شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

مطالعات امکان سنجی معایب و مزایای پروژه آینده مان را تحلیل می کند. به گزارش مدیر اینفو، این مطالعه ممکن است داوطلبانه انجام شود یا به عنوان پیش شرطی موردنیاز جهت تامین مالی از سوی وام دهنده تعیین شود. مطالعه امکان سنجی قبل از شروع تلاشی بزرگ، به شما و کارکنان تان برنامه مشخصی می دهد تا پس از شروع پروژه با چشمی باز به پیش بروید.

شما می توانید مطالعه امکان سنجی را انجام دهید که کل پروژه را پوشش می دهد یا اینکه وظایف خاص تری را مدنظر دارد. اگر زمان و پول کافی در اختیار دارید، پروژه های بزرگ را به چند بخش تقسیم کنید و مطالعات امکان سنجی را برای هر یک از بخش های مذکور به صورت جداگانه انجام دهید. این فعالیت تضمین کننده جزییات حیاتی برای کل پروژه است و تحلیلی کامل از کسب وکار ارائه می دهد.

دغدغه ها و اهمیت مسائل محیط زیستی

مطالعه امکان سنجی ممکن است توسط سازمان دولتی به عنوان بخشی از یک مجوز ساختمانی یا درخواست تجدیدنظر، مورد نیاز باشد. این امر به ویژه در مناطقی که دارای گونه های خطرناک یا دریاچه ها، رودخانه ها و دیگر راه های آبی هستند که ممکن است موجب آلودگی شده و به محیط زیست آسیب برساند اهمیت دارد. در صورتی که کسب وکارتان زباله های خاصی را تولید می کند، مراحل دفع مناسب را مورد بحث قرار دهید. فهرستی از اقدامات کمکی که شرکت قصد دارد برای جبران خسارت ایجاد کند، بیان کنید.

ریسک های قانونی

اگر محصولاتی با خطرات قابل توجه تولید می کنید، مطالعه امکان سنجی قانونی می تواند به شما در پیش بینی مشکلات آینده کمک کند. این مطالعه ممکن است شما را به این نتیجه برساند که محصول نباید تولید شود. حتی اگر محصولات خطرناکی را هم به فروش نرسانید، قوانین کار می تواند روی کسب وکارتان تاثیر بگذارد. هنگام تهیه این نوع مطالعه امکان سنجی، احتمالا نیاز به مشاوره با وکیل ویژه با اطلاعات تخصصی محل و صنعت داشته باشید.

نقل  مکان و جابه جایی

مطالعات امکان سنجی در هنگام برنامه ریزی برای انتقال و جابه جایی شرکت تان مفید هستند. اگر شما به کشوری خارجی نقل  مکان  کنید، ممکن است با فرهنگی کاملا متفاوت روبه رو شوید. ممکن است اختلافات منطقه ای قابل توجهی بین کشورها وجود داشته باشد. به عنوان  مثال، حرکت از کانزاس به لس آنجلس می تواند برای نیروی کارتان شوک فرهنگی ایجاد کند. به طور کامل درباره امکان سنجی تدارکات و هزینه های پیش بینی شده این جابه جایی بحث کنید. فراموش نکنید که هزینه های منابع انسانی را برای کارکنانی که نیاز به نقل  مکان دارند، مدنظر قرار دهید.

پروژه های توسعه

پیامدهای اقتصادی اضافه کردن امکانات جدید، کارمندان یا کانال های توزیع را در نظر بگیرید. تمام جنبه های فنی پروژه، مانند تهیه مبلمان اداری و سیستم های فناوری اطلاعات را مورد بحث قرار دهید. ادغام بعدی با شرکت های دیگر هم دلیل خوبی برای انجام مطالعه امکان سنجی است. اگر شرکت تان وارد بازار جدیدی شود یا محصول جدیدی را راه اندازی کند، ممکن است بخواهید روند تقاضا را مورد مطالعه قرار دهید، که اندازه بازار، رشد بالقوه آن، تقاضای فعلی و چگونگی خشنودی شما از رقبای تان را اندازه گیری می کند.

جذب سرمایه

مطالعه امکان سنجی می تواند میزان موفقیت در تلاش های جمع آوری پولی برای سازمان های غیرانتفاعی را بهبود بخشد. این مطالعه نشان می دهد که اهداکنندگان بالقوه سرمایه آماده هستند و به دلیل نوع کسب وکارتان، سرمایه گذاری می کنند. تمام اهداف مالی سازمان نیز در سندی مکتوب مشخص می شوند.

کارشناس ارشد کارآفرینی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/jLo4eqRJ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه