دوشنبه, ۲۷ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Mon, 15 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

مدیرعامل بانک صادرات ایران بانک گفت: حمایت از سرمایه گذاری خارجی و جلب مشارکت آنها در زمینه تأمین مالی پروژه های کشور نقش مؤثری در ارتقای تولیدات داخلی، ایجاد فرصت های شغلی و همچنین تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد.

به گزارش ایبنا، سیاوش زراعتی در خصوص تأثیر جذب سرمایه گذاران خارجی بر روند اجرای اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر تولید داخلی در واقع ترکیبی از استراتژی جایگزینی واردات و توسعه صادرات است، از این  رو حمایت از سرمایه گذاری خارجی و جلب مشارکت آنها در زمینه تأمین مالی پروژه های کشور و تولید کالاهای باکیفیت و قابل  رقابت در سطح بین المللی اثربخش است.

این مقام مسئول افزود: این مهم می تواند در ارتقا و تنوع تولیدات داخلی کشور، ایجاد فرصت های جدید شغلی، توسعه اقتصادی کشور و همچنین تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز نقش مهمی داشته باشد.

زراعتی تصریح کرد: با توجه به این امر، تلاش در جهت بهبود فضای کسب وکار، ارائه تضمین های لازم به سرمایه گذاران خارجی، ایجاد ثبات اقتصادی و تلاش در جهت کاهش نوسانات اقتصادی ازجمله تک نرخی شدن ارز زمینه را برای حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور فراهم می کند.

مدیرعامل بانک صادرات، تبیین فرصت های سرمایه گذاری و تلاش در جهت ارتقای رتبه سرمایه گذاری ایران را در جذب سرمایه گذاری خارجی مهم دانست و خاطرنشان کرد: طراحی ساختار مالیاتی مناسب جهت ورود سرمایه های خارجی، بازبینی و به روزرسانی مقررات موجود از حیث فراهم کردن تسهیلات لازم به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی از موارد دیگری است که می تواند در این بخش نقش آفرین باشد.

وی یکی از موانع اصلی در مسیر سرمایه گذاران اروپایی در ایران را هراس آنها، از اعمال جریمه از سوی مقامات آمریکایی دانست و عنوان کرد: سوق دادن تمامی امکانات در جهت بالفعل کردن پتانسیل حضور سرمایه گذاران اروپایی که در حال حاضر به صورت بالقوه وجود دارد، باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

زراعتی اجرای مقررات تطبیق با مقررات FATF و FATCA، اجرای مقررات گزارشگری مالی IFRS و ایجاد روابط کارگزاری با بانک هایی که منافعی در آمریکا دارند را از جمله چالش های سیستم بانکی کشور دانست و گفت: مهم ترین راهکارها در این خصوص، ایجاد بسترهای استاندارد و متعارف و عاری از هر گونه تعصب جهت اجرای مقررات مذکور است.

وی افزود: تلاش در جهت همکاری با بانک های بین المللی که تحت نفوذ مقامات آمریکایی نیستند و همچنین کاهش ریسک های سیاسی و اقتصادی کشور راهگشای ارتباط با بانک های اروپایی و به تبع آن افزایش سرمایه گذاری در ایران است.

مدیرعامل بانک صادرات مشارکت ایرانیان مقیم خارج از کشور و بهره گیری از سرمایه آنها در چرخه تولید کشور به منظور رونق اقتصادی را اصلی مهم عنوان کرد و یادآور شد: تلاش در جهت جلب و جذب سرمایه کشورهای همسایه و کشورهایی که رابطه مبادله مهم و معنی داری با کشور دارند نیز در این بخش راهگشا است.

وی با تأکید بر اینکه چالش های کسب وکار بعد از برجام به نحو چشمگیری کاهش  یافته است، یادآور شد: به روزرسانی زیرساخت های قانونی سرمایه گذاری خارجی در ایران، طراحی ساختار مالیاتی مناسب سرمایه گذاران خارجی، تلاش در جهت افزایش ثبات و امنیت اقتصادی از منظر بیرونی نقش بسزایی در جلب مشارکت سرمایه گذاران خارجی دارد.

زراعتی افزود: همچنین تک نرخی شدن ارز و کاهش تورم، ایجاد پیوند بین بخش  خصوصی و سرمایه گذاران خارجی، بازبینی قوانین کار و تامین اجتماعی از مهم ترین راهکارهای جذب سرمایه گذاران خارجی و رونق اقتصادی در کشور است.

وی اعمال تحریم های بین المللی در سال های گذشته را در زمره مهم ترین چالش های جذب سرمایه گذاری خارجی ارزیابی کرد و ادامه داد: با توجه به  قرار گرفتن کشور در دوران پسابرجام زمینه ورود سرمایه گذاران خارجی فراهم  شده و مسئولان باید با برداشتن موانع موجود از این ظرفیت بیشترین بهره را در جهت آبادانی کشور ببرند.

مدیرعامل بانک صادرات در عین حال استفاده بهینه از ظرفیت های داخلی برای توسعه سرمایه گذاری در بخش های مولد را تعیین کننده برشمرد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/jxRZ76N2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه