دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز


  به قلم: بیلی سیبولت

بی تردید هیچ راهکار یگانه و جادویی برای تبدیل ناگهانی خود به یک مدیر حرفه ای شبکه های اجتماعی وجود ندارد. با این حال اطمینان از کسب مهارت ها و استعدادهای متفاوت در حوزه های گوناگون به افراد در زمینه انجام بهتر مسئولیت های شان کمک شایانی خواهد کرد. براساس گزارش خبرگزاری CNN و فهرست PayScale مدیریت شبکه های مجازی (اکانت برندها) رتبه 42 از 100 حرفه مستعد رشد سریع را به خود اختصاص داده است. براین اساس شاید زمان توجه بیشتر به این حوزه فرار سیده باشد. 

تبیین علت اهمیت روزافزون مدیریت شبکه های مجازی بسیار ساده است. در دنیای مدرن، علاقه زیادی به برقراری ارتباط با برندها و شرکت های مختلف دارند، برهمین اساس شرکت ها نیز باید فرهنگ سازمانی خود را در مواجهه مطلوب با مشتریان به کار اندازند. این امر هنگامی که بحث بازاریابی و ارائه خدمات به مشتریان از طریق شبکه های اجتماعی به میان می آید، ماهیتی کاملا تخصصی پیدا می کند. به این ترتیب امروزه اغلب برندها نیاز محسوسی به همکاری با مدیران ماهر شبکه های اجتماعی دارند. 

اگر فردی حرفه ای در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی هستید یا هنوز در ابتدای راه حضور دارید، در پایان این مقاله مهارت های بسیار مفیدی را فرا خواهید گرفت. در حقیقت به هنگام نگارش این مقاله تمرکز اصلی ام بر روی آموزش مهارت های پایه ای و اساسی در جهت ایجاد محتوای باکیفیت و مدیریت بهینه شبکه های مجازی بوده است. همچنین اگر به دنبال استخدام مدیر بخش شبکه های مجازی هستید، توجه به مهارت های درج شده در این مقاله معیار سنجش مطمئنی به شما در انتخاب بهترن گزینه خواهد داد.

1. نوشتن و ویرایش

فرقی ندارد مشغول نگارش متن برای پست اینستاگرام تان هستید یا کپشن اکانت پینترست شرکت را در ذهن می پرورانید، در هر صورت واژه ها اهمیت زیادی دارند. نوشته خوب و حساب شده قدرت جذب و دستیابی به مخاطب بیشتر از راه های طبیعی را افزایش می دهد. همچنین فرایند برندسازی در فضای مجازی را نیز تسهیل خواهد کرد.

همه برندهای محبوب در شبکه های اجتماعی توانایی عجیبی در ارائه متن های قوی دارند. نگاهی به اکانت های رسمی All Birds، Old Spice و Taco Bell اهمیت این موضوع را روشن خواهد کرد.

توجه داشته باشید که قرار نیست همه برندها در زمینه مدیریت اکانت های خود خودکفا باشند. همکاری با افارد متخصص یا استفاده از ابزارهای کمکی راهکارهای مناسبی برای تضمین خروجی مطلوب هستند. به این تریتب استفاده از اپ Hemingway به افراد در زمینه نگارش متن های جذاب و دوری از کلیشه های رایج کمک می کند.

2. توانایی استفاده بهینه از موتورهای جستجو

فهم رابطه میان تنظیمات موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی به مدیریت هرچه بهتر اکانت های مان کمک می کند. اگرچه گوگل همچنان اصرار دارد که لینکهای جانبی تاثیری بر رتبه بندی سایت ها و محتوای این موتور ندارد، اما واقعیت های تجربی در این حوزه حکایت از واقعیتی دیگر دارد.

مطالب مرتبط: Hootsuite بررسی می کند / هنر مدیریت بحث در شبکه های اجتماعی

به طور معمول محتوایی که بازدید، لایک، کامنت و بازنشر بیشتری داشته باشند در رتبه بندی های گوگل و سایر موتورهای جستجو پیش از دیگران به نمایش در می آیند. براین اساس چلوگیری از اشتباهات رایج در میان مدیران شبکه های مجازی کمک شایانی در زمینه بهبود وضعیت برندتان خواهد کرد. خوشبختانه امروزه ابزارهای کمکی متنوعی به منظور دستیابی به این هدف طراحی شده است. یکی از این ابزارها اپ LSI Graph است. این ابزار با آنالیز واژگان کلیدی جستجو شده در گوگل بهترین نحوه کاربرد کلمات را به شما توصیه می کند.

اگر قصد استفاده از ابزارهای جانبی را ندارید، تنها به یاد داشته باشید که محتوای شما باید دارای ویژگی های موردپسند عامه مردم باشد.

3. امور خدمات متشریان

من همیشه از انتظار طولانی و بی دلیل نفرت داشته ام. به نظرم همه افراد اینگونه هستند. وقتی ای بحث به حوزه شبکه های اجتماعی می رسد، ابعاد موضوع پیچیده تر خواهد شد. به این ترتیب به طور معمول کاربران به هنگام طرح سوال یا شکایت از نحوه سرویس دهی شرکت ها ساعت های متوالی منتظر پاسخ می مانند. براساس مطالعه ای که از سوی جی. دی پاور انجام شده، 67 درصد کاربران پاسخی در مورد پرسش های شان از اکانت رسمی برندها دریافت نمی کنند. برهمین اساس برای یک مدیر شبکه های اجتماعی مهارت های اساسی در زمینه ارائه خدمات به مشتریان ضروری است. مواردی نظیر پاسخگویی سریع، مرتبط و کارگشا از جمله این مهارت ها هستند.

4. طراحی و ویرایش عکس

به لطف گوشی های هوشمند اکنون همه افراد عکاس های بالقوه هستند. شاید به همین دلیل برای یک مدیر شبکه های اجتماعی برخورداری از دید هنری و توانایی در زمینه ویرایش تصاویر اهمیت حیاتی دارد. براساس آمارها افراد هنگامی که متن همراه با تصویر ارائه شود، 65 درصد بهتر آن را در حافظه شان نگه خواهند داشت.

گسترش دنیای فناوری نیاز به طی کلاس های مختلف به منظور کسب توانایی لازم برای عکاسی و ویرایش تصاویر را کاهش داده است. برای شروع آشنایی با برخی از منابع معتبر در زمینه تهیه تصاویر خام ضروری است. با جستجویی ساده در اینترنت خیل عظیمی از این پایگاه ها را مشاهده خواهید کرد. خوشبختانه اغلب محتوای این سایت ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

5. مهارت آنالیز و گزارش نتیجه

شرکت های موفق به آمارهای کارشناسی اتکا دارند. به این ترتیب شرکت های بزرگ بازگشت سودآور سرمایه اولیه سهامداران خود را تضمین می کنند.

با استفاده از ابزارهایی نظیر Hootsuite Impact به راحتی آمارهای دقیق در زمینه نحوه فعالیت مان در شبکه های مجازی محاسبه و طبقه بندی خواهد شد. این ابزار نقش نوعی رابط را برای شما بازی می کند. به این ترتیب با ایجاد اتصال میان اطلاعات اکانت های شما و پایگاه های تحلیل داده نتایج چند پایگاه را به صورت همزمان برای شما به نمایش در می آورد.

علاوه بر کسب اطلاعات نحوه ارائه آنها نیز مهم است. به این ترتیب باید تا حد امکان اطلاعات سخت فهم را ساده سازی کرد. مهارت ساده سازی اطلاعات برای هر مدیر حرفه ای شبکه های اجتماعی در عصر حاضر الزامی است.

6. ایجاد ویدئو

محتوای ویدئویی بدون شک تاثیرگذاری بسیاری در حوزه شبکه های اجتماعی دارد. به گزارش مرکز تحقیقاتی Cisco بیش از 500 میلیون کاربر به طور روزانه از طریق فیسبوک ویدئوهای گوناگون را تماشا می کنند. همچنین تا چهار سال آینده 80 درصد از حجم ترافیک جهانی اینترنت به وسیله محتوای ویدئویی اشغال خواهد شد.

هدف از طرح این بحث و ارائه چنین اطلاعاتی کاملا واضح است. مدیران شبکه های اجتماعی باید مهارت بالایی در زمینه خلق ویدئوهای جذاب برای اکانت های رسمی شرکت ها در شبکه های اجتماعی مختلف داشته باشند. استوری های ایسنتاگرام، لایو فیسبوک و استوری های اسنپ چت از عمده ترین پلتفرم های مطرح در این زمینه محسوب می شوند.

به مانند هر مرحله ای در اینجا نیز ابزارهای کمکی به افراد مبتدی کمک شایانی خواهد کرد. Animato نام اپلیکیشنی کاربردی در زمینه خلق آثار ویدویی جذاب است. به این ترتیب بدون نیاز به همکاری با گروه های فیلمبرداری حرفه ای امکان ساخت کلیپ های ساده و در عین حال تاثیرگذار فراهم خواهد شد.

7. آشنایی با سرویس های پولی در شبکه های اجتماعی

همیشه راه های ساده تری به منظور دستیابی به اهداف در دنیای فناوری وجود دارد. پرداخت هزینه مشخص به منظور نمایش بیشتر پست های اکانت ها امری رایج در میان مدیران شبکه های اجتماعی است. برهمین اساس در صورت تطابق بودجه شرکت با چنین فعالیت هایی در اسرع وقت نسبت به اجرای شان اقدام کنید.

به هنگام انتخاب پست ها برای ترویج از سوی توسعه دهنده انتخای استراتژیک اهمیت بالایی دارد. به عبارتی ساده، با توجه به بودجه در دسترس بهترین پست ها را برای ترویج به شبکه اجتماعی موردنظر معرفی نمایید.

اگر قصد بازاریابی و برندسازی بدون صرف هزینه را دارید، استفاده از ابزارهایی نظیر AdEspresso مفید خواهد بود. این ابزار ساده به شما در زمینه ایجاد طیف متنوعی از تبلیغات بصری کمک می کند.

8. مهارت تحقیق و برنامه ریزی

اگر گمان می کنید فرایندهای پژوهشی در دنیای امروز دیگر اهمیتی ندارد، سخت در اشتباه اید. در هر صورت بدون شناخت هرچند اجمالی از مشتریان امکان طراحی و تولید محتوای مناسب وجود ندارد. به علاوه باید به رقبا و کیفیت عملکردشان نیز فکر کرد.

براین اساس نیاز به کسب آمارهای تحلیل دقیق و برنامه ریزی برای امور آتی داریم. به طور معمول برنامه های حوزه شبکه های اجتماعی زیرمجموعه و تابع برنامه کلی شرکت است. با این حال به منظور کسب نتایج بهتر باید در عین هماهنگی با طرح اصلی تغییراتی به منظور همکام سازی آن با الزامات محیط شبکه های اجتماعی اعمال کرد.

منبع : hootsuite
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Hr2sbB0t
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه