چهارشنبه, ۶ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Wed, 28 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

نکات ضروری آمادگی ایلتس به ساده ترین روش

امروزه بنابر نیاز های مختلف افراد از جمله مهاجرت، سفر تحصیل و... به آموزش زبان و به صورت عمیق تر مدرک آیلتس دارند. در این مطلب قصد داریم مبحث کاربردی چگونگی آمادگی برای آزمون آیلتس را با هم مرور کنیم. و همچنین مکات مهم در مورد آزمون IELTS را باهم دیگر بررسی کنیم.

آیلتس چیست؟

اول از همه بهتر است آیلتس را بشناسیم آزمون IELTS، یک امتحان رسمی است که توسط مراکز مجاز خاصی در سراسر دنیا برگزار می شود. ایلتس از 0 تا 9 نمره گذاری می شود که نمره 0 کمترین میزان شما در مهارت های 4 گانه اسپیکینگ، لیستنینگ، رایتینگ و ریدینگ زبان انگلیسی است. همچنین در مقابل نمره 9 بالاترین حد مهارت شما در این چهار مهارت می باشد. مدرک ایلتس فقط تا 2 سال اعتبار دارد. همچنین دارای دو نوع Academic و General می باشد.

معمولا اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی، گرفتن فرصت های مطالعاتی و انواع ویزاهای مهاجرتی را داشته باشید نوع آکادمیک به کار شما می آید. اگر هم برای سرمایه گذاری، گرفتن اقامت و... بخواهید اقدام کنید، به نوع جنرال نیاز خواهید داشت.

در نوع آکادمیک و جنرال بخش لیستنینگ یکی می باشد و سایر مهارت ها، یعنی ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ دارای تفاوت های محتوایی می باشند. یعنی به شکل مثال در رایتینگ که دارای 2 بخش است بخش اول آکادمیک از تحلیل نمودارها سوال وجود دارد ولی در جنرال یک نامه نیاز هست بنویسید. همچنین در بخش دوم در جنرال شما موضوعات عمومی ساده را مورد بررسی قرار می دهید مانند آب و هوا، سبک زندگی مردم و... ولی درحالی که در آکادمیک موضوعات تخصصی هستند مانند نظر شما در مورد اینکه: انسان ها سرمایه های فراوانی را در سفر به فضا اختصاص می دهند آیا شما موافق هستید یا خیر؟ در بخش های دیگر نیز همچنین تفاوت هایی دیده می شود.

نکات ضروری آمادگی ایلتس به ساده ترین روش

 

برای قبولی به چه نمره ای در آیلتس نیاز دارم؟

معمولا با توجه به نیاز شما برای اپلای کردن، مهاجرت کردن و یا اهداف مختلف، از شما نمره خاصی خواسته میشود. یعنی IELTS نمره قبولی و ردی ندارد. به شکل کلی نمره 6 به بالا آزمون ایلتس مورد قبول دانشگاه ها و مراکز مختلف می باشد به معادل B2 می باشد. البته که برخی از دانشگاه های ایتالیا و کشورهای دیگر 5.5 را هم قبول می کنند ولی عموما نمره 6 بیشتر مورد تایید است. در مراکز بزرگ تر و با دقت بالاتر و زمینه های حساس تر حتی ممکن است تا نمره 8 را نیز از شما درخواست کنند و این موضوع تماما به نوع نیاز آن ها بستگی دارد.

 

برای آیلتس چه منابعی را بخوانیم؟

نکته این است که ایلتس بیشتر آزمون مهارتی است. مهارت هم از تکنیک و تکرار آن تا تبدیل شدن به مهارت می آید. پس بنابراین می توان گفت تا حدی نمره آیلتس شما مربوط به بلد بودن استراتژی ها، تکنیک ها و شناخت شما از سوال ها و سیستم نمره دهی این آزمون دارد. نکته جالب این است که بسیاری از انگلیسی زبان ها در این آزمون نمره خوبیکسب نمی کنند.... چراکه اصول و قوائد آیلتس در ازمون تاثییر فراوانی دارند.

نکته مهم در آمادگی آیلتس:

برای آمادگی در آزمون آیلتس شما بیشتر به تکنیک، استراتژی و تخصص آزمون را دارید تا سواد ادبیات انگلیسی پس خود را خیلی با منابع مختلف و فراوان آموزشی درگیر نکنید. شما باید به صورت اصولی تعداد مشخصی از منابع را برای تقویت دانش عمومی زبان خود مثل کلمات و گرامرها دنبال کنید و بیشتر به تکنیک ها و نکات آیلتس بپردازید. حتما برای اینکه نکات تخصصی آیلتس را به شکل دقیق آموزش ببینید بر لینک کلیک کنید. این لینک درواقع موسسه بین المللی بانی بست است که با متد های خلاقانه و بهینه، پشتیبانی اختصاصی حرفه ای برای کار کردن کتاب های مکمل و رفع اشکالات شما، تضمین کیفیت و قیمت دوره های آنلاین و همراهی شما حتی تا بعد از گرفتن ایلتس با جشن پیتزا پارتی و مشاوره اپلای، همه جوره شما را برای ازمون ایلتس اماده می کند.

نکات ضروری آمادگی ایلتس به ساده ترین روش

سریع ترین را آماده شدن برای آیلتس

یکی از بزرگ ترین سوالاتی که ذهن داوطلبان آیلتس را به خود مشغول می کند این است که “چطور می توانم هر چه زودتر در آیلتس قبول شوم؟” واقعیت این است که پاسخ به این سوال وابسته به شرایط هر فرد، متفاوت است. نمی توانیم برای همه یک نسخه بپیچیم. با این حال تنها توصیه ی کلی که می توانیم بگوییم این است که به خوبی با متد مناسب و کاربردی برای آیلتس وقت بگذارید و از منابع و کلاس های مناسب استفاده کنید. همانطور که میدانید بی نهایت کتاب انگلیسی، منابع، دوره و متد برای تقویت زبان وآماده شدن برای آزمون ایلتس هست... ولی تایم و انرژی ما ما بسیار محدود است و میخواهیم با بهینه ترین وسریع ترین روش به خواسته خود برسیم. پس قطعا دوره های 100 جلسه ای آیلتس و کتاب های 1000 صفحه ای قطعا برای ما کار ساز نیستند و نباید گول تلیغات فراوان برخی سودجویان را بخوریم چراکه با برنامه ریزی درست و متدهای هوشمندانه می توانیم خیلی ساده در کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه، نمره های خوبی را دریافت کنیم... این موارد براساس تجارب در انتخاب منابع، متدها و سیلابس های مختلفی که با تحقیقات دقیق توسط تیم بانی بست برای طزاحی دوره های کاربردی و هوشمند امادگی IELTS انجام شده گفته می شوند.

 

آیا آیلتس سخت است؟

به دلیل اینکه حجم اطلاعات درست و نادرست درمورد آیلتس بسیار بالاست داوطلبان معمولا سردرگم شده و حتی نمی دانند منبعی که استفاده می کنند کافی و مناسب است یا نه؟ به همین ترتیب اغلب داوطلبان آیلتس ترجیح می دهند چند منبع و کتاب برای هر کدام از مهارت های ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ تهیه کنند و هر نوع جزوه و نمونه سوال در اینترنت را هم دانلود می کنند. اما نتیجه چیست؟ حیران و آشفته بین انتخاب کدام کتاب وقت خود را تلف کرده و در نهایت نتیجه خوبی از آیلتس نمی گیرند. پیدا کردن مسیر درست و آماده شدن برای آزمون آیلتس نیاز به انگیزه، تلاش مداوم و دارد و ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. بنابراین اگر بار اول است که می خواهید در آیلتس شرکت کنید، فشار زیادی را به تنهایی متحمل خواهید شد. ولی خوب همانطور که گفته شد، با انتخاب یک مجموعه کامل که بتواند همه جانبه شما را آماده کند کار را برای شما بسیار ساده می کند.

 

آیا آزمون ماک آیلتس کمک کننده است؟

همانطور که گفته شد در آیلتس تجربه تست زنی، شناخت قالب آزمون، فاکتورهای مهم در سیستم نمره دهی و موارد این چنینی تاثییر فراوانی در خروجی نمره شما دارند. باید برای اینکه با محیط آزمون آشنا شوید و همچنین بدانید در چه سطحی قرار دارید، نقطه ضعف های خود را کشف کنید و توانید اصلاح کنید، در آزمون های ماک معتبر شرکت کنید. همچنین آزمون های رایگان ماک استاندارد مختلف در بانی بلاگ وجود دارند که به صورت انلاین می توانید از آن ها استفاده کیند. این موارد معمولا از آزمون های برگزار شده در زمان های مختلف می باشند که درواقع سطح و محتوای واقعی ایلتس را به شما به خوبی نشان میدهند.

 

حرف آخر در مورد آمادگی ایلتس

زمانی که حرف از آیلتس می شود ممکن است بنابر تبلیغات دروغین برای بازارگرمی برخی مراکز، شما بترسید و فکر کنید که گرفتن آیلتس خیلی دشوار و پیچیده است. ولی در واقع اینطور نیست... شما با برنامه ریزی درست، داشنتن راهنمای مناسب که منابع، تکنیک ها و مسیر ساده گرفت ایلتس را به شما نشان دهد، می توانید خیلی ساده بهترین نمره را کسب کنید. یکی از نکات مهم در آیلتس مسئله روانشناسی می باشد که شامل از دست ندادن انگیزه برای ازمون، سرد نشدن و ادامه دادن، روش های مناسب مطالعه که موجب یادگیری بهتر می شود و اعتماد به نفس در آزمون می باشد که یک پشتیبان اختصاصی می تواند به شما کمک فراوانی داشته باشد. تمامی موارد ذکر شده را به صورت تضمینی میتوانید در موسسه بین المللی بانی بست با بهترین شرایط داشته باشید.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/WOa0wNTj
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
نادر :
1 ماه پیش
بانی بست رو من میشناسم. خیلی کازشون درسته☆من پیشنهاد میکنم برید پیششون واسه انگلیسی
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه