چهارشنبه, ۱۶ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Wed, 7 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۶۳۸ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به گزارش فرصت امروز به نقل از تسنیم، بالا رفتن ارزش دلار قیمت طلا را تا پائین ترین رقم از آوریل 2020 کاهش داده است. ترس از رکود اقتصاد دنیا به دنبال افزایش نرخ بهره اقتصادهای بزرگ باعث افزایش ارزش دلار شده است.

بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و به دنبال آن افزایش شاخص دلار باعث شد ارزش طلا 1.9 درصد در هفته گذشته کاهش یابد. قیمت هر اونس طلا امروز با  0.31 درصد کاهش به 1638 دلار و 80 سنت رسید.

طلا همواره یک سرمایه گذاری ایمن در زمان تورم بالا و شرایط بد اقتصادی بوده، اما علیرغم افزایش نشانه های فروپاشی اقتصاد دنیا و ترس از رکود اقتصادی، قیمت این فلز گران بها به دنبال بالا رفتن ارزش دلار طی ماه گذشته کاهش یافته است. بازار معاملات طلا راکد شده و این فلز گرانبها 20 درصد پائین تر از بالاترین رکورد خود در 2020 معامله می شود.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری فلزات گرانبها ازجمله طلا را افزایش داده و تمایل برای سرمایه گذاری در آن ها را پائین می آورد و ازآنجایی که قیمت طلا با دلار آمریکا سنجیده می شود، معمولاً یک رابطه عکس بین ارزش دلار و قیمت طلا وجود دارد.

بازار فلزات گرانبها در هفته آینده با بی ثباتی های جدیدی مواجه خواهد شد که نتیجه انتشار اطلاعات تورم آمریکا و سخنرانی های عمومی مقامات فدرال رزرو خواهد بود.

قیمت نقره امروز با 2.06 درصد کاهش به 18 دلار و 52 سنت رسید و پلاتین با 0.47 درصد افزایش 863 دلار و 71 سنت معامله می شود.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GOXAmCUF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه