چهارشنبه, ۱۹ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Wed, 10 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از سایت طلا، طلا پس از ناکامی اخیر خود برای افزایش به بالای ۱۴۰۰ دلار کاهش شدیدی را نشان داد و هم اکنون در محدوده ۱۸۲۱ تا ۱۸۲۵ دلار در حال نوسان است. در لحظه نگارش این خبر قیمت هر اونس طلای جهانی با ۳ دلار افزایش در عدد ۱۸۲۵ دلار در حال معامله می باشد.

در صورتی که قیمت طلا همچنان به روند نزولی خود ادامه داده و حرکت پایداری در زیر ۱۸۲۰ دلار انجام دهد، حرکت کاهشی آن تشدید شده و روند نزولی ادامه پیدا خواهد کرد.

سقوط قیمت طلا در بازارهای جهانی

از طرف دیگر ارزش شاخص دلار به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته است و به پایین ترین حد چند روز اخیر رسیده است. کاهش ارزش دلار یکی از عواملی است که مانع از افت شدید تر قیمت طلا و دیگر کالاهای دلاری شده است.

داده های اقتصادی اخیر ایالات متحده نشان داد که رشد اقتصاد در شرایط خوبی قرار داشته و از نگرانی سرمایه گذاران درباره کاهش رشد اقتصادی کاست. این موضوع به نوبه خود به بانک مرکزی آمریکا اجازه می دهد که سیاست افزایش نرخ بهره خود را ادامه دهد.
 
از منظر فنی قیمت طلا روند مشخصی نداشته و در حال نوسان است. در صورتی که طلا حمایت ۱۸۲۰ دلار که پایین ترین قیمت چند روز اخیر است را از دست بدهد، تا ۱۸۰۵ دلار کاهش خواهد یافت که سطح حمایت بعدی طلا به شمار می رود.

از طرف دیگر طلا برای اینکه بار دیگر روند صعودی خود را احیا کند، نیاز به کاتالیزور جدیدی داشته و باید از مقاومت کلیدی ۱۸۵۷ دلار عبور کند. پیش از آن نیز طلا باید مقاومت ۱۸۴۰ دلاری را پشت سر بگذارد.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/kb1EqPLE
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه