پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز
کارشناس بازار خودرو:

ثبات بازار و قیمت خودرو در گرو ثبات اقتصادی

2 ماه پیش ( 1401/8/29 )
 

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایسنا/خراسان رضوی، یک کارشناس بازار خودرو گفت: نمی توان با اگر و اما بازار خودرو را به ثبات رساند؛ ثبات بازار خودرو در گرو ثبات اقتصادی است.

کاظم محمدی نیکخواه در گفت وگو با ایسنا در خصوص وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: طی سه سال اخیر خودرو در کشور از شرایط مصرفی خارج و تبدیل به یک کالای سرمایه ای شده است. تغییر روند مصرفی خودرو به یک کالای سرمایه ای دلیلی بر متاثر بودن این کالا از نرخ دلار است.

 ثبات بازار و قیمت خودرو در گرو ثبات اقتصادی

وی افزود: بنابراین با افزایش نرخ دلار قیمت خودرو افزایش یافته و با کاهش نرخ دلار نیز قیمت خودرو کاهش خواهد یافت. در این سه سال نوسانات بازار خودرو را شاهد بوده ایم.

این کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه اقتصاددانان عاجز از حل نوسانات بازار خودرو هستند چون بازار خودرو متاثر از دلار است ، افزود: کاری برای نوسانات بازار خودرو نمی توان انجام داد و این وضع ادامه خواهد یافت. ثبات بازار خودرو در گرو ثبات اقتصادی است.

وی در پاسخ به اینکه واردات خودرو آیا راهگشای حل مشکلات بازار خودرو خواهد بود، عنوان کرد: واردات خودرو با وجود چنین شرایط اقتصادی تاثیری در ثبات بازار خودرو نخواهد داشت. نمی توان با اگر و اما بازار خودرو را به ثبات رساند. امید است مشکلات اقتصادی به زودی رفع و بازار خودرو به ثبات برسد.

نیکخواه در خصوص کیفیت خودروهای داخلی بیان کرد: خودروهای داخلی از کیفیت خوبی برخوردار نیستند، اما با ورود مدیر عامل جدید ایران خودرو چون از جنس خودروسازی است و سابقه بسیار خوبی در چند سال گذشته داشته است اکنون یک انقلابی در ایران خودرو ایجاد شده و ۹۰ درصد ضعف های خودروهای شرکت ایران خودرو رفع و کیفیت این خودروها بهتر شده است.

این کارشناس بازار خودرو خاطرنشان کرد: بازار خودرو در این شرایط اقتصادی غیرقابل پیش بینی است. چند روز گذشته دلار نزدیک ۳۷ هزار تومان بود و دو روز بعد به ۳۴ هزار تومان کاهش داشت یعنی طی چند روز نرخ دلار ۹ درصد افت داشته است. بنابراین نمی توان پیش بینی کرد که در آینده چه اتفاقی برای بازار خودرو رخ خواهد داد.  در حال حاضر قیمت های خودروهای داخلی و خارجی به طور میانگین ۷ تا ۱۰ درصد افزایش داشته است.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GxQhlM6f
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه