شنبه, ۵ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Sat, 25 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز
معرفی 3 حوزه کاری بدون نیاز به سرمایه

کسب و کارهایی بدون نیاز به سرمایه اولیه

3 سال پیش ( 1399/9/15 )
نویسنده : آستین لاوسن   مترجم : علی ‌آل ‌علی  

شروع کسب و کار مستقل کار ساده ‎ای نیست. بسیاری از کارآفرینان برای شروع کسب و کار نیازهای بسیار زیادی را فهرست می ‎کنند. یکی از مهمترین نیازهای هر کارآفرین برای شروع کسب و کار مربوط به بحث مالی است. فقدان سرمایه اولیه مشکلات بسیار زیادی در زمینه راه ‎اندازی و توسعه کسب و کار ایجاد خواهد کرد. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از ایده‎ ها و راهکارهای مناسب برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه اولیه اندک است. بر همین اساس به 3 حوزه کسب و کار اشاره خواهیم کرد. 

بدون شک شروع کسب و کار بدون نیاز به سرمایه اولیه یا بودجه اندک بسیار عجیب است. این امر برای بسیاری از کارآفرینان قابل درک نیست. نکته مهم در این میان امکان کمک گرفتن از ابزارهای دیجیتال و پیشرفته به منظور کاهش نیاز به سرمایه اولیه است. همچنین برخی از حوزه ‎های کارآفرینی بیش از سرمایه اولیه به مهارت نیاز دارد. در ادامه این بحث را به طور دقیق‎ تر پیگیری خواهیم کرد. 

کسب و کارهایی بدون نیاز به سرمایه اولیه

خدمات مالیاتی، حسابداری و کتابداری

بدون تردید بسیاری از افراد گزینه حسابداری، خدمات مالیاتی و حتی کتابداری را بارها مورد توجه قرار داده‎اند. کارآفرینان تازه‎ کار به طور معمول در ابتدای ورود به دنیای کارآفرینی بخشی از خدمات حسابداری شرکت‎ ها را انجام می‎ دهند. امروزه با کسب مهارت مناسب در حوزه حسابداری امکان دریافت پیشنهادهای همکاری بسیار زیادی خواهیم داشت. نکته مهم در این میان امکان ساماندهی کسب و کار ویژه در حوزه‎ های موردنظر است. بسیاری از آژانس‎ های بزرگ مالیاتی یا حسابداری در ابتدا یک شرکت تک نفره بوده‎ اند. این امر با پیشرفت مرحله به مرحله کسب و کارها موجب پدیداری شرکت ‎های بزرگ شده است. 

مطلب مرتبط: نحوه شروع کسب و کار بدون هیچ سرمایه اولیه

طراحی سایت، گرافیک و سئو

امروزه طراحی سایت یکی از نکات مهم برای هر کسب و کاری محسوب می ‎شود. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام به ایجاد سایت رسمی می‎ کنند. نکته مهم در این میان نیاز کسب و کارها به سایت‎ های جذاب و تعاملی است. شمار بالایی از برندها در عمل چنین سایت‎ هایی ندارند. درست به همین خاطر میزان تعامل‎ شان با کاربران به شدت پایین است. 

فعالیت به عنوان طراح سایت نیاز به سرمایه اولیه ندارد. دسترسی به اینترنت و یک سیستم معمولی جهت طراحی سایت تنها پیش ‎نیازهای فعالیت در این عرصه است. اگر شما اطلاع دقیق از نحوه فعالیت در این حوزه ندارید، شرکت در دوره‎ های آموزشی مختلف ایده جذابی خواهد بود. امروزه موسسه ‎های بسیار زیادی در زمینه آموزش طراحی سایت فعالیت دارند. نکته جالب اینکه در صورت همکاری با چنین موسسه‎ هایی امکان دریافت مدرک رسمی نیز فراهم می شود. 

اگر شما به عنوان کارآفرین حوصله یا بودجه لازم برای شرکت در دوره‎ های آموزشی را ندارید، استفاده از ویدئوهای آموزشی رایگان در سطح اینترنت مناسب خواهد بود. این نوع ویدئوها امکان یادگیری مهمترین اصول طراح سایت را فراهم می ‎سازد. سپس با طراحی چند قالب نمونه امکان جلب نظر مخاطب هدف فراهم می ‎شود. بسیاری از طراحی ‎های حرفه ‎ای سایت با ارائه نمونه کارهای مختلف موفق به کسب اعتبار در میان برندهای مختلف شده ‎اند. 

طراحی گرافیک یکی دیگر از نیازهای اساسی کسب و کارها محسوب می‎ شود. امروزه تمام کمپین های بازاریابی و محتوای تبلیغاتی دارای المان‎ های بصری گرافیکی هستند. طراحی محتوای گرافیکی کار ساده‎ ای نیست. برهمین اساس اغلب برندها طراحی محتوای گرافیکی را برعهده طراح ‎های حرفه ‎ای قرار می ‎دهند. فعالیت به عنوان طراح گرافیک از طریق تحصیلات دانشگاهی و همچنین شرکت در دوره ‎های آموزشی امکان ‎پذیر است بنابراین با کمترین سرمایه موردنیاز امکان شروع به کار در این حوزه فراهم می ‎شود. 

فرصت شغلی نهایی در این بخش شامل حوزه سئو است. بسیاری از سایت‎ ها و تیم‎ های بازاریابی برای جلب ترافیک بیشتر اقدام به استفاده از تکنیک ‎های مدیریت سئو می ‎کنند، با این حال اغلب برندها در تحقق اهداف‎ شان با شکست مواجه می ‎شوند. این امر همکاری با کارشناس ‎های حرفه‎ای سئو را ضروری می ‎سازد. اگر شما دارای مهارت و دانش مناسبی در این حوزه باشید، به راحتی شانس همکاری با برندهای مختلف را خواهید داشت. این امر میزان اعتبار کسب و کار شما را به شدت افزایش می‎دهد. 

مدیریت شبکه اجتماعی و خدمات توسعه کسب و کار

حضور در شبکه های اجتماعی بدل به نیازی ضروری برای برندها شده است. بسیاری از کسب و کارها دارای چندین اکانت رسمی در پلتفرم ‎های محبوب هستند. مدیریت اکانت‎ های موردنظر از عهده یک نفر یا حتی برندها خارج است. برخی از افراد با دانش تخصصی در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی فرآیند تولید محتوا و فعالیت آنلاین برندها را عهده‎ دار می ‎شوند. نکته مهم در این میان تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف براساس شناخت درست مدیران این حوزه است. 

آگاهی از شیوه‎ های مدیریت اکانت برندها در شبکه های اجتماعی کار ساده ‎ای نیست. خوشبختانه داده ‎ها و ابزارهای کمکی بسیار زیادی در دسترس کارآفرینان و افراد علاقه ‎مند به فعالیت در این حوزه است بنابراین ورود به این عرصه نیز نیاز به سرمایه بالایی نخواهد داشت. 

مطلب مرتبط: چگونه یک کسب و کار را شروع کنیم

توصیه پایانی برای شروع فعالیت در این مقاله مربوط به حوزه خدمات توسعه کسب و کار است. بدون تردید هر کسب و کاری به دنبال توسعه دامنه فعالیتش است. این امر نقطه اشتراک اغلب کسب و کارها محسوب می ‎شود بنابراین در صورت عدم پیگیری استراتژی ‎های مربوط به توسعه کسب و کار شاید در نهایت هیچ کسب و کاری به تنهایی توانایی توسعه نداشته باشد. استفاده از توصیه‎ های کارشناس ‎های حرفه ‎ای همیشه یک نیاز اجتناب ‎ناپذیر محسوب می ‎شود. امروزه بسیاری از برندها برای توسعه کسب و کارشان اقدام به همکاری با کارشناس ‎های حرفه ای می ‎کنند. مهمترین مسئله برای حضور موفق در این عرصه تلاش برای افزایش اعتبار و تجربه موفق همکاری با برندهای مختلف است. در این صورت بسیاری از برندها تمایل به همکاری با شما خواهند داشت. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ZgX921gZ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه