یکشنبه, ۱۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Sun, 3 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز

اگر می خواهید کسب وکار کوچک خود را راه اندازی کنید و احتمال شکست را کاهش دهید، شانس به شما رو کرده است. به گزارش زومیت، کارشناسان زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که اشتباهات صاحبان کسب وکارها را مشاهده کرده اند و می توانند به شما کمک کنند تا آن اشتباهات را تکرار نکنید.

کارشناسان ۶۳ مرکز توسعه کسب وکار های کوچک (SBDCs) خوشحال می شوند تجربه خودشان را برای آغاز و رشد و توسعه یک کسب وکار در اختیار بقیه قرار دهند. این کارشناسان همه روزه با کارآفرینان کار می کنند و به آنها مشاوره ارزان و حتی مجانی ارائه می دهند. این مراکز هر ۳۱ دقیقه به راه اندازی یک کسب وکار کمک می کنند و سالانه ۱.۳ میلیون ساعت به کارآفرینان مشاوره می دهند. از برخی از این مشاوران درخواست شد تا بهترین نکات برای شروع یک کسب وکار را در اختیار ما قرار دهند.

اساس استارت آپ یا کسب وکار نوپا

لی لمبرت، مدیر آلامدا کانتی اس بی دی سی در اوکلند کالیفرنیا، می گوید: مشتری خود را بشناسید. شما برای موفق شدن به عنوان یک کارآفرین باید مشتری خودتان را بشناسید و بدانید چه چیزهایی از شما می خواهد. کلید موفقیت شما این است. وقت خود را صرف بازاریابی پارتیزانی کنید و ابتدا از سطوح پایین شروع کنید. قبل از اینکه کسب وکار خود را شروع و راه اندازی کنید، سراغ مشتری های خود بروید و با آنها صحبت کنید. همیشه سعی تان بر این باشد که بازخوردهای آنها در مورد کسب وکار خودتان را بررسی کنید. انجام این کارها رابطه شما با مشتری ها را قوی تر و طولانی تر خواهد کرد.

تاملا دارنر، مشاور مدیریتی کنتاکی اس بی دی سی، می گوید سعی کنید تجزیه و تحلیل دقیقی از رقابت داشته باشید. او اظهار می کند: بسیاری از کارآفرینان فکر می کنند که رقیبی ندارند، ولی این گونه نیست. شما هم رقیبان مستقیم و هم رقیبان غیرمستقیم دارید.

برخی از مالکان، کسب وکار کارشان را با یک دید متمایز آغاز می کنند و دقیقا می دانند چه کاری می خواهند انجام دهند، درحالی که راه رسیدن به موفقیت برای بقیه مالکان به این شفافیت نیست. انریکه رومرو، مدیر منطقه ای دانشگاه تگزاس، حوزه پرمین اس بی دی سی، پیشنهاد می کند اگر جزو مالکانی هستید که راه رسیدن به موفقیت برای تان واضح نیست، سعی کنید ذهن تان را نسبت انواع گزینه ها باز بگذارید و افراد و چیزهای بیشتری وارد کارتان کنید. او می گوید: اگر شما با مشتری های مختلف و زیادی کار کنید، در نهایت خواهید توانست بازار مخصوص خود را پیدا کنید و پایگاهی برای مشتری های خود بسازید که تا آخر باقی بمانند.

رابرت بان، مشاور تجاری اصلی مرکز توسعه فناوری و کسب وکار های کوچک آرکانزاس، پیشنهاد می کند که قبل از اینکه کسب وکار خود را شروع کنید، تکالیف خودتان را انجام دهید. رابرت بان در کارش با افرادی درگیر است که فکر می کنند اگر پول کافی برای اجاره و هزینه های ابتدایی داشته باشند، می توانند کارشان را آغاز کنند. او می گوید: این افراد بعد از این از خود می پرسند پس مشتری ها کجا هستند؟

اینکه اطلاعات یا تحقیقات در مورد بازار در چگونگی آماده شدن شما برای کسب وکار و به دست آوردن سرمایه مهم هستند، یک چیز است و اینکه منابع در دسترس زیادی برای کمک به شما برای آماده سازی قبل از راه اندازی کسب وکار وجود دارند، چیز دیگری است.

حال سؤال اینجا است که اگر شما ایده های خوب بسیار زیادی داشته باشید، چه مشکلی پیش می آید؟ مارلنا سندی، مدیر برنامه ایلینوی اس بی دی سی در دانشکده دوپیج، می گوید مراقب باشید که در زمینه های مختلف زیادی سرمایه گذاری نکنید. او می گوید: اینکه شما بخواهید ایده های مختلف خود را در یک زمان به کار ببندید و انتظار داشته باشید همه آنها به خوبی کار کنند، شدنی نیست.

او پیشنهاد می کند به جای اینکه از ایده های مختلف به طور همزمان استفاده کنید، ایده های خود را در لیستی وارد و سپس فکر کنید و ببینید کدام ایده برای شما از بقیه بهتر است. او می گوید: سؤالاتی که باید از خود بپرسید این است: بازار چه چیزی را می پسندد؟ رقیبان شما چه کسانی هستند؟ آیا شما در این زمینه تجربه کافی دارید؟ سعی کنید تنها یک ایده را انتخاب کنید. این ایده باید بهتر از بقیه باشد. بعد از اینکه در این ایده به موفقیت کامل رسیدید، می توانید ریسک کنید و ایده های دیگر خود را نیز به همین ترتیب اجرا کنید.

مسائل مربوط به پول و اهمیت آن

رومرو معتقد است که شما باید یک وضعیت مالی مشخص قبل از راه اندازی داشته باشید. او می گوید: قبل از شروع کار باید به خوبی سازمان یافته و آماده شده باشید. این سازماندهی شامل مرور و کار کردن روی اعتبار، ذخیره پول و به روز شدن در مورد موارد مالی مثل مالیات می شود، چراکه شما در حال آغاز کردن یک کار جدید هستید و راه پیش روی شما سخت است و نباید مانعی سر شما قرار بگیرد.

در مورد پول باید کارتان را با سرمایه کافی برای پوشش هزینه ها آغاز کنید تا به نقطه سربه سر برسید و هزینه و درآمد شما برابر شود. در آینده باید تصمیمات هوشمندانه ای برای حفظ اموال و اعتبار کسب وکار خود بگیرید.

بان می گوید: اگر شما پول خود را از یک کارت اعتباری، بانک یا یکی از اعضای خانواده دریافت می کنید، مراقب باشید.

او می گوید: اینکه شما با پول خود بدرفتاری کنید یک مسئله است و اینکه با پول اعضای خانواده خود برای شروع یک کار بدرفتاری کنید، یک مسئله دیگر. وقتی از فرد دیگری پول می گیرید، باید به نحوه دیگری با این پول برخورد کنید؛ چرا که این پول قرض است و باید در آینده آن را پس بدهید.

او همچنین می گوید باید راه را برای سودآوری فراهم کنید:

اکثر مالکان کسب وکار می خواهند پول در بیاورند؛ اما باید بدانید که چه موقع به نقطه سربه سر می رسید. اگر نتوانید به موقع به نتیجه دلخواه خود برسید، باید تصمیمات بزرگی بگیرید که یکی از آنها، دست کشیدن از کار است.

سندی می گوید: صفحات گسترده حساب وکتاب و اطلاعات کاری به منزله دوستان کارآمد شما هستند. یک لیست از استارت آپ و هزینه های عملیاتی تهیه کنید و حساب دقیق خرج هایی که می کنید داشته باشید. مخاطبان خود را سازماندهی کنید و هرجور که می توانید آنها را به روز نگه دارید.

وقتی کسب وکار خود را راه اندازی می کنید، باید به یاد داشته باشید که هرچیزی بهایی دارد. می توانید رسانه اجتماعی را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. رسانه اجتماعی مجانی نیست.

دارنل می گوید: شما باید هزینه چیزها را یا با پول یا با وقت تان بپردازید. ساختن رسانه اجتماعی به عنوان یک استارت آپ زمان می برد.

تقاضای کمک کنید

بدانید چه موقع باید کمک بگیرید. بسیاری از کارآفرینان تلاش می کنند همه کارها را خودشان انجام دهند. سندی در این مورد هشدار می دهد: مسئولیت های شما به اندازه کافی زیاد هستند. مدیریت زمان، یک نکته کلیدی برای انجام اکثر وظایف شما است. گاهی اوقات باید یک گام روبه عقب بردارید و فکر کنید که آیا به کسی برای کمک نیاز دارید یا خیر و اگر نیاز داشتید، او را به موقع استخدام کنید.

لمبرت می گوید: دنبال افرادی بگردید که در کار شما مهارت فوق العاده ای دارند و می توانند به شما در رویارویی با مشکلات سر راه به عنوان مالک کسب وکار کمک کنند. تحقیقاتی از مؤسسه توسعه اقتصادی شرکت های کوچک نشان داد که ۷۰درصد کسب وکار های کوچکی که از افراد ماهر و کارشناس کمک می گیرند، بیش از پنج سال دوام می آورند که این رقم دو برابر کسب وکار هایی است که از این افراد ماهر کمک نمی گیرند.

در آخر و مهم تر از همه، رومرو می گوید: همیشه درصدد یادگیری، یادگیری و یادگیری باشید. قطعا در آینده اشتباه خواهید کرد؛ آن هم به مقدار زیاد. سعی کنید از این اشتباهات درس بگیرید، رو به جلو حرکت کنید و این اشتباهات را بهبود ببخشید.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/tqHfUds2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه