سه شنبه, ۲۸ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Tue, 16 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

8 اقدام ساده که به افزایش توان رهبری شما منجر می شود

4 سال پیش ( 1398/6/27 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : رهبری  

رهبری از جمله ویژگی هایی است که نمی توان برای آن نقطه پایانی را متصور شد. این امر در حالی است که بسیاری از مدیران، جایگاه فعلی را به معنای شایستگی مطلق خود تصور کرده و همین امر باعث می شود تا پس از مدتی، به فردی کاملا ناکارآمد تبدیل شوند. به همین خاطر بسیار ضروری است تا برای افزایش توان رهبری و مدیریت خود، برنامه ریزی داشته باشید. در این رابطه اگرچه همواره راهکارهایی توصیه می شود، با این حال اکثر این موارد تنوع کافی را ندارند. برای مثال ممکن است صرفا چندین کتاب را معرفی کنند، با این حال جامع ترین توصیه در این زمینه باید تنوع کافی را داشته و شامل مواردی باشند که در دسترس همگان وجود دارد. در همین راستا و در ادامه به بررسی هشت اقدام ساده ای که به افزایش توان رهبری شما منجر می شود، خواهیم پرداخت.

1-کتاب یک سال با پیتر دراکر را بخوانید

افزایش قدرت رهبری

این کتاب فوق العاده 52 هفته تمرین رهبری را با استفاده از عقاید و نظریات پیتر دراکر(پدر کسب و کار نوین) ایجاد کرده و افراد را طی یک سال، به بالاترین سطح مدیریتی می رساند. از نکات جذاب این کتاب، پرداختن به تمامی موضوعاتی است که یک مدیر در کار خود ممکن است با آن مواجه شود. به همین خاطر در صورتی که به علت مشغله کاری خود، زمان کافی برای مطالعه کتاب های متعدد را ندارید، تنها کافی است تا یک سال را به خواندن و انجام تمارین این کتاب، اختصاص دهید. نویسنده این اثر ارزشمند که در سال 2014 به چاپ رسیده است، جوزپه ماسیاریلو است که خود در زمینه مدیریت و اقتصاد، فردی صاحب نظر و توانا محسوب شده و تاکنون چندین کتاب پرفروش را به چاپ رسانده است.

مطلب مرتبط: موفقیت در رهبری با استفاده از سبک های متنوع مدیریت

2-به عضویت گروه مدیران درآیید

مدیران مختلف در هر کسب وکاری، اقدام به ایجاد گروه هایی می کنند تا با یکدیگر ارتباط لازم را داشته باشند. درواقع این شروع شکل گیری ارتباطات مهمی شده و حتی زمینه برای وقت گذراندن های بیشتر را نیز ایجاد می کند. با توجه به این امر که امروزه علم روان شناسی اثبات کرده است که افراد از اطرافیان خود بیشترین تاثیر را می پذیرند، ضروری است تا بهترین ها را در کنار خود داشته باشید. در نهایت این امر، زمینه بسیاری از همکاری ها را نیز ایجاد کرده و شما را به جدیدترین دیدگاه ها، تحلیل ها و اخبار می رساند. این امر درست اقدامی است که در حال حاضر بسیاری از مدیران آن را انجام داده و با عضویت در چنین گروه هایی، یادگیری و افزایش سطح خود را تضمین می کنند. با این حال در صورتی که گروه مناسبی در زمینه کاری شما وجود ندارد، ضروری است تا خود در رابطه با ایجاد آن اقدام کنید.

3-کتاب تسلط بر عادت های راکفلر را بخوانید

تا قبل از ظهور بیل گیتس، دیویس راکفلر نماد موفقیت و ثروت محسوب می شد. به همین خاطر وجود نام وی در یک کتاب، خود بهانه کافی برای مطالعه آن خواهد بود. با مطالعه این اثر ارزشمند که در سال 2002 منتشر شده است، شما یک برنامه ساده را دریافت خواهید کرد. این برنامه به خوبی در عین سادگی، با تغییر دادن برخی از عادات و رفتارهای افراد، آنها را در مسیر تبدیل شدن به یک راکفلر دیگر قرار می دهد. روش های معرفی شده در این کتاب کاملا کاربردی بوده و حتی با اجرایی کردن یک مورد از آنها نیز پی به نتایج فوق العاده آن خواهید برد.

4-از کارمندان خود سوال کنید

هیچ مدیر موفقی را نمی توانید بیابید که برای کارمندان خود وقت کافی را نگذارد. درواقع شما باید تمامی افراد تیم خود را به عنوان خانواده دوم محسوب کرده و توجه کافی را به آنها داشته باشید. در این رابطه از جمله اقداماتی که هم منجر به افزایش رضایت کارمندان خواهد شد و هم توان رهبری و مدیریت شما را افزایش خواهد داد، سوال کردن از کارمندان است. اگرچه برخی از مدیران تصور می کنند که این امر به معنای پایین آوردن جایگاه آنها محسوب می شود، با این حال واقعیت این است که شما هم عضوی از تیم شرکت محسوب می شوید. به همین خاطر ضروری است تا رفتارهای تیم گرایانه داشته باشید. نتایج آمارها نیز حاکی از آن است که کارمندان، سوال کردن مدیران را ابدا یک ضعف تلقی نکرده و به شدت از آن استقبال می کنند. به همین خاطر برای افزایش توان رهبری خود، کنار گذاشتن عقاید نادرست نیز کاملا سودمند خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که کارمندان شما نیز به علت درگیر بودن با مسائل شرکت، از نظرات و سطح آگاهی های مطلوبی برخوردار بوده و ممکن است نکاتی را مطرح کنند که تاکنون از دید شما پنهان مانده است. به همین خاطر ضروری است تا به صورت روزانه در این رابطه اقدام کنید.

5-به کیفیت روابط خود دقت کنید

آرامش، انگیزه و حس خوب از جمله مواردی محسوب می شود که باعث بروز رهبری واقعی در افراد خواهد شد. درواقع در موارد متعددی مشاهده می شود که مدیران، به خوبی از اقدامات لازم برای رهبری موثر آگاه بوده ولی به علت برخی از مشکلات نظیر نبود آرامش، عملا انگیزه ای برای به اجرا گذاشتن آن ندارند. فراموش نکنید که به عنوان یک مدیر که از حجم کاری بالایی برخوردار بوده و مهم ترین نقش را در شرکت ایفا می کند، ضروری است تا به سلامت جسم و روح خود توجه داشته باشید. برای این امر داشتن ارتباطات خوب و موثر، کاملا ضروری است. به همین خاطر یک روز را صرف بررسی افکاری کنید که در طول روز و یا هفته، با آنها در ارتباط هستید، حال ضروری است تا تاثیر آنها بر روی خود را سنجیده و در صورتی که افرادی مثبت و مفید محسوب نمی شوند، اقدام به حذف آنها کنید. درواقع اگر خواهان سطح های بالاتری در زندگی و کار خود هستید، لازم است تا به دنبال افرادی باشید که به شما برای رسیدن به این هدف کمک می کنند. با محدود نگه داشتن دایره ارتباطات خود و حفظ بهترین ها، آرامش و انرژی کافی برای تمرکز بر روی کار خود را پیدا خواهید کرد. بدون شک این دسته از مدیران، به سادگی تمامی آنچه که برای مدیریت موثر لازم است تا را به اجرا خواهند گذاشت. در آخر فراموش نکنید که این امر حتی شامل مشتریان و کارمندان نیز شده و لازم است تا موارد منفی را حذف کنید. این امر اگرچه ممکن است ضررهایی را به همراه داشته باشد، با این حال در درازمدت به نتایج به مراتب مهم تری دست پیدا خواهید کرد.

6-از StandOut استفاده کنید

یکی از تگ های مهم در زمینه سئو سایت، StandOut است. از این امر باعث خواهد شد تا موتور جست وجوگر گوگل، منبع اصلی خبر را شناسایی کرده و با بررسی سایت، در نهایت شما را به عنوان یک تولیدکننده محتوا معرفی می کند. این امر یک امتیاز بسیار مهم برای هر مدیر محسوب می شود، با این حال ضروری است تا از این تگ تنها برای مطالب مفید استفاده کنید. درواقع استفاده مداوم از آن خود نتایج مضری را به همراه داشته و منجر به خارج شدن شما از لیست خواهد شد.

7-از اهمیت کتاب های صوتی غافل نشوید

بدون شک مطالعه کتاب، فضای مناسبی را نیاز خواهد داشت، با این حال کتاب های صوتی به علت این امر که نیازی به دیدن ندارند، فضایی را برای انجام دو کار به صورت همزمان فراهم می آورد. با این اقدام شاهد یک معجزه در نرخ مطالعه خود خواهید بود. با این حال از این اقدام می توان برای گوش دادن به جلسات و انواع پادکست ها نیز استفاده کرد که هر یک دارای مزیت های فوق العاده ای محسوب می شود.

مطلب مرتبط: چگونه رهبری شایسته برای تیم کاری خود باشید

8-مربی گری یک تیم کوچک را برعهده بگیرید

برای این امر مربی تیم های ورزشی مدارس، گزینه های مطلوبی محسوب می شوند. علت این امر به این خاطر است که برای آنها رقابت چندان مهم نبوده و این امر انتظارات و حجم کاری شما را کاهش خواهد داد، با این حال مربی گری فرصتی فوق العاده برای تمرین بسیاری از مواردی است که عملا در محیط شرکت امکان به اجرا گذاشتن آنها وجود ندارد. در حال حاضر بسیاری از افراد علاقه مند به حوزه کارآفرینی، قبل از شروع کار خود در زمینه مربی گری فعالیت می کنند تا توان رهبری و مدیریت خود را به چالش کشیده و تجربیات ارزشمندی را به دست آورند.

منبع : businesscollective
برچسب ها : گزارش اختصاصی
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/DVwioznm
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرام
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه