پنجشنبه, ۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Thu, 22 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز
برای موفقیت ایمیل های سرد فروش فقط استفاده از واژگان مناسب کافی نیست

5 توصیه برای ترغیب مخاطبان به خواندن ایمیل های سرد

5 سال پیش ( 1397/8/27 )
پدیدآورنده : بازاریابی ایمیلی   پدیدآورنده : مریم امیری خواه  

هرچند به طور مرتب ایمیلم را چک می کنم، به بعضی نامه ها جواب می دهم، بعضی را بایگانی و بعضی را حذف می کنم، باز هم صندوق نامه های من مملو از نامه های باز نشده است. انگار هر چقدر هم که نامه های دریافتی را مرتب می کنم، باز هم فایده ندارد.

تعجبی هم ندارد، چون براساس گزارش Radicati، هر روز بیش از 205 میلیارد ایمیل ارسال می شود. خبر بدی که برای صندوق نامه های در حال انفجار وجود دارد، این است که انتظار می رود، این تعداد بیشتر هم بشود؛ اگرچه این خبر برای کارشناسان فروش چندان هم بد نیست.

ترغیب مخاطبان به خواندن ایمیل فروش

در واقع صندوق نامه های دریافتی به مثابه املاک و مستغلات اصلی بسیاری از کسب و کارها است. 72درصد از صاحبان کسب و کار های شرکت کننده در یک نظرسنجی اعلام کردند که ترجیح می دهند، روابط کاری خود را از طریق ایمیل انجام دهند. این در حالی است که فقط 24درصد از ایمیل های فروش باز می شود.

سوال اینجا است که نمایندگان فروش چه کاری را اشتباه انجام می دهند؟

مشکل می تواند به نگارش ایمیل ها مربوط شود، اما این مشکل فقط مشتی نمونه خروار است. عامل های دیگری در ارسال ایمیل های سرد به مشتریان احتمالی وجود دارد. در این مقاله با پنج توصیه طلایی آشنا می شوید که استفاده از آنها نه تنها شانس باز شدن نامه های تان را افزایش می دهد، بلکه باعث می شود گیرندگان واقعاً نامه های دریافتی را بخوانند.

مطلب مرتبط: تضمین خوانده نشدن ایمیل های شما!

1ـ ارتباط ایجاد کنید

اگر از یک قالب برای ارسال ایمیل انبوه به صدها نفر از مخاطبین استفاده می کنید، احتمالاً ایمیل های تان بسیار یخ خواهد بود. نکته کلیدی در ارسال ایمیل های سرد این است که کاری کنید از سردی آنها کاسته شود.

هدف این است که بلافاصله با مشتری احتمالی ارتباط برقرار کنید و برای ایجاد این ارتباط به تحقیق نیاز دارید. اطلاعات خود درباره گیرندگان ایمیل را قبل از ارسال آن تاجایی که می توانید افزایش دهید؛ برای مثال درباره سن، شغل، علائق و ترجیحات گیرندگان اطلاع کسب کنید.

در مرحله بعد با توجه به اطلاعاتی که کسب کرد ه اید، ایمیل ها را شخصی سازی کنید. مشکلات مخاطبین تان را کشف کنید و سعی کنید راه حل برای آنها پیدا کنید. هرچه اطلاعات بیشتری درباره این مشتریان احتمالی کسب کنید، بهتر می توانید از طریق ارسال ایمیل با آنها ارتباط برقرار کنید.

2ـ سرنخ های فروش سرد را گرم کنید

همانطور که در حال تحقیق هستید، باید بدانید که کارهای بیشتری هست که می توانید برای گرم کردن این ایمیل های سرد انجام دهید. قبل از آن که روی دکمه «ارسال» کلیک کنید، باید خودتان را به مخاطبین تان معرفی کنید و برقراری ارتباط را با آنها شروع کنید.

زمانی که درخواستی را از طریق ایمیل دریافت می کنم، اگر درخواست کننده علاوه بر تحقیق درباره من، قبل از ارسال ایمیل از طریق دیگری با من ارتباط برقرار کرده باشد، ارزش بیشتری برای آن درخواست قائل می شوم.

برای آشنایی بیشتر با مخاطبین تان می توانید آنها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، درباره مقالاتی که نوشته اند، نظر بدهید و در تالارهای گفت وگو با آنها به بحث و تبادل نظر بپردازید. در محدوده رادار آنها قرار بگیرید تا زمانی که ایمیلی برای آنها ارسال کردید، نام تان برای شان آشنا باشد. مردم ایمیل هایی را که فرستنده آن را می شناسند، بیشتر از ایمیل هایی با فرستنده ناشناس می خوانند.

3ـ اعتبارتان را نشان دهید

اگر به وب سایت های کارآفرینان معتبر مراجعه کنید، نخستین چیزی که می بینید، حیطه فعالیت آنها و افرادی است که با آنها همکاری دارند. این معرفی و بیان سابقه کاری به وب سایت اعتبار می دهد و خوانندگان را ترغیب می کند که اطلاعات بیشتری درباره این کارآفرین کسب کنند و حتی با او تماس بگیرند. شما می توانید همین کار را در ایمیل های تان انجام دهید.

مشتریان احتمالی تان دوست ندارند، از هر کسی ایمیل دریافت کنند، آنها می خواهند بدانند که چه کسی برای آنها ایمیل فرستاده است. چنانچه اطلاعات مختصری را در ایمیل تان ذکر کنید که اعتبارتان را ثابت کند، گام بلندی را برای باز شدن پاکت نامه و خوانده شدن آن برداشته اید.

به اشتراک گذاشتن مدارک، مجوزها و حتی مقالاتی که نوشته اید، رهبری مدبرانه تان را نشان می دهد. اگر دوست مشترکی دارید، بهتر است در ایمیل تان به او اشاره کنید. هر کاری که می توانید، انجام دهید تا نشان بدهید که تسلط کامل بر موضوع ایمیل دارید. به این ترتیب چشمان گیرندگان روی ایمیل تان متوقف می شود.

4ـ امضای ایمیل تان را بهتر کنید

امضای ایمیل اکثر افراد پیش پا افتاده و خسته کننده است و معمولاً از نام گیرنده، عنوان و گاهی شماره تلفن تشکیل می شود، اما امضای ایمیل قابلیت های بسیار بیشتری برای جذب مخاطبین دارد.

برای جذاب شدن امضای ایمیل می توانید، لینک به یک مقاله، مطالعه موردی یا وبیناری را به امضا اضافه کنید که خودتان یا شرکت تان در حال برگزاری آن هستید. به این ترتیب فرصت دیگری را برای جلب توجه مشتریان احتمالی به دست می آورید. حتی اگر مخاطبین تان برای خرید محصولات یا خدمات تان آماده نباشند، می توانید اطلاعاتی را با آنها به اشتراک بگذارید که شما را برای آنها شناخته شده تر می کند.

5ـ پیگیری کنید

ممکن است تمام توصیه های قبلی را رعایت کنید، ایمیل زیبایی بنویسید، اما باز هم پاسخی دریافت نکنید. این اتفاق برای بهترین ها هم رخ می دهد. از یاد نبرید که اولین ایمیل تنها فرصت تان برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان احتمالی نیست.

مطلب مرتبط: قرار دادن حس انسانی در ایمیل مارکتینگ

اکثر فروشندگان بعد از ارسال ایمیل به خودشان زحمت پیگیری نمی دهند؛ حال آن که براساس گزارش HubSpot، 80درصد فروش ها به حداقل 5نامه پیگیری نیاز دارند.

خوانده نشدن ایمیل ها لزوماً به معنای بی علاقه بودن مخاطبین نیست. شاید آنها روز پرمشغله ای داشته اند و فرصت بررسی ایمیل ها را نداشته اند یا این که ایمیل تان را تصادفاً پاک کرده اند. شاید هم موضوع ایمیل تان شفاف نبوده است. با ارسال یک ایمیل دیگر مطمئن می شوید که ایمیل های سردتان از دید هیچ یک از مشتریان احتمالی پنهان نمانده است.

 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/t36TWSCi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه