جمعه, ۲۹ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Fri, 19 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

برند و برندسازی در حال تبدیل شدن به موضوعی فراگیر برای اکثر کسب و کارها است و برندسازی به ابزاری راهبردی برای استراتژیست های بازاریابی بدل شده است. امروزه برندسازی نه فقط برای شرکت های بزرگ به کار برده می شود، بلکه راه خود را در میان کسب و کارهای کوچک، افراد مشهور، رخدادها و حتی نهادهای غیرانتفاعی نیز باز کرده است.

تعریف دقیق هویت برند

منظور از هویت برند مجموعه ایی از کلیه مولفه های یک برند است که توسط یک شرکت یا یک فرد برای ارائه تصویری درست از خود به مشتریان و مخاطبین ایجاد می شود. برند مولفه های بارزی دارد که نقش مهمی را در به نمایش گذاشتن تصویری صحیح از شرکت ایفاء می کنند. برای مثال نام، لوگو، نوع قلم، تونالیته و انتخاب رنگ های به کار برده شده در برندسازی از مولفه های نمایان و متمایزی به شمار می آیند که ارزش پیشنهادی را در برابر دیدگان مشتریان به نمایش می گذارد.

مطلب مرتبط:طراحی المان های هویت برند در مسیر شناخت برند

درک مشتریان از یک برند تاحد زیادی به تصویر برند بستگی دارد. نمی توانید تصویر برند را خلق کنید و بعد آن را به حال خود رها کنید. تصویر برند را باید از طریق پوشش رسانه های، نظرات مشتریان، تجربه مشتریان، رسالت، چشم انداز، پیام رسانی و داستانگویی تقویت کنید و آن را از برندهای رقیب متمایز سازید.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که عامل ایجاد کننده و نیرو محرکه هویت برند قوی چیست؟ هویت برند قوی حد اعلای انسجام و ثبات در استفاده از کلیه این مولفه های آشکار است. کاربرد اصولی لوگو شرکت از نظر رنگ بندی و سبک منسجم حروف در تمامی کانال های اینترنتی و متداول قدیمی، ارائه خدمات باکیفیت و اصولی به مشتریان و استفاده منطقی از تونالیته شخصیت در پس برند، همگی نقش مهمی در هویت برند دارند.

در ادامه به معرفی ابزارهای لازم برای ایجاد هویت برند قوی می پردازیم

محتوای بصری

چه چیزی شما را از رقبای تان متمایز می سازد؟ چطور می توانید هویت برندی خلق کنید که داستانی منطقی را بدون استفاده از لغات روایت کند؟ ساده است، کافی است از برندسازی بصری کمک بگیرید. می توانید با استفاده از برنامه Canva، محتوای بصری منسجم و یکپارچه ای را بسازید که شما را در صدر نگه دارد.

برنامه Canva به دلیل استفاده آسان، درج منابع مفید در سایت، ارائه مدل رایگان قابل قبول و عضویت پولی به یکی از ابزارهای ضروری برای دادن رنگ و بویی حرفه ای به محتوای بصری تبدیل شده است.

لوگو

مشتریان تان می خواهند که حداکثر اطلاعات درباره برند را در چند ثانیه به دست بیاورند. بنابراین لوگو باید تمامی اطلاعات را در یک نگاه به نمایش بگذارد. یک لوگوی هنرمندانه و هوشمندانه که طرحی با رنگ بندی هیجان انگیز آن را قوی تر کرده است، می تواند اطلاعات بسیاری را به مشتریان منتقل کند. فقط بیش از حد برای طراحی یک لوگوی هنری و هوشمندانه تلاش نکنید که فهم آن دشوار شود، به خاطر داشته باشید که این لوگو باید برند و کالاها یا خدمات تان را در یک نگاه معرفی کند.

خبر خوش این است که لازم نیست نگران طراحی کردن لوگوی خودتان باشید. برنامه های لوگوساز رایگانی در اینترنت وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید لوگوی دلخواه تان را با چند کلیک بسازید و به این ترتیب خود را از تحمل استرس و فشار طراحی لوگو نجات دهید. این برنامه های ساده و در عین حال قدرتمند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای خلق سریع صدها طرح منحصر به فرد استفاده می کنند. فقط کافی است چند مورد دلخواه خود را مشخص کنید.

تایپوگرافی

تایپوگرافی یکی از عناصر طراحی است که اگر به صورت اصولی از آن استفاده شود، به برند شخصیت می دهد. حروف را می توانید به گونه ای طراحی کنید که حسی از شوخ طبعی، ظرافت، سرزندگی و بخشی از ویژگی های لوگو را منتقل کند.

می توانید با استفاده از برنامه های مختلفی مانند Cool Text Generator نمادهای متنی و قلم های جالب تولید کنید. در هر حال استفاده از قلم های مختلف بایدها و نبایدهای خاصی دارد که باید به آن ها پایبند باشید. نکته مهم این است که نوع قلم ها را باید همواره متناسب با سرتیتر، تیتر فرعی و متن انتخاب کنید.

بازاریابی ایمیلی

اگر واقعاً در جست وجوی روشی برای تماس مستقیم با مشتریان تان هستید، بازاریابی ایمیلی را امتحان کنید. بازاریابی ایمیلی به شرط استفاده صحیح، نرخ بازگشت سرمایه را در کمپین های سرمایه گذاری به حد قابل توجهی افزایش می دهد.

در واقع نتایج یک مطالعه حکایت از آن دارد که به ازای هر یک دلار هزینه های که برای بازاریابی ایمیلی پرداخت می شود، 38 دلار به دست می آید. بازاریابی ایمیلی که سال ها است، از بوته آزمون و تجربه با موفقیت بیرون آمده است، ابزاری مطمئن برای کمپین های بازاریابی محسوب می شود. فقط کافی است، برندتان را با بیانی واضح و شفاف در ایمیل هایی خاص و شخصی برای گیرندگان توضیح دهید.

رسانه های اجتماعی

مدیریت برند برای بازاریابان یک اولویت ضروری است. قریب به 3.196 میلیارد نفر، یعنی تقریباً دو سوم کاربران فعال اینترنت در رسانه های اجتماعی حساب کاربری دارند. بنابراین رسانه های اجتماعی منطقاً بهترین پلتفرم برای رشد هویت برند به شمار می آید.

Hootsuite یکی از بهترین ابزارها برای مدیریت برند در رسانه های اجتماعی است. Hootsuite پلتفرمی عالی برای جست وجو، برنامه ریزی و گزارش دهی در محتوای رسانه های اجتماعی به شمار می آید. قابلیت تجزیه و تحلیل اجتماعی آن این امکان را در اختیارتان قرار می دهد که بتوانید تاثیر کمپین های رسانه های اجتماعی را اندازه گیری کنید.

مطلب مرتبط:بررسی اهمیت هویت در برند سازی

وب سایت

وب سایت نخستین نقطه تماس شما با مشتریان فعلی یا آینده است و محلی ایده آل برای پیاده کردن راهبردهای مرتبط با هویت برند است. بنابراین سایت را به دقت و به گون های طراحی کنید که معرف برندتان باشد تا هر بازدیدکنندهای برندتان را به وضوح ببیند و بشنود. تمامی مولفه های هویت برند را در هماهنگی کامل با یکدیگر و به روشنی در معرض دید بگذارید.

سایت وردپرسی که به صورت سفارشی طراحی شده باشد، برای ایجاد هویت برند ایده آل است. هویت برند را با استفاده از تصاویر، ارزش ها و اهداف شرکت در این سایت وردپرس به نمایش بگذارید.

ارائه

داشتن سایتی هماهنگ با هویت برند یک ضرورت است، اما برای پیشبرد و تکمیل راهبرد هویت برند کافی نیست. ارائه نیز باید همراستا با برند باشد، تا تفاوت چشم گیری در ادراک دریافتی ایجاد شود. یکپارچگی، کیفیت و محتوای مشتری مدار باید از مضمون کلی برندتان ساطع باشد.

کی نوت و پاورپوینت ابزارهای مطمئنی برای یک ارائه بینقص به شمار می آیند و برنامه Canva نیز به شما کمک می کند تا طراحی ارائه تان را آماده کنید. تنها کاری که باید بکنید، این است که تصویر را بارگذاری کنید و طراحی سفارشی خود را با استفاده از این برنامه انجام دهید.

چنانچه از تمام 7 ابزار اشاره شده به روشی منسجم و اصولی استفاده کنید، می توانید از تقویت هویت برند خود مطمئن باشید.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/2R8bWz1t
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتین
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه