شنبه, ۲۲ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Sat, 13 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

گلایه از قیمت خودروهای وارداتی و واردات خودرو

1 ماه پیش ( 1401/3/24 )
 

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: گفته می شود خودروهایی که وارد شود، لوکس است. ما ۱۰۰ مدل قانون نوشتیم و یک خودرو ۵۰۰ میلیون تومانی را تبدیل به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می کنیم، بعد می گوییم لوکس است. ما خودمان این کار را کردیم. این کارها را نکنیم تا همه سوار خودرو لوکس شوند.

مهدی دادفر در کلاب هاوس خبرآنلاین «واردات خودرو؛ خودرو چینی یا کمی بیشتر؟» اظهار داشت: ما شرایط را به گونه ای رقم زدیم که در نمایشگاه اخیر خودرو، گوش تا گوش چینی ها در نمایشگاه مستقر بودند. این چه شیوه غلط سیاست گذار است.

گلایه از قیمت خودروهای وارداتی و واردات خودرو

وی با اشاره به اظهارات در خصوص کسری ارزی، عنوان کرد: ما کسری ارز برای خودرو داریم، اما برای نعل اسب و زین اسب نداریم. خودرو که همه زندگی مردم است و خانواده ها را تحت تاثیر قرار می دهد، عجیب است که بگوییم برای خودرو فقط کسری ارزی داریم.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان این که انحصار مطلق در تولید خودرو داریم، افزود: گفته می شود خودروهایی که وارد شود، لوکس است. ما ۱۰۰ مدل قانون نوشتیم و یک خودرو ۵۰۰ میلیون تومانی را تبدیل به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می کنیم، بعد می گوییم لوکس است. ما خودمان این کار را کردیم. این کارها را نکنیم تا همه سوار خودرو لوکس شوند.

دادفر تصریح کرد: این که گفته می شود می خواهند خودرو لوکس بیاورند که خودشان سوار شوند، عنوان کرد: چطور انتظار داریم که مردم هنوز خودرو ۴۰۵ سوار شوند و خودرو به روز سوار نشوند.

وی متذکر شد: همه کسانی که مخالف واردات خودرو هستند، می بینیم خودشان سوار بنز می شوند، سالی ۳۰ بار هم کانادا می روند. این که رسم نشد. تفکرات مطلق گرایانه و زیان خودروسازان را، هزینه اش را مردم نباید بدهند.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/sQjemyLU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه