شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که آموزش های فعلی در مدارس و دانشگاه ها، مهارت های لازم برای بازار کار و رشد کارآفرینی را در اختیار افراد قرار می دهد؟ با توجه به اینکه کارآفرینی در حمایت از جوانان برای تامین آینده اقتصادی شان و ایجاد فرصت های جدید برای کسب وکار، نقش مهمی ایفا می کند، آیا می توانیم کارآفرینی را به خوبی آموزش دهیم؟ اصلا چرا آموزش کارآفرینی مهم است؟

در اینجا به نقل از مدیر اینفو از سه زاویه مختلف؛ به بررسی این موضوع می پردازیم:

بازار کار:

اهمیت مزایای کارآفرینی برای بازار کار و اقتصاد بدیهی است. خوداشتغالی ابزاری قدرتمند برای ایجاد کسب و کار و تقویت اقتصاد است. امروزه وجود نگرش کارآفرینی نه تنها برای کارآفرینان بلکه برای کارمندان نیز حائز اهمیت است.

مدیریت مدارس:

در حال حاضر در بسیاری از کشورها، مدارس هم مانند شرکت ها اداره می شوند. درحالی که بودجه دولتی در بسیاری از کشورها کاهش  یافته است، فشار بر مدارس و دانشگاه ها برای در دسترس بودن، مقرون به  صرفه بودن و پاسخگو بودن به دانشجویان موفق و علاقه مند افزایش یافته  است. این بدین معنی است که مدیریت، معلمان و. . . باید بتوانند مهارت های اساسی کارآفرینی را ایجاد کنند و در جذب، حفظ و موفقیت چنین دانش آموزانی بکوشند، بنابراین استفاده بهینه از منابع، مدیریت دانشگاه ها و مدارس را با چالشی بزرگ مواجه کرده است. این دقیقا همان چیزی است که کارآفرینان برای ایجاد کسب وکارشان به دفعات و با موفقیت باید از پس آن برآیند.

مزایای آموزش کارآفرینی برای یادگیرندگان

برای افزایش مشارکت، موفقیت و رقابت پذیری، دانش آموزان نیاز به مداومت و عزمی قوی در ایجاد اندیشه کارآفرینی دارند. اگر تحصیلات دانش آموزان موجب ایجاد ذهنیت کارآفرینی شان شود، احتمال موفقیت آنان بیشتر خواهد شد. علاوه بر این، دانش آموزانی که در یادگیری کارآفرینی مشارکت داشتند، در بیشتر موارد نسبت به این موضوع علاقه نشان داده و اذعان کرده اند که این نوع یادگیری بیشتر سرگرم کننده بوده و با ایجاد تجربه ای مفید بسیار بهتر از روش های سنتی نتیجه داده است.

خبر خوب

خبر خوب این است که شما می توانید مهارت های کارآفرینی را بیاموزید. مهارت های کارآفرینی، ذاتی نیستند. مهارت هایی مانند تفکر انتقادی، حل مسئله، ارتباطات، تحمل ریسک، کار تیمی و اعتمادبه نفس، هدیه هایی طبیعی هستند که می توان آنها را آموخت. چگونگی به دست آوردن این مهارت ها بسیار متفاوت است و راه های بسیار زیادی برای انجام این کار وجود دارد، اما مطمئنا جامع ترین روش، آموزش کارآفرینی است. این مفهوم، نیاز به دید و استراتژی متفکرانه در استخدام و آموزش کارمندان دارد.

نمونه های خوب

تعداد روزافزون مدارس کارآفرینی در داخل و خارج از اروپا نشان می دهد که این کشورها در مسیر توسعه کارآفرینی حرکت می کنند. پروژه TES یکی از بزرگ ترین طرح های آموزش کارآفرینی در اروپا است که هدف از آن حمایت از پیشرفت حرفه ای معلمان در آموزش کارآفرینی و توسعه محیط های یادگیری (مدارس ابتدایی، متوسطه و حرفه ای) است. یادگیری کارآفرینی ابزار بسیار قدرتمندی برای بهبود دسترسی گروه های محروم به بازار کار است.

پروژه ادیسون با شراکت انگلستان، هلند، ایرلند، اتریش، ایتالیا و اسپانیا بر آموزش مربیان تمرکز دارد، زیرا این پیش نیازی حیاتی برای آموزش کارآفرینی است.

ویژگی های مشترک برای آموزش کارآفرینی این است که مدیران مدارس متعهد به پیشرفت کارآفرینی در جوامع خود باشند، فرهنگ کارآفرینانه را در مدارس یا دانشگاه ها رواج دهند. در بعضی موارد از شروع فعالیت های جدید و کسب وکارهای کوچک حمایت کنند. همه اینها نیازمند همکاری نزدیک بین ذی نفعان مختلف و تمایل به یادگیری نوآورانه به جای استفاده از مسیرهای یادگیری سنتی است.

کارشناس ارشد کارآفرینی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/WCSBlKxb
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه