چهارشنبه, ۱۹ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Wed, 10 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

قیمت طلا و سکه بر سر دوراهی

1 ماه پیش ( 1401/4/12 )
 

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، قیمت دلار در بازار تهران روند افزایشی دارد. به خصوص از روز پنج شنبه که مذاکرات دوحه پایان یافت، حرکت رو به بالای دلار هم آغاز شد. حرکتی که بر قیمت طلا و سکه اثر گذاشت و این فلزات گرانبها را گران کرد.

اما در نقطه مقابل قیمت جهانی انس طلا در حال کاهش است. جز این مورد، روز گذشته نرخ بیکاری آمریکا هم منتشر شد. این گزارش بیانگر این بود که بیکاری در آمریکا کاهش پیدا کرده و همین آمار سیگنال کاهشی به قیمت طلا داد و انس جهانی بالاخره بعد از مدت ها به زیر ۱۸۰۰ دلار رسید.

قیمت طلا و سکه بر سر دوراهی

حالا سکه و طلا از یک سو تحت افزایش قیمت دلار قرار دارند و از سوی دیگر تحت کاهش قیمت جهانی طلا. طلا در کدام مسیر حرکت می کند، صعودی یا نزولی؟

قیمت طلا و سکه چند؟

مروری بر روند بازار نشان می دهد که قیمت طلا و سکه روز گذشته ۱۱ تیر ماه روند افزایشی داشت. هر سکه تمام بهار به ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بود.

نیم سکه، ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار معامله می شد. قیمت ربع  سکه و سکه یک گرمی هم به ترتیب ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون تومان است.

پیش بینی بازار طلا و سکه

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی، در گفتگو با تجارت نیوزدرباره روند بازار گفت:. با در نظر گرفتن رکود تورمی در سطح جهانی، احتمال کاهش رشد اقتصادی و افزایش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی در جهان انتظار نمی رود که قیمت طلا رشد شدیدی را تجربه کند.

از طرف دیگر،  با توجه به اینکه احتمال توافق برجام در روزهای فعلی نسبت به گذشته بیشتر شده می توانیم انتظار داشته باشیم قیمت دلار باز هم در مسیر کاهشی قرار بگیرد.

این کارشناس می گوید: طلا در کوتاه مدت چندان رشد قیمتی بالایی را تجربه نمی کند. اما در آینده بلندمدت انتظار رشد قیمت طلای داخلی وجود دارد.

حباب سکه چقدر شد؟

با توجه به روند افزایشی بازار، حباب سکه هم بیشتر شده است. حباب سکه امامی به یک میلیون و ۹۹۴ هزار تومان رسید.

حباب نیم سکه یک میلیون و ۶۵۴ هزار تومان، حباب ربع سکه دو میلیون تومان و حباب سکه گرمی حدود یک میلیون و ۴۲۴ هزار تومان است.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/5kEoORVO
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه