جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز
کارشناس بازار خودرو:

کاهش قیمت خودرو فقط یک سراب است

2 ماه پیش ( 1401/3/22 )
 

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایمنا، یک کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه ارزان شدن خودرو فقط یک سراب است، گفت: دولت با مطرح کردن موضوع واردات از صعود قیمت خودرو جلوگیری کرده است، اما حتی با آزادسازی واردات با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور به طور قطع قیمت خودرو افزایش خواهد یافت.

بابک صدرایی درخصوص وضعیت فعلی بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودروی ایران از پارامترهای روانی و اقتصادی تأثیر می گیرد که در شرایط فعلی نشانی از بهبود در واقعیت های اقتصادی کشور دیده نمی شود، قیمت دلار نیز کاهش نیافته است.

وی افزود: از طرفی در ماه های اخیر قیمت ها و تورم کشور به شکل فزاینده ای افزایش داشته است بنابراین ارزان شدن خودرو فقط یک سراب است، با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و رساندن نرخ ارز واردات به ۲۳ هزار تومان، قطعات وارداتی خودرو و تعرفه های گمرکی شامل افزایش قیمت می شود که در قیمت خودرو مؤثر خواهد بود.

قیمت خودرو قطعاً افزایش می یابد

صدرایی درخصوص تأثیر واردات خودرو بر بازار تصریح کرد: هنوز هیچ راهکار عملی برای واردات خودرو تعیین نشده است.

وی ادامه داد: به نظر می رسد اکنون روند بازار خودرو فقط درگیر اخبار بوده و واکنش های آن جنبه روانی دارد؛ دولت با مطرح کردن موضوع واردات از صعود قیمت خودرو جلوگیری کرده است، با آزادسازی واردات با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور قطعاً قیمت خودرو افزایش خواهد یافت.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/dPwgyzBP
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه