یکشنبه, ۵ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Sun, 26 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز
دبیر انجمن خودروسازان:

تک نرخی شدن قیمت خودرو با عرضه خودرو در بورس

4 هفته پیش ( 1401/3/6 )
 

به گزارش فرصت امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دبیر انجمن خودروسازان می گوید: عرضه خودرو در بورس می تواند به تک نرخی شدن قیمت آن کمک کند.

آقای نعمت بخش گفت: باید وزارت صمت اجازه دهد هیئت مدیره خودروسازان قیمت خودرو و روش عرضه را تعیین کنند.

تک نرخی شدن قیمت خودرو با عرضه خودرو در بورس

به گفته دبیر انجمن خودروسازان اکنون که هم خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو و هم در بورس عرضه شده، با توجه به شفافیت عرضه در بورس کالا، بهتر است خودرو در بورس عرضه شود.

آقای نعمت بخش می گوید: اکنون رانت چند هزار میلیاردی از نحوه فروش خودرو در قرعه کشی توزیع می شود که باید جلوی آن را گرفت، همچنین باید جلوی دو نرخی شدن خودرو را بگیریم.

به گفته فعالان بازار خودرو، اکنون کمبود عرضه خودرو، رقابتی نبودن تولید و ممنوعیت واردات عامل شکل گیری قیمت های کاذب در حاشیه بازار است و بررسی ها نشان می دهد قیمت های فعلی خودرو، نرخ های واقعی نیستند.

پارسال نمایندگان مجلس طرح عرضه خودرو در بورس کالا را در مجلس اعلام کردند و مقرر شد پس از رفع ابهامات آن این کار انجام شود و اکنون تعدادی از خودروسازان خودروهای خود را در بورس عرضه کردند.  

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/VLn0zwwG
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه