سه شنبه, ۲۷ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Tue, 17 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

امروزه دیگر تفاوتی ندارد که صاحب یک برند محلی و یا جهانی باشید، فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی به یک اقدام کاملا حیاتی تبدیل شده است. درواقع تصور موفقیت یک برند بدون توجه به این بخش، عملا غیرممکن شده است. با این حال چگونه می توان اطمینان پیدا کرد که وضعیت شما در این رابطه مطلوب است؟ در این رابطه به بررسی 4 پرسشی خواهیم پرداخت که پاسخ مناسب دادن به آنها، به معنای قرار داشتن در وضعیت مناسب خواهد بود.

1-اهداف شما از فعالیت در شبکه های اجتماعی چیست؟

پرسش ضروری بهبود بازاریابی شبکه های اجتماعی

درواقع هیچ اقدامی بدون هدف، نتیجه خوبی را به همراه نخواهد داشت. در این رابطه توجه داشته باشید که حتی تک هدفی نیز نتیجه لازم را به همراه ندارد. درواقع شما حداقل به سه دلیل قانع ‎کننده نیاز خواهید داشت. پس از پاسخ دادن به این پرسش و با آگاهی پیدا کردن، شما می توانید برنامه ‎ریزی به مراتب بهتری را نیز داشته باشید.

2-از کدام شبکه باید استفاده کنید؟

آیا شما تصور می کنید که هر شبکه ای می تواند برای فعالیت شما مناسب باشد؟ بدون شک این تفکر تنها باعث خواهد شد تا نسبت به اقدامات خود ناامید شده و این حوزه را به صورت کامل کنار بگذارید. درواقع اهمیت هر شبکه، در مناطق مختلف، کاملا متفاوت بوده و در این رابطه باید به نوع کسب و کار خود نیز توجه داشته باشید. در نهایت بهتر است تا در 3 شبکه منتخب حضور داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا شانس موفقیت شما بسیار بالا باشد. همچنین فراموش نکنید که ممکن است با گذشت زمان، شبکه اجتماعی منتخب شما دیگر جایگاه سابق را نداشته باشد. به همین خاطر ضروری است تا این پرسش را به صورت مداوم مطرح کرده و در صورت نیاز اقدام به اعمال تغییرات کنید. برای مثال پس از ظهور شبکه تیک تاک، بسیاری از افراد و برندها به سمت آن متمایل شدند.

مطلب مرتبط: بهبود بازاریابی شبکه های اجتماعی با اقداماتی 5 دقیقه ای

3-استراتژی محتوای شما کدامند؟

آیا استراتژی خاصی برای اقدامات خود ندارید؟ تبریک می گویم شما تمامی شانس خود را برای موفقیت نابود کرده اید. درواقع اگر نمی‎خواهید تا به صورتی حرفه ای فعالیت کنید، توصیه می شود که ابدا وارد این حوزه نشوید. این امر حداقل باعث خواهد شد تا زمان و هزینه شما نابود نشود. درواقع استراتژی ها کمک خواهد کرد تا اقدامات شما از حالت پراکنده خارج شده و نظم مناسبی را پیدا کند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که هر استراتژی، یک محدوده تاثیرگذاری خاصی را داشته و به همین خاطر ضروری است تا همواره به دنبال موارد جدیدتری باشید.

4-آیا تنها می خواهید به بستر اینترنت محدود باشید؟

اگر پاسخ شما به این پرسش مثبت است، متاسفانه کل مسیر را اشتباه طی کرده اید. درواقع اینترنت اگرچه بستر مناسبی محسوب می شود، با این حال نباید نقطه پایان شما باشد. درواقع طبیعی است که مخاطب تمایل داشته باشد که پس از مدتی، ارتباط خود را با شما گسترش دهد. تحت این شرایط شما باید برنامه‎ریزی دقیقی را داشته و برای افزایش تعامل و ارتباط خود، از ارتباط مستقیم نیز غافل نشوید. این امر در نهایت کمک خواهد کرد تا وضعیت برند شما، در بهترین جایگاه ممکن قرار گیرد. درواقع در زمینه بازاریابی هرگاه که خود را محدود کنید، بازنده خواهید شد.

منبع : hbr
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/yEr3Oqiw
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه