی این حوزه کاری حساب باز کرده و آینده‎تان را بدون نیاز به سرمایه اولیه ترسیم کنید. ماجرا جالب شد، نه؟

شما به عنوان کسی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارد، باید قبل از اینکه کارتان را شروع کنید، نسبت به کسب برخی از مهارت های ابتدایی مطمئن شوید. مثلا این روزها خیلی از تولیدکنندگان محتوا باید شناخت درستی از شبکه های اجتماعی مختلف داشته باشند. به علاوه، آشنایی با ابزارهای ادیت ویدئو و عکس نیز امری ضروری خواهد بود. پس اگر این مهارت را دارید، بدون هیچ هزینه اضافی امکان شروع کارتان را خواهید داشت. 

طراحی پادکست

طراحی پادکست

پادکست ها یگ گزینه جذاب برای افراد در طول روز محسوب می شود. بسیاری از کسانی که در طول روز حوصله شان سر می رود، به ساده ترین شکل ممکن از پادکست استفاده می کنند. این امر به شما فرصت استفاده از منابع غنی از اطلاعات را می دهد. البته همه پادکست ها علمی نیستند. باور کنید یا نه، شما با هر سلیقه ای امکان استفاده از پادکست ها را دارید. در این میان راه اندازی پادکست ایده‎ای است که همه فکر می کنند خیلی گران از آب درمی آید. 

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم هر کاری را می شود گران تمام کرد. با این حال برای شروع طراحی پادکست لازم نیست خیلی به خودتان فشار بیاورید. در عوض تنها کاری که باید انجام دهید، استفاده از امکاناتی است که دم دست تان قرار دارد. مثلا از دوربین گوشی تان استفاده کنید و به جای یک میکروفن چند هزار دلاری از هندزفری تان بهره ببرید. 

قبول دارم شروع کار با امکانات ساده خوشایند هیچ کارآفرینی نیست، اما شما باید میان موفقیت در بلندمدت یا دست روی دست گذاشتن، یکی را انتخاب کنید. بی شک دست روی دست گذاشتن هیچ تغییری در اوضاع شما ایجاد نخواهد کرد. پس بهتر است کمی کارتان را جدی تر گرفته و با همین امکانات نیز آن را جلو ببرید. 

بی شک وقتی اسپانسرهای متعدد پیدا کنید، دیگر هزینه کردن برای ارتقای امکانات و تجهیزات گزینه بدی نخواهد بود. با این حال از آنجایی که ما در این مقاله دنبال راهکارهای ارزان برای توسعه کسب و کار هستیم، نمی توانیم در همان اول راه به شما خریدهای گران را تجویز کنیم.

دامنه همکاری پادکست ها با کسب و کارها آنقدر گسترده هست که نیازی به هیچ اشاره ای نداشته باشد. از خرده فروشی های بزرگ گرفته تا کسب و کارهای کوچک و محلی، همه و همه به دنبال همکاری با پادکست ها هستند. بنابراین شما از نظر انتخاب گزینه برای همکاری مشکلی نخواهید داشت. البته همه این نکات به شرطی محقق می شود که پادکست شما کیفیت بالایی داشته باشد. وگرنه هیچ کس حاضر به همکاری با شما نخواهد شد. 

مطلب مرتبط: کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه اولیه

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار

این روزها بازار پر از کسانی است که در دانشگاه درس کارآفرینی یا حوزه های دیگر تجارت را خوانده اند، اما برای شروع فعالیت کاری با تردیدهای جدی رو به رو هستند. به علاوه، کم نیستند کسانی که تجربه شان در زمینه کارآفرینی بی نهایت زیاد است. اگر شما جزو یکی از دو دسته بالا هستید، توصیه ما به شما فعالیت به عنوان مشاور کسب و کار است. 

این روزها اغلب برندها نیاز به مشاوره های حرفه ای در زمینه کسب و کار دارند. بنابراین اگر شما به مهارت تان اعتماد کافی دارید، بد نیست فعالیت تان به عنوان مشاور را از همین حالا شروع کنید. 

خیلی ها فکر می کنند همین که یکسری توصیه ساده تحویل کارآفرینان دهند، دیگر بدل به کارشناس های حرفه ای خواهند شد. اگر شما هم اینطور فکر می کنید، باید تصورتان را به طور کامل تغییر دهید؛ چراکه این روزها کمتر کسی برای چنین نکات ساده و بی پایه ای پول پرداخت می کند. در عوض هنر شما در ترسیم مسیر دستیابی به موفقیت است. 

اجازه دهید با یک مثال ساده بحث را روشن کنیم. فرض کنید شما به عنوان مشاور بازاریابی با یک برند همکاری دارید. در این صورت وظیفه شما نه بیان برخی از توصیه های کلیشه ای برای تولید محتوا، بلکه ترسیم یک چشم انداز برای موفقیت بازاریابی است. اینطوری به کسب و کار موردنظر برای دستیابی به اهدافش در دنیای واقعی کمک خواهید کرد. 

یادتان باشد، ترسیم چشم انداز بازاریابی باید دقیق و بلندمدت باشد. بنابراین فکر توصیه های بی سر و ته کوتاه مدت را از سرتان بیرون کنید. وگرنه خیلی زود مخاطب از خجالت شما درخواهد آمد. 

بلاگری

بلاگری

این روزها هر جایی را که نگاه کنید، دست کم یک بلاگر به چشم تان می خورد که با شوق و ذوق مشغول تولید محتواست. قبول دارم همه این بلاگرها رنگ موفقیت و شهرت بالا را نخواهند دید، اما کسانی که برنامه دقیقی داشته باشند، همیشه راه خودشان را باز خواهند کرد. 

تولید محتوا درباره حوزه ای که بدان علاقه دارید، دست کمی از یک رویای شیرین ندارد. البته در این میان شما باید حرفی برای گفتن داشته باشید. مثلا اگر به دنیای دوربین های عکاسی علاقه زیادی دارید، برای بدل شدن به یک بلاگر باید اطلاعات کاملی درباره انواع دوربین داشته و کار با آنها را بلد باشید. اینطوری دست کم امکان تولید محتوای آموزشی برای مخاطب تان را خواهید داشت. 

اگر دقت کرده باشید، امروزه بسیاری از مردم دست کم یک بلاگر محبوب دارند که حرفش را بی هیچ چون و چرایی قبول می کنند. درست به همین خاطر برندهای زیادی در سراسر دنیا به دنبال همکاری با بلاگرها هستند. به زبان خودمانی، بلاگرها نوعی اینفلوئنسر محسوب می شوند. با این تفاوت که شما برای بدل شدن به یک بلاگر باید مقداری دانش تخصصی داشته باشید. خب کاربران که همین طور الکی محتوای شما را تماشا نخواهند کرد!

شروع کار به عنوان یک بلاگر نه تنها نیاز به سرمایه اولیه ندارد، بلکه بدون حتی یک دلار هم قابل انجام است. تنها کاری که شما به خوبی باید انجام دهید، مسئله مربوط به یافتن ایده های تازه برای تولید محتواست. اگر شما هم مطالب تکراری و کلیشه ای را دوباره بیان کنید، کسی به محتوای تان روی خوش نشان نخواهد داد. پس قبل از اینکه اوضاع حسابی به هم بریزد، به فکر ایده های تازه باشید. 

طراح و برنامه ریز مراسم

طراح و برنامه ریز مراسم

برگزاری مراسم های بزرگ تجاری کاری نیست که یک شبه انجام شود. بسیاری از کارآفرینان برای اینکه خیال خودشان را راحت کنند، مسئولیت برگزاری چنین مراسم هایی را بر دوش یک فرد متخصص می گذارند. اگر شما سابقه ای هرچند کوتاه در زمینه مدیریت مراسم های تجاری دارید، بد نیست به فکر همکاری با کسب و کارها برای طراحی چنین مراسم هایی باشید. خب هرچه باشد کارآفرینان وقتی نوبت به رویداد برندشان می رسد، حسابی استرس می گیرند. در این میان شما به عنوان یک فرد حرفه ای کمک زیادی به کسب و کارها خواهید کرد. 

فراموش نکنید به عنوان طراح یک مراسم همه مشکلات پای شما نوشته خواهد شد. بنابراین بد نیست در قالب گروهی این کار را انجام دهید. البته منظور ما تیم های 10 یا 20 نفره نیست. در عوض بهتر است کار را با سه تا چهار نفر از افراد مورداعتمادتان دنبال کنید. اینطوری ارتباط نزدیک تری میان شما برقرار شده و دیگر لازم نیست برای اطلاع از نکات جزئی خودتان را به زحمت بیندازید. 

مطلب مرتبط: داستان 5 کارآفرین بزرگ که بدون سرمایه به موفقیت رسیدند

سخن پایانی

راه اندازی کسب و کار یا ورود به دنیای کارآفرینی

راه اندازی کسب و کار یا ورود به دنیای کارآفرینی برای بسیاری از مردم شبیه غول مرحله آخر بازی های کامپیوتری است. در این میان برای فرار از مشکلات هم که شده خیلی ها دائما امروز و فردا می کنند. به همین خاطر بد نیست شما برخلاف جریان رودخانه شنا کرده و هرچه زودتر وارد گود شوید. این امر به شما فرصت خوبی برای کسب تجربه و صدالبته درآمدزایی خواهد داد.

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با برخی از مهمترین حوزه های کاری که نیاز به سرمایه اولیه ندارد، آشنا کنیم. از اینجا به بعد همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. بد نیست نگاهی دقیق تر به فعالیت های مورد بحث بیندازید و هر کدام را که بیشتر دوست دارید، انتخاب کنید. یادتان باشد، شما نمی توانید هر روز یک حوزه کاری را انتخاب کرده و با خیال راحت تغییرش دهید. پس مطالعه اولیه تان را با دقت تمام انجام دهید. هرجا هم نیاز به کمک داشتید، روی ما حساب کنید. 

منابع:

https://foundr.com

https://www.bplans.com

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rBdiZzwC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه