چهارشنبه, ۶ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Wed, 28 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت طلا پس از اعلام خبر افزایش غیرمنتظره نرخ اشتغال در آمریکا کاهش یافت. این خبر حاکی از آن است که فدرال رزرو به سیاست های سختگیرانه خود جهت مهار تورم ادامه خواهد داد.
528 هزار شغل به لیست حقوق بگیران بخش غیرکشاورزی در ماه گذشته میلادی در آمریکا اضافه شده که بیش از دو برابر پیش بینی اقتصاددان هاست. ارزش دلار پس از اعلام این گزارش افزایش یافت و فشار بیشتری بر طلا وارد آورد.

قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۵

قیمت طلا در بحبوحه تنش های ژئوپلیتیکی بین چین و آمریکا به خاطر دیدار سخنگوی مجلس آمریکا از تایوان بهبود یافته بود، اما در شرایط فعلی تغییر چندانی نداشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.88 درصد کاهش به 1775 دلار و 50 سنت رسید.

پاسخ سخت پکن به حضور سخنگوی مجلس آمریکا در تایوان با شلیک چند موشک، باعث افزایش قیمت طلا برای سومین هفته متوالی شد. اما بعد، قیمت طلا به خاطر گزارش اقتصادی آمریکا کاهش یافت.

تحلیلگران عقیده دارند قیمت طلا فعلا پایین تر از سطح 1800 دلار باقی می ماند و توجهات به شاخص قیمت مصرف کننده جلب می شود.

هیچ نشانه ای وجود ندارد که تلاش برای پایین آوردن تورم بر رشد اقتصاد دنیا تاثیر بگذارد. بانک مرکزی انگلیس بیشترین افزایش نرخ بهره را طی 27 سال گذشته در روز پنجشنبه اعمال کرد و هشدار داد انگلیس به سمت یک رکود پیش می رود.

این در حالی است که رییس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده نرخ بهره در این کشور باید به بالاتر از 4 درصد برسد.

قیمت نقره امروز با 1.39 درصد کاهش به 19 دلار و 84 سنت رسید و پلاتین با 0.54 درصد افزایش 936 دلار و 26 سنت معامله می شود.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/E01AL0fH
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه