پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

منحنی قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی باقی مانده و اگر بازار ارز از فاز استراحت خارج شود و دوباره سر به صعود بگذارد، قیمت خودرو جهش دیگری را هم به خود خواهد دید.

به گزارش فرصت امروز به نقل از دنیای اقتصاد، رشد قیمت خودرو در بازار در حالی است که این روزها اخباری مبنی بر ورود قریب الوقوع خودروهای خارجی به کشور نیز منتشر شده است. انتشار این اخبار، به خصوص در مقطعی که بازار ارز نیز ثبات نسبی دارد، می توانست بر منحنی قیمت خودرو در بازار اثر گذاشته و آن را نزولی یا حداقل تثبیت کند، اما این اتفاق رخ نداد.

قیمت خودرو تحت تاثیر قیمت دلار / بی تاثیری خبر واردات در بازار

به گفته نمایشگاه داران خودروی پایتخت، «بازار» واردات خودرو را باور ندارد، چون تا به امروز مقاطع زمانی مختلفی برای ورود خودروهای خارجی اعلام و این موضوع سبب شده وقتی خودروها واقعا وارد نشوند، کمتر کسی به اخبار مربوطه اعتماد کند. این در حالی است که ورود خودروهای خارجی به کشور به مرحله نهایی خود نزدیک شده و گفته می شود طی دو سه هفته آینده نخستین محموله خودروهای خارجی وارد خواهد شد.

شرکت های واردکننده حتی تبلیغات خود را نیز آغاز کرده و احتمالا تا انتهای سال چند هزار دستگاه خودرو وارد کشور می شود. فعالان بازار معتقدند با ورود خودروهای خارجی، منحنی قیمت در بازار نزولی خواهد شد؛ منتها رخ دادن این اتفاق منوط به آن است که قیمت ارز بالا نرود.

به عنوان مثال اگر همزمان با واردات خودرو، قیمت ارز مثلا به ۴۰هزار تومان برسد، نمی توان انتظار داشت منحنی قیمت خودرو از ناحیه واردات نزولی شود و ورود خودروهای خارجی شاید تنها از سرعت رشد قیمت تا حد اندکی بکاهد. اما طبق اطلاعات رسیده از بازار، در حال حاضر پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۱۴میلیون تومان به فروش می رسد و برای خرید پراید ۱۳۱ نیز باید ۲۰۰میلیون تومان هزینه کرد.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/QrZVEKf9
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه