دوشنبه, ۷ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Mon, 26 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

اخیراً در فضای مجازی با این سؤال مواجه شدم که رازهای استخدام کارمندان عالی چیست. در قسمت نظرات پیشنهادات بسیار خوبی وجود داشت، مانند بررسی سابقه افراد، معرف ها و آزمایش های شخصیتی و مهارتی و . . .. من با این مطلب که استخدام نیروهای درست و مناسب تغییرات اساسی ایجاد خواهد کرد موافقم، اما گاهاً استخدام این فرد صحیح به سختی یافتن یک تک شاخ صورتی است!

اما در عین حال معتقدم جای خالی یک بخش بزرگ در این قسمت از نظرات احساس می شود. چرا به کارمندان استخدامی کمک نکنیم به افرادی خبره بدل شوند؟ چگونه بزرگی افراد را قبل از اینکه حتی خودشان از آن باخبر باشند تشخیص خواهید داد؟ وظیفه رهبران در ایجاد یک تیم کاری رضایتمند، خوشحال و فعال چیست؟ البته که میزان سنجش درست موفقیت رهبری، چگونگی فعالیت، رضایت و بازده تیم کاری آنهاست. ما افراد را به منظور کمک برای رسیدن به چشم انداز تشکیلاتی خود استخدام می کنیم. در طول سال ها به این اشاره کرده ام که اگر از نیروی کاری خود خلاص شویم، کار ما به عنوان رهبر بسیار ساده خواهد بود، اما این یک حرف غیرعملی است. ما برای در اختیار داشتن یک تشکیلات عظیم به نیروی کار قدرتمند، محکم و فعال نیاز داریم.

بنابراین این سوال به وجود خواهد آمد که اگر نیروی کار برای موفقیت تشکیلاتی بسیار مهم است، دلیل ادعای Gallup مبنی بر فعال نبودن 87درصد از کارمندان در سراسر دنیا چیست؟ ما از نیروی کار برای حضور در تشکیلات خود دعوت و آنها را در گوشه ای جمع کردیم و از آنها خواستیم اگر سؤالی داشتند، دست خود را بالا ببرند. به نظر می رسد تشکیلات به دنبال استخدام نیروی بسیار خوب است تا کار مدیران کم و به پیشرفت تشکیلات کمک شود.

به گفتهGallup، شرکت هایی که دارای نیروی کار بسیار فعال هستند، به نسبت تشکیلات مشابه، درآمدی به میزان 147درصد بیشتر دارند. به همین دلیل است که باید زمان بیشتری را صرف بهبود کارمندان فعلی کنیم و به دنبال تک شاخ صورتی نباشیم.

مطلب مرتبط:تأثیر اولین هفته کاری در حفظ کارمندان تازه استخدام

در ادامه به چند راهکار برای ایجاد یک نیروی کاری فعال اشاره خواهیم کرد.

1. رهبران را مسئول فعالیت کارمندان بدانید

اگر مدیر یک بخش مسئولیت اصلی به کار گرفتن نیروی کاری خود به بهترین شکل را برعهده داشته باشد، یکی از اهداف اصلی گزارش های عملکرد باید فعالیت کارمندان باشد.

تشکیلات یک دایره بسیار بد از رویدادها را به وجود می آورد. مجری های ارشد، مدیران را با ملاقات ها، مهلت ها و پروژه ها گرفتار می کنند و به همین دلیل نمی توانند پیشرفت تخصص رهبری خود را دنبال کنند. در نتیجه چنان مشغله زیادی پیدا می کنند که نمی توانند با ایجاد انگیزه، الهام بخشی و فعالیت، کارکنان را به منظور تبدیل شدن به یک کارمند عالی تشویق کنند.

اگر ما رهبران را مسئول بدانیم، یک محرک بسیار قوی به وجود خواهد آمد.

2. خود را در به کار گرفتن نیروی کاری متعهد کنید

همانطور که اشاره کردیم، برای رسیدن به چشم انداز تشکیلاتی به کارمندان نیاز داریم، اما نیروی کار نیز چشم انداز خود را دارند.

به همین دلیل است که باید با کارمندان صحبت کنیم، آنها را بشناسیم و اهداف نهایی و انگیزه های آنها را درک کنیم. در انتها نباید فراموش کنیم که نیروی کاری ما متشکل از انسان ها هستند.

در صحبت با تشکیلات مختلف، تعداد دفعاتی که روحیات رهبران آنها بر این بود که نیروی کار باید از اینکه حتی توانسته اند شغلی پیدا کنند خوشحال باشند، از شمارش خارج است. البته همانطور که حدس زدید، این تشکیلات نیروی کار چندان فعالی ندارند.

3. رشد شخصیتی را تشویق کنید

تنها استخدام نیست که حائز اهمیت است، حفظ آنها نیز به همان اندازه اهمیت دارد. برای افزایش فعالیت، نیازمند ایجاد وفاداری در میان نیروی کار خود هستید.

یکی از بهترین راه های رسیدن به این مهم، سرمایه گذاری در آموزش و رشد شخصیتی است. هنگامی که کارمندان جدید استخدام می کنیم، آنها با یک مجموعه تجربه و مهارت به ما ملحق می شوند، اما چه زمانی طول می کشد تا این مهارت ها برای تشکیلات ما منسوخ شوند؟ ما نیازمند رشد دانش و افزایش بازده مهارتی و تجربه هستیم.

حال می دانم شما به چه چیزی فکر می کنید؛ «اگر برای رشد آنها سرمایه گذاری کنم، شرکت را ترک خواهند کرد». ممکن است این حرف درست باشد، اما دوست و مربی من جان مکسول (John Maxwell) می گوید، «من ترجیح می دهم یک کارمند پربازده شرکت من را ترک کند تا یک کارمند معمولی به همکاری با من ادامه دهد.» علاوه بر آن، اگر یک برنامه آموزشی عالی داشته باشیم، دارای خط تولید کارمندان عالی نیز خواهیم بود که در حال آموزش دیدن هستند.

4. به حرف های نیروی کار خود گوش کنید

وقتی کارمندان به شما پیشنهادات، نظرات و نگرانی های خود را اعلام می کنند، به آنها احترام لازم را بگذارید. یکی از بزرگ ترین دلایلی که باعث می شود کارمندان به دنبال شغل جدید باشند، احساس آنها مبنی بر شنیده نشدن صدای شان است. این تشکیلات برای آنها نیز است و اگر مشغول به کار باشند، احتمالاً در مورد راه هایی که به آسان، تسهیل و پربازده تر شدن کارها کمک می کند، ایده هایی خواهند داشت. بر روی این زمینه که کارمندان بتوانند با شما صحبت کنند کار کنید. گوش فرا دادن را تمرین کنید و به تمامی نظرات احترام بگذارید. هنگامی که اطلاعات را دریافت کردید، اقدام و سپس گزارش را به آنها اعلام کنید.

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای استخدام نیروی انسانی مناسب

5. فرهنگ کار تیمی را تشویق کنید و رشد دهید

هنگامی که افراد نیروی کاری شما روابط قوی با دیگر افراد داشته باشند، یک محل کاری شاد خواهید داشت. با به وجود آوردن فرهنگ کار گروهی، احساس مسئولیتی به وجود خواهد آمد که تیم را سرخورده نخواهد کرد. در همین راستا، اطمینان حاصل کنید که هیچ فرد قلدرمآبی در محیط کاری شما وجود ندارد و احترام و برابری برای همه یکسان است. اگر شما به عنوان یک رهبر به هر صورتی قلدری می کنید، اکنون از این کار دست بکشید.

جست وجو برای استخدام کارمندان عالی را متوقف کنید. به جای آن، در تشکیلات خود فرهنگی ایجاد کنید که کارمندان عالی و فعال را تربیت می کند. یک نیروی کار فعال خوشحال، راضی و پربازده خواهد بود. مهم تر از آن، کارمندان شما با مشتریان و ارباب رجوع با احترام رفتار می کنند و برای آنها تجربه ای لذت بخش به وجود خواهند آورد. در حقیقت، اگر با کارمندان خود به صورتی رفتار کنید که گویی مشتریان شما هستند، رفتار بهتر آنها با مشتریان را مشاهده خواهید کرد.

منبع : forbes
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0qvAP61D
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه