پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در حال حاضر مردم از کیفیت و قیمت خودرو ناراضی هستند، گفت: تا بازار غیر رقابتی است هم خودروساز و هم مردم ناراضی هستند و بازار نیز متلهب است.

به گزارش فرصت امروز به نقل از بازار، محمد رشیدی درباره افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: با وجود اینکه قانون واردات خودرو در مجلس تصویب شد که گامی روبه به جلویی بود اما ما هنوز راضی نیستیم در واقع ما زمانی از سازوکار واردات خودرو رضایت خواهم داشت که خودرو با ارز منشا خارجی بدون محدودیت وارد شود؛ در صورت تحقق این مهم از یک سو مردم از بازار خودرو راضی می شوند و از سوی دیگر ایران خودرو و سایپا نیز به خود آمده و ناچار می شوند با بازار جهانی رقابت کنند و به بحث کیفیت و قدمت توجه می کنند.

مردم از کیفیت و قیمت خودرو ناراضی هستند / بازار غیر رقابتی، ناراضایتی خودروساز و مردم

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مردم از کیفیت و قیمت خودرو ناراضی هستند، افزود: مردم بارها در قرعه کشی شرکت های خودروسازی ثبت نام می کنند اما خودرویی برنده نمی شوند و ناچار می شوند به دنبال خرید خودرو با قیمت های سرسام آور در بازار بروند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در موضوع خودرو مکرر خلف وعده شده، هر وزیری که بر کرسی وزارت نشست ادعا کرد که افزایش قیمتی رخ نمی دهد اما در واقعیت در دفعات مختلف خودرو گران شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه بازار تابع قیمت گذاری دستوری نیست، ادامه داد: مردم تا کی باید هزینه کیفیت پایین خودروهای داخلی را پرداخت کنند؟ با ۲۰۰ میلیون تومانی که افراد نمی توانند پراید خریداری کنند، در سایر کشورها می توان خودروهای باکیفیت خریداری کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه چرا مردم در انتخاب خودرو محدود هستند، تصریح کرد: تا بازار غیر رقابتی است هم خودروساز و هم مردم ناراضی هستند و بازار نیز متلهب است باید مانند همه دنیا بازار خودرو با واردات رقابتی شود.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/b2EbAIcS
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه