جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از دیجیاتو، کارشناسان صنعت خودرو پیش بینی های متفاوتی را در مورد روند قیمت خودرو در ماه های آینده مطرح می کنند. ولی متأسفانه نظرات مختلف، همگی به یک امر محتمل اشاره دارند؛ افزایش نوسان در بازار و گرانی خودروها.

یکی از عوامل تأثیرگذار در روند قیمت خودرو در ماه های آینده حذف قرعه کشی از عرضه برخی محصولات است. معاون حمل و نقل وزارت صمت چندی پیش وعده داد که تا پایان شهریورماه، بیش از ۵۰ طرح فروش مختلف در سامانه تخصیص یکپارچه بدون قرعه کشی ارائه می شود. ولی به سبب رکود حاضر در بازار، حذف قرعه کشی می تواند نوسان قیمت را افزایش دهد. البته این نوسان بستگی به شرکت سازنده و میزان تقاضای آن ها دارد.

پیش بینی قیمت خودرو در تابستان 1401

اگر میزان تقاضا با عرضه همخوانی داشته باشد، می توان امید به ثبات قیمت داشت. هرچند این ثبات قیمت با توجه به افزایش هزینه های تولید، ماندگاری چندانی ندارد. در شرایط فعلی حتی اگر قیمت ارز ثابت بماند، باز هم هزینه های تولید از یک روند صعودی پیروی می کند و درنتیجه نوسان قیمت در بازار در پی افزایش شدید قیمت کارخانه ای خودروها، شدت می یابد.

یک کارشناس دیگر، روند قیمت خودرو در ماه های آینده را وابسته به اختلاف بین میزان عرضه و تقاضا می داند. تا زمانی که عرضه و تقاضا فاصله زیادی با یکدیگر داشته باشند، نمی توان به کاهش قیمت خودرو امیدوار بود. در حقیقت عدم تعادل بین عرضه و تقاضا مهم ترین مشکل بازار خودرو به حساب می آید. تنها با حل این مشکل، نوسان بازار را تا حد زیادی تحت کنترل درآورد.

پیش بینی آخر درباره روند قیمت خودرو، به اخذ مالیات از دلالان مربوط می شود. دلالان قدرت زیادی در بازار دارند و اخذ مالیات از آن ها می تواند موجب افزایش قیمت خودرو شود. چون آن ها ممکن است برای جبران پول از دست رفته، خودرو را با قیمت بالاتری به خریدار بفروشند و همین امر موجب تنش در بازار و افزایش غیرموجه قیمت ها می شود.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/136cM5X6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه