شنبه, ۲۲ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Sat, 13 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از فارس؛ سعید موتمنی درباره آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار خودرو تقریبا در شرایط آرامی قرار دارد و در دو هفته اخیر تغییرات قیمت محسوسی مشاهده نشده است. بطورکلی قیمت اغلب خودروها ثابت و قیمت برخی خودروها نیز تا حدودی کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، افزود: اما با توجه به اینکه عرضه خودرو همچنان متناسب با تقاضای بازار نیست، اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه همچنان حدود ۱۰۰ درصد است.

وی با اشاره به لزوم واردات خودرو برای تنظیم بازار خودرو اظهار داشت: برای تنظیم بازار خودرو باید خودروهای اقتصادی و با کیفیت وارد شود، زیرا واردات خودروهای گران قیمت تاثیری در تنظیم بازار نخواهد داشت.

بازار خودرو آرام گرفت / قیمت خودروها ثابت و تا حدودی کاهش یافته است

مؤتمنی با بیان اینکه واردات خودرو باید از شرکت های معتبر و خوشنام دنیا باشد، گفت: در این شرکت ها تمامی خودروهای تولیدی با هر قیمتی دارای کیفیت لازم است، ضمن اینکه در هیچ کشوری خودرو یک کالای سرمایه ای نیست، بلکه کالای مصرفی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه به علت افزایش قیمت ارز قیمت فروش خودرو توسط عرضه کنندگان کمی افزایش یافته است، گفت: اما خرید و فروش چندانی در بازار انجام نمی شود و خریداران تمایل کمتری نسبت به خریدا دارند و به نظر می رسد، برخی در انتظار اعلام جزئیات واردات خودرو هستند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان داشت: اگرچه قیمت خودرو در دو هفته اخیر تقریبا ثابت بوده است، اما نسبت به شب عید حدود ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه قیمت اغلب خودرو تقریبا طی دو هفته اخیر ثابت بوده است، اظهار داشت: اما قیمت برخی خودروها کاهش جزئی داشته، به عنوان مثال قیمت خودرو ۲۰۷ دنده ای در روزهای اخیر از ۴۰۸ میلیون تومان به ۴۰۲ میلیون تومان کاهش یافته و ۲۰۶ تیپ دو نیز با ۵ میلیون تومان کاهش از ۳۰۹ میلیون تومان به ۳۰۴ میلیون تومان رسیده است.

موتمنی گفت: پژو پارس نیز با ۵ میلیون تومان کاهش از ۳۱۵ میلیون تومان به ۳۱۰ میلیون تومان رسیده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه عرضه خودرو جوابگوی تقاضای بازار نیست و برای تعادل در بازار باید نیاز بازار تامین شود که یکی از روش ها همان واردات خودرو و به ویژه واردات خودروی اقتصادی است.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/usSnt9gA
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه